Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecsaules pagasta ģerboņa skice izvēlēta 5

Vecsaules pagasta ģerbonī dominēs balti, zaļi, zili un dzelteni toņi. Tā noteikuši iedzīvotāji, balsojot par vienu no četriem piedāvātajiem ģerboņa skiču variantiem.

Bauskas novada administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko informē, ka no četriem variantiem 70 procentu balsotāju izvēlējās ģerboņa skici «Saules zeme». Tās augšējā daļā uz balta fona, piekļaujoties laukuma apakšējai malai, ir dzeltens saules attēls. Apakšējā daļā uz zaļa fona sakrustoti šķēps un cirvis. Ģerboņa skices autors ir vecsaulietis Jānis Ķēniņš.

«Bauskas Dzīvei» J. Ķēniņš pauda prieku par sava darba novērtējumu: «Pirmajā kārtā konkursam netika iesniegts neviens darbs. Kad izsludināja atkārtotu pieteikšanos, nolēmu, ka jāiesaistās. Zīmēju ar datoru. Krāsas un zīmējumi simbolizē mūsu pagastam raksturīgāko – mežus, laukus, Mēmeli. Cirvis liecina par mūsu iedzīvotāju strādīgumu, šķēps rosina atpazīt Vecsauli kā vienu no iespējamajām Saules kaujas vietām. Savukārt pāri visam esošā saule simbolizē tās esamību mūsu apdzīvoto vietu nosaukumos. Pirmo reizi piedalos šādā konkursā un esmu priecīgs par mana darba novērtējumu.»

Ideju konkursa komisija pieņēma lēmumu, ka balvu fondā esošie 100 eiro tiks sadalīti starp abiem finālistiem. Uzvarētājam J. Ķēniņam piešķirs 60 eiro, savukārt pārējo trīs skiču autoram māksliniekam-grafiķim Eināram Kvilim – 40 eiro. Iedzīvotāju izvēlētā Vecsaules pagasta ģerboņa skice vēl jāsaskaņo domes sēdē, pēc tam to iesniegs akceptēšanai Valsts heraldikas komisijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

"Lasītāju" klubiņš

Apsveicam Jāni ar pilsonisko līdzdalību un tās pozitīvo novērtējumu. Tagad tā kā derētu izlasīt vienu Zaļo grāmatu. Vai ne?

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 11:45

pesimists

Ideja laba tikai neizprotu tā īsti cirvja proporcijas, šķēpa(zobena?) veidolu, indigo zaļo un....manuprāt saules stari ir vēl briesmīgāki par stariem uz Jaunavas Marijas galvas katoļu svētbildēs.

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 20:42

Agresīvi

Kaujas cirvis un zobens...
Jāstrādā nav?

pirms 6 gadiem, 2014.05.09 23:01

Vietējās ziņas