Vecsaules pagastā liesmas «aprij» šķūni

Bauskas, Vecumnieku un Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji 21. aprīlī plkst. 18.21 devās uz Bauskas novada Vecsaules pagastu, kur dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji- glābēji konstatēja, ka šķūnis deg ar atklātu liesmu 160 m2 platībā. Blakus šķūnim 5000 m2 platībā dega arī kūla. Pēc saimnieka teiktā, viņš bija kurinājis ugunskuru un, kad tas izdedzis, atstājis to bez pieskatīšanas.

Iespējams, uzpūšot vējam, liesmas bija atjaunojušās un aizdedzināja sauso zāli un šķūni, kas sadega. Tāpēc ugunsdzēsēji-glābēji atgādina, ka ugunskurs vienmēr ir jānodzēš, to aplejot ar ūdeni vai aprokot ar zemi, jo karsti pelni un ogles vēl ilgi var izraisīt ugunsgrēku. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 20.49, un tajos piedalījās septiņi ugunsdzēsēji-glābēji ar trim autocisternām, portālu informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Iecavas novadā 20. aprīlī dega meža zemsedze 6,8 hektāru platībā, savukārt 21. aprīlī plkst. 9.35 tajā pašā novadā dega mežs 2,5 un kūla 1,5 hektāru platībā. Dzēšanas darbos bija iesaistītas trīs autocisternas un deviņi ugunsdzēsēji-glābēji no Baldones, Bauskas un Iecavas. Visiem kopā operatīvi strādājot, izdevās izglābt māju, kas atradās pāris metru no degšanas vietas.


Pašlaik Latvijā valda liels sausums un augsta ugunsbīstamība, VUGD aicina iedzīvotājus nopietni pārdomāt, vai tiešām ir nepieciešams kurināt ugunskuru vai dedzināt sauso zāli. Pat vismazākā dzirkstele var izraisīt plašus un postošus ugunsgrēkus. Šādos apstākļos uguni nav iespējams kontrolēt, jo tā izplatās ļoti lielā ātrumā.

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 23. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 146 izsaukumus, 128 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, un vēl 12 izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas