Vecsaules pamatskolas audzēkņi uzvar Bauskas novada dambretes olimpiādē 10

Bauskas šaha un dambretes kluba telpās 21. oktobrī notika Bauskas novada dambretes olimpiādes 1. – 3. klašu komandu čempionāts. Kārtējo uzvaru pārliecinoši izcīnīja Vecsaules pamatskolas audzēkņi.

Vecsaulieši turnīra gaitā zaudēja tikai 3,5 punktus un ar 20,5 punktiem izcīnīja pirmo vietu. Vecsaules pirmās komandas sastāvā spēlēja Everts Rūdolfs Lepsis, Edgars Adakovskis un Sannija Māske. Pie pirmā galdiņa veiksmīgi cīnījās E. R. Lepsis, bet E. Adakovskis bija labākais starp spēlētājiem pie otrā galdiņa. Otrajā vietā Griķu pamatskolas pirmā vienība ar 17 punktiem.

Lauvas daļu panākuma gūšanā nodrošināja Alise Ūbele, kas guva septiņas uzvaras un vienu spēli noslēdza neizšķirti, kļūstot par labāko spēlētāju starp tiem, kas cīnījās pie trešā galdiņa. Komandā vēl spēlēja Kevins Vincūns un Adrians Martinskis. Trešajā vietā Pilsrundāles vidusskolas pirmās vienības audzēkņi Adrians Rīvāns, Sannija Valinka un Maruta Opočkina. Bauskas pilsētas pamatskolas komanda izcīnīja tikai desmito vietu, bet vienības sastāvā startējošais Reinis Štāls bija labākais starp pirmā galdiņa spēlētājiem, uzvarot visās spēlēs un izcīnot astoņus no komandas 12 punktiem.

Trīs vienības pārstāvēja Bauskas 2. vidusskolu, kam labākais sniegums bija pirmajai komandai – ceturtā vieta. Vēl startēja vienības no Mežgaļu pamatskolas, Bauskas sākumskolas un Uzvaras vidusskolas. Kopā sacensībās piedalījās 39 jaunie sportisti. Tā informē sacīkšu galvenais tiesnesis Māris Bergs.

Pēc divām nedēļām 11. novembrī paredzētas dambretes sacīkstes 4. – 6. klašu skolēnu komandām.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Māris Bergs

Raksta autoram neliela kļūmīte. Griķu izlases puisim Kevinam uzvārds ir Vincūns. Komandu čempionātu turpinājums 4.novembrī, kad spēlēs 6.-9.klašu izlases, bet 12.novembrī olimpiādes pēdejā turnīrā sacentīsies ceturto-piekto klašu komandas.

pirms 5 gadiem, 2015.10.22 19:36

Māris Bergs

Šaha un dambretes kluba rīkotajā olimpiādē dambretē aizvadītas maistarsacīkstes. Trīs vecuma grupās sacentušies 153 skolēni no deviņām skolām. Olimpiādes kopvērtējumā pirms komandu čempionātiem pārliecinoši līderi ir Vecsaules pamatskolas dambretisti. Aiz līderiem seko Pilsrundāles , Bauskas 2. un Uzvaras vidusskolu dambretisti, kuri piedalijās visos meistarsacīkšu turnīros. Olimpiādes sacensības noslēgsies ar komandu čempionātu 6.-9.klašu grupā 4.novembrī un 4.-5. klašu grupā 12.novembrī . Par mierinājumu sliņķiem varu apstiprināt, ka šogad aizvadam pēdējās olimpiādes sacensības, kuras bija „ievilkušās” 50 gadu garumā.

pirms 5 gadiem, 2015.10.23 09:15

Māris Bergs

Liepupes vidusskolā 17.oktobrī vienkopus pulcējās Rīgas un visu Latvijas novadu 215 labākie jaunie dambretisti. Trīs vecuma grupās tika noskaidroti Latvijas kausu izcīņas 18 īpašnieki.
Viskuplāk tika pārstāvēta U-10 vecuma grupa, kur 10 kārtās sacentās 82 zēni un 9 kārtās 40 meitenes. Tieši šajā vecuma grupā zēniem trešo vietu ieguva Bauskas pamatskolas 3.klases audzēknis Reinis Štāls gūsto 7 uzvaras, divreiz spēlējot neizšķirti un vienreiz zaudējot. Pavisam tuvu otrai vietai bija Denijs, kurš pēdējā kārtā sacenšoties ar pērnā gada Pasaules čempionu nepamanīja viena gājiena kombināciju uzvarai un spēli noslēdzot neizšķirti ar izcīnītiem 15 punktiem ierindojās piektajā vietā. Turnīrā desmitajā vietā izcīnot 14 punktus ierindojās Niks Naidžels Zeltiņš, kuram palīdzēja neliela pieredze un izturība, jo deviņi punkti gūti pēdejās piecās kārtās. Savukārt mūsu jaunākais dalībnieks Everts Rūdolfs Lepsis visus spēkus iztērēja pirmajās 7 kārtās gūstot 12 punktus. Nonākot turnīra galvgalā astotajā kārtā piedzīvots zaudējums Pasaules pērnā gada čempionam un pēdējās divās kārtās neveiksmes ari pret mūsējiem - Reini un Niku. Rezultātā 15.vieta. Ar pozitīvu rezultātu turnīru noslēdza ari Pāvels Seredickis un jaunpienācējs mūsu saimei Niklāvs Dakša .
U-10 meiteņu grupā līdz kārotam kausam pietrūka Marutai Opočkinai, kura ar izcīnītiem 13 punktiem (sešreiz uzvarēja un vienu cīņu zaudēja) ierindojās piektajā vietā. Trim labākajām pa 14 punktiem. Vienai no Marutas pāri darītājām Griķu pamatskolas meitenei Kristiānai Purviņai iegūti 11 punkti un 10.vieta 40 meiteņu konkurencē. Sannija Māske izcīnīja 10 punktus, Evas Kublinskas kontā 9 punkti un attiecīgi 15. un 22.vieta.
U-13 zēnu grupā 44 dalībnieku konkurencē spēlējot astoņās kārtās 24.vietā ierindojās Emīls Artis Elmanis (8 punkti), 40. vieta Leo Jonikānam (5 punkti). Meiteņu grupā 23 dalībnieču konkurencē iegūtie 8 punkti Viktoriju Buhbinderi ierindoja 16.vietā.
U-16 vecuma grupā konkurence bija vislielākā, jo piedalījās Latvijas visaugstākās meistarības spēlētāji – 16 zēni un 10 meitenes. Septiņās kārtās puišiem ar izcīnītiem 7 punktiem Tomam Bigmanim devītā vieta, Ardim Māskim un Dāvim Kursišam pa 6 punktiem un attiecīgi 11.. un 12.vieta. Meitenēm deviņās cīņās 9 punkti un sestā vieta Dacei Degolei.
Mājup no Liepupes ar izcīnītiem četriem kausiem devās Dobeles, Siguldas un Limbažu/Salacgrīvas komandu dalībnieki, divi kausi nokļuva ventspilnieku īpašumā, pa vienam kausam tika pasniegts Rīgas, Kuldīgas,, Valmieras un Bauskas dambretistiem.

pirms 5 gadiem, 2015.10.23 09:23

beta

Kas notiek ar Bauskas skolu dambretistiem.?

pirms 5 gadiem, 2015.10.23 22:17

kauliņš

Un kuru tas interesē? Kur skatās bērnu tiesību aizsardzības speciālisti par tik sīku un detalizētu bērnu sasniegumu aprakstu?

pirms 5 gadiem, 2015.10.25 15:15

SASNIEGUMS

PALDIES IZCILAJAM TRENERIM BERGAM!!!! Profisors Pencis atzinis , kas saprot dambreti vai'sahu, tie ir izcili skolnieki.

pirms 5 gadiem, 2015.10.25 21:07

Māris Bergs

Atbildot uz komentāros izteikto jautājumu par Bauskas dambretistiem – lūk jaunākais.
Dobelē noslēgušās 15. Prāta spēles. Sacensību programma bija daudzveidīga - dambrete, šahs, domino un citi domāšanu veicinoši pasākumi un tajos varēja piedalīties visu gadagājumu dalībnieki no bērnudārzu dalībniekiem līdz sirmam vecumam.
24.oktobrī notika sacensības 64 un 100- lauciņu dambretē. 64-lauciņu dambretē trīs grupās 1.-4., 5.-9.klašu un pieaugušo turnīros piedalījās 96 dalībnieki no Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rigas. Pirmo – ceturto klašu grupā 42 dalībnieku konkurencē uzvarētāju kausu un zelta medāļu izcīnīja Bauskas pamatskolas audzēknis Reinis Štāls, astoņās cīņās gūstot 13 punktus, punkts mazāk un sudraba medāļa Bauskas 2.vidusskolas audzēkņa Denija Vilhelma Kraukļa sniegumā. Abi zēni jau novembrī pārstāvēs valsti starptautiskā turnīrā Baltkrievijā. Uz Bausku tika atvests vēl viens uzvarētāju kauss un zelta medāļa, ko pieaugušo grupā 16 dalībnieku konkurencē izcīnīja Jānis Štāls, 8 cīņās gūstot 14 punktus. Simtlauciņu dambretes turnīros piedalījās 34 dalībnieki. Pieaugušo grupā 20 dalībnieku konkurencē Jānim Štālam bronzas medāļa, 7 cīņās 10 punkti. Jaunāko dambretistu turnīrā 14 dalībnieku konkurencē vēl vienu sudraba godalgu mājup pārveda Denijs Vilhelms Krauklis , 7 cīņās 10 punkti, par punktu apstedzot Reini Štālu. Veiksmīgi abus turnīrus aizvadīja ari jaunākais dalībnieks – vecsaulietis Everts Rūdolfs Lepsis, katrreiz vienas uzvaras attālumā nonākot līdz kārotai medaļai .

pirms 5 gadiem, 2015.10.26 12:27

mamma

Kauliņ, mani tas interesē, jo tevi var saprast, jo tu vairāk neko nezini kā bērnu aisardzību. Treneris MĀRIS BERGS visu savu dzīvi atdevis šaham , lai mūsu bērni būtu gudri. Nav tādas naudas ko viņam samaksāt tā ir sirds lieta.

pirms 5 gadiem, 2015.11.02 14:31

Vietējās ziņas