Vecsaules silā pat atkusnī sacenšas slēpošanā 2

Lai arī laika apstākļi, sestdien, 7. februārī, nebija īsti piemēroti, tomēr 36 sportisti pulcējās Bauskas novada Vecsaules silā, kur notika sporta centra «Mēmele» balvu izcīņa distanču slēpošanā.

Sacensības atklāja sporta centra «Mēmele» galvenā speciāliste Inga Ūbele, pasniedzot dāvanu iecavniecei Annai Pakalnai, kurai 7. februārī bija dzimšanas diena, apritēja 68 gadi. Pazīstamā sportiste savu jubilejas dienu izvēlējās aizvadīt slēpojot. Lai arī A. Pakalnai sacensībās bija jāveic viena kilometra distance, viņa tomēr papildus pievārēja vēl vienu apli.

Trase šoreiz bija daļēji apledojusi. Sacīkšu organizators un šī sporta veida entuziasts Herberts Mucenieks ar lāpstu vairākās vietās, kur zeme bija atsegusies, bija uzmetis sniegu, tomēr sportistiem bija jābūt uzmanīgiem.

Ņemot vērā apstākļus, H. Mucenieks aicināja uzmanīgi laist garām tos, kas ir ātrāki. Tika ieteikts mēģināt pārvietoties slidsolī, jo iemīto sliežu vietām nebija.

Sporta aktīviste Dace Kalniņa no Bauskas novada Brunavas pagasta Mežgaļiem bija atvedusi kuplu skaitu jauniešu, kas aizrautīgi izmantoja iespēju piedalīties sacīkstēs. Kad dažiem D. Kalniņa pēc finiša aicināja novilkt slēpes, ne visi bija ar mieru. Citi vēlējās vēl kādu gabalu paslēpot, baudot šo reto iespēju.

Pašam Herbertam Muceniekam šoreiz ne tikai priecīgi mirkļi, bet arī rūgtums sirdī, viņš atklāj: «Patīkami, ka nūjotāji iecienījuši Vecsaules sila takas, bet viņi brien pa slēpju sliedēm, tās bojājot. Iebrauca arī kvadracikls un trasi izpostīja.» Braucamrīks vietām tā «uzaris» zemi, ka jāgaida pavasaris, tad tik varēšot izlabot.

H. Mucenieks uzsver, ka sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību «Latvijas Valsts meži» izveidota trase slēpotājiem. Tomēr pirms tam tā bijusi šaura, tāpēc nav pievērsusi citu uzmanību, bet tagad paplašināta un ierodas pat ar braucamrīkiem. «Vai nevar atrast citu vietu? Labi redz, ka tā ir trase slēpotājiem, bet brauc,» sarūgtināts bija trases veidotājs.

UZZIŅAI
Sporta centra «Mēmele» rīkoto sacīkšu uzvarētāji dažādās vecuma grupās:

Vīrieši – Kārlis Čakšs, Ralfs Biernis, Ričards Kalniņš, Matīss Čakšs, Toms Kampuss, Aigars Grīnbergs, Andris Tirzītis, Ojārs Pārums.

Sievietes – Anete Čakša, Luīze Straģe, Marta Pātaga, Ligija Kampuse, Inguna Naika, Anna Pakalna.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas