Vecsaules ugunsdzēsēji nosargā kausu 2

Par Vecumnieku ceļojošo kausu jau 12. reizi cīnījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes struktūrvienību pārstāvji un pašvaldību ugunsdzēsības dienestu darbinieki.
 
Saulainajā 30. maija sestdienā Vecumniekos Vecā ezera krastā par trofeju un čempiona godu sacentās sešas komandas – Vecumnieku, Vecsaules, Bauskas, Jaunpils, Jaunjelgavas un Jelgavas brigāžu ugunsdzēsēji. Visiem dalībniekiem veiksmi un pirmās vietas velēja VUGD Vecumnieku posteņa komandieris, sacensību galvenais tiesnesis Māris Plēsnieks. «Prieks par jauniņajiem Jaunjelgavas kolēģiem, kuri pie mums ir pirmoreiz. Katru gadu ciemos aicinām daudz komandu, taču vienības nespēj nokomplektēt sastāvu, ir finansiālas problēmas, un atbrauc tikai ikgadējie cīņubiedri,» tā M. Plēsnieks.

Vadims Kuzmičs, VUGD Bauskas daļas komandieris un galvenais tiesnesis uzmundrināja komandas pirms došanās trasē, aicinādams izmantot darbā gūtās iemaņas, sportiskā garā pavadīt dienu un izbaudīt saulaino brīvdienu draugu un kolēģu lokā. Abiem kolēģiem tiesneša pienākumus palīdzēja pildīt Ralfs Šastakovičs.

Iesildoties dalībnieki tālumā meta glābšanas riņķi. Nākamajā pārbaudījumā darbības notika gan uz ūdens gan sauszemē. Stafetē kolēģi cits citu ar laivu striķa pavadā vilka laukā no ūdens, pārbaudīja līdzsvaru apaļo sprunguļu takā, izmēģināja precīzāko roku, ritinot šļūteni un uz ātrumu līkloču trasē sacentās aptuveni 200 kilogramus smagā riteņa ripināšanā. Pateicoties kapteiņa Māra Kravkova neticamā ātrumā izpildītajai riteņa ripināšanai, stafetē uzvaras laurus plūca Vecsaules ugunsdzēsēji, otrie – Vecumnieku, trešie – Bauskas glābēji.
Smagākajā dienas pārbaudījumā, zemi plēšos un sviedrus lejot, ugunsdzēsēji vilka 14 tonnas smagu glābšanas auto. Līdzjutēju ovāciju motivēti, visātrāk finiša līniju šķērsoja Vecumnieku daļas ugunsdzēsēji, aiz sevis atstājot Vecsaules un Jaunpils glābējus.

Pēdējā, izšķirīgajā posmā dalībnieki uz ātrumu sacentās ūdens sūkšanā no ezera ar mehānisko, kā paši smej, aizvēsturisko ūdens pumpi, kura darbināšanai nepieciešams četru vīru spēks. Izmantojot moderno pumpi, visveiklāk šļūtenes un mērķi ar ūdeni piepildīja Jaunjelgavas glābēji, otrie – Jelgavas, trešie – Vecumnieku ugunsdzēsēji. Darbā ar rokas pumpi ātrākā bija Vecumnieku komanda, otrā – Vecsaule, trešā – Jelgavas vienība.

Tiesības vēl gadu glabāt kausu savā īpašumā un čempionu titulu kopvērtējumā izcīnīja Vecsaules ugunsdzēsēji, sudrabs – Vecumnieku posteņa glābējiem, bronza – Jelgavai.

Uzvarētāju komandas kapteinis Māris Kravkovs ir vienīgais pārstāvis, kurš tās sastāvā cīnījās arī pērn. «Nevarēju pieļaut, ka čempioni neaizstāv kausu. Kopā ar Jāni Skrējānu sapulcējām līdzīgi domājošos un nolēmām piedalīties. Paldies komandas biedriem par cīņassparu!» tā M. Kravkovs.

Vecumnieku komandas dalībnieks Arnolds Usāns par sacīkstēm stāsta: «Viss ir lieliski! Prieks pavadīt dienu sportiskā, draudzīgā gaisotnē ar savējiem un kaimiņu brigādes biedriem.»

«Lai arī komandu pārstāv gados jauni glābēji, šādās sacensībās piedalāmies jau piekto gadu un par pieredzes trūkumu sūdzēties nevaram,» komandas biedrus raksturo Jelgavas daļas ugunsdzēsējs Dainis Medvedevs, kas ar 24 metru tālu metienu palika nepārspēts glābšanas riņķa mešanā.

Pirmo reizi cīņā par Vecumnieku ceļojošo kausu iesaistījās Jaunjelgavas posteņa ugunsdzēsēji. «Šogad mēs atpūšamies, vērojam komandas, pārbaudām savas spējas, lai nākamgad iesaistītos cīņā par goda pjedestālu,» smaidot noteic komandas kapteinis Arturs Grikpedis.

Jaunpils komanda piedalās jau otro gadu. «Šogad veicās labāk nekā pērn. Piedalāmies prieka pēc, bet vēlme uzvarēt ir katram no mums. Tā teikt – ar prieku pēc uzvaras,» teic vienības dalībnieks Ivars Jaucis.

Bauskas komandas dalībnieks Artjoms Habaņens pastāstīja, ka komandai allaž labi veicies smagās mašīnas vilkšanā un stafetē: «Varējām startēt krietni labāk. Pievīla tehnika un pašu meistarība. Pacentīsimies, lai nākamgad rezultāti būtu labāki.»

Pievieno komentāru

Komentāri 2

prozit

Malači vecsaulieši! Cerams nākamgad Jaunā pagasta vadītāja arī kādu naudiņu ieplānos! :)

pirms 5 gadiem, 2015.06.01 19:12

Ass.

nepareizi. Vecsaules pagastā šos pasūtīja dillēs, neiedeva ne kapeikas. neslavēsim tos, kuri to nav pelnījuuši un ne pirkstu nav piedūruši, lai šie vīri startētu sačos.

pirms 5 gadiem, 2015.06.01 21:04

Vietējās ziņas