Vecsaulieši ieinteresēti pagasta dzīves uzlabojumos

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, turpinot pirmdienu vakaros tikties ar pagastu iedzīvotājiem, 18. martā uzklausīja Vecsaules pagasta iedzīvotājus.

Pagasta pārvaldes uzgaidāmajā telpā «Bauskas Dzīve» sastapa Ainu Lāci. Viņu satrauc pagasta, novada un visas Latvijas kopīgā sāpe – ceļu stāvoklis. Nesen iegādājusies «Grotēnu» īpašumu Vecsaules pagastā un domā attīstīt bioloģisko saimniecību. Viņa uzskata, ka lauku nākotnē ceļiem ir izšķiroša loma. A. Lāce iepazīstināja ar projektiem un arī informāciju par organizētajām tikšanām ar Bauskas novada Uzņēmēju konsultatīvo padomi, gan Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāvēm. Viņa ir apņēmības pilna iesāktās aktivitātes turpināt.

Lietišķi par iecerēm un savu iespējamo pienesumu pagasta un novada senioru ikdienā runāja bijusī pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga. Viņa idejas un redzējumu smēlusies, piedaloties Rīgas Stradiņa universitātes un Baltijas valstu, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, senioru organizāciju kopīgajā projektā «Vecums nav šķērslis» un saņēmusi sertifikātu «Kā pārdzīvot adaptācijas periodu, aizejot pensijā, ieskaitot iespējas saņemt sociālo palīdzību un organizēt mazu uzņēmējdarbību, lai papildinātu savus ienākumus». L. Kolberga uzskata, ka arī daudzu nevalstisko organizāciju darbība ir pārāk sadrumstalota, tāpēc no kopainas it kā «izkrīt» katrs mazais darbiņš. Iespējams, vajadzīga lielāka koordinācija un savstarpējā sadarbība. Attīstāma arī ciešāka uzņēmēju saikne ar vietējiem iedzīvotājiem.

Par pagasta iedzīvotāju rūpēm L. Kolberga runāja ar cieņu un izpratni, gan uzsverot, ka daudz kas atkarīgs no ieinteresētības pašiem rīkoties un būt aktīviem; ar šīm īpašībām gan zemgalieši nav īpaši apveltīti. Bijušajam kolhoza priekšsēdētājam Jānim Karlovam, kas pagasta ļaudis labi pazīst, ir savas domas par dzīvi pagastā. Patlaban viņam rūp virszemes ūdeņu uzkrāšanās tuvu mājai, viņš cer, ka iespējams ko uzlabot.

Pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska secināja, ka šādas tikšanās ir vērtīgas, jo palīdz iedzīvotājiem gūt vairāk informācijas par to, ka pagastam atvēlētie līdzekļi un tātad arī iespējas ir cieši saistītas ar visa Bauskas novada plāniem un prioritātēm, par ko lēmumus pieņem novadā. Pārvaldniece atzīst, ka viņa cenšas atturēties no tukšiem solījumiem pretstatā deputātiem pirmsvēlēšanu laikā. Vecsaulieši kopumā ir ieinteresēti pagasta dzīves uzlabojumos, dažkārt pauž to emocionāli sakāpināti, daudz ko ietekmē individualitātes un raksturi, bet tas ir jārespektē. Taču pagasta un novada attīstība iespējama tikai soli pa solim, jo daudzu gadu neizdarības nevar izlabot vienā dienā, uzsver Līga Vasiļauska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas