Vecsaulietei Elitai Skrējānei pasniedz Gada balvu medicīnā 5

Pagājušajā nedēļā Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) ceremonijā «Gada balva medicīnā 2018» tradicionāli pateicās par ieguldīto darbu valsts medicīnas speciālistiem. Nominācijā «Gada ārsta palīgs» balva pasniegta  Vecsaules doktorāta mediķei Elitai Skrējānei, portālu informēja LĀB pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Viņa atklāja, ka «Gada balva medicīnā 2018» tika pasniegta 15 nominācijās, no kurām astoņās apbalvojamos izvirzīja Latvijas iedzīvotāji.
Nominācijā «Gada ārsta palīgs» iedzīvotāji visvairāk balsojuši par vecsaulieti Elitu Skrējāni. Viņa interesi par medicīnu mantojusi no vectēva, kurš arī bijis feldšeris. Elita strādā Intas Lagzdiņas ģimenes ārsta praksē un jau 30 gadus rūpējas par vietējo ļaužu veselību.
E. Skrējanes īpašumā nonākusi mākslinieka Armanda Jēkabsona veidota statuete «Dzīvības asns», kas ir kā atgādinājums par dzīvības un veselības vienotību.

LĀB pārstāve S. Burka-Šaicanova norādīja, ka «Gada balva medicīnā» pasniegta jau devīto reizi. Balsošana par labākajiem mediķiem šogad norisinājās no 14. janvāra līdz 28.februārim. Šajā reizē paplašināts balvu saņēmēju klāstu, papildinot to ar nominācijām «Gada ģimenes ārsts» un «Gada ārsts speciālists», tā sniedzot iespēju atsevišķi balsot par tiem ārstiem, kuri strādā dažādās specialitātēs poliklīnikās un slimnīcās. Ikviens varēja nobalsot par, viņaprāt, labāko veselības aprūpes speciālistu arī nominācijās «Gada zobārsts», «Gada ārsta palīgs», «Gada māsa», «Gada vecmāte», «Gada farmaceits» un «Gada funkcionālais speciālists».

Iedzīvotāji svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju varēja vērot LNT kanālā 17. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ip

Interesanti,kā mazais pagasts Vecsaule ar mazo iedzīvotāju skaitu varēja iedzīvotāju balsojumā pārspēt lielās pilsētas un to ārstu palīgus?

pirms gada, 2019.03.18 21:13

Pi3,14

Varbūt tāpēc, ka mazais pagasts ar mazo iedzīvotāju skaitu ir daudz vairāk ieinteresēts tajā, kas notiek apkārt, nekā lielo pilsētu kungi. Elita, paldies Tev par to, ka esi!

pirms gada, 2019.03.18 22:40

Vietējās ziņas