Vecsaulietis Deivisa kausa izcīņā uzvar trijos mačos 4

Pagājušās nedēļas nogalē, no 17. līdz 19. jūlijam, Liepājā notika Deivisa kausa izcīņas Eiropas Āfrikas zonas cīņas starp Latvijas un Madagaskaras izlasi par vietas saglabāšanu otrajā grupā. Sarkanbaltsarkano labā spēlēja arī brāļi Mārtiņš un Jānis Podži no Vecsaules.

Lai saglabātu vietu otrajā grupā, kādai izlasei bija nepieciešamas trīs uzvaras. Komandas sacentās divās vienspēlēs un dubultspēlē, bet pēc tam atkal divās vienspēlēs. Pēdējam mačam, kurā laukumā devās Jānis Podžus, nebija nozīmes, jo Latvijas komanda jau pirms tam bija nodrošinājusi uzvaru ar 3:2, saglabājot vietu otrajā grupā.

Pirmajā spēļu dienā kā pirmais pārstāvis no Latvijas izlases Liepājas tenisa sporta skolas kortos devās vecsaulietis Mārtiņš Podžus (ATP rangā 442. vieta). Viņš pārliecinoši ar 6:1, 6:2 un 7:6 (5) pieveica Džeikobu Rasolondrazanu, kas rangā nav atrodams. Otrajā cīņā nepatīkamu pārsteigumu sagādāja par favorītu uzskatītais Latvijas izlases spēlētājs Miķelis Lībetis, kurš ATP rangā ieņem 1892. vietu. Viņš sacentās ar Anco Rakotondramangu, kas ATP rangā ir vēl zemāk – 2018. Miķelis atzina pretinieka pārākumu ar 2:6, 3:6 un 6:7 (4).

Sacensību otrajā dienā paredzētā dubultspēle lietus dēļ sākās teju četras stundas vēlāk. Latvijas duetā darbojās Mārtiņš Podžus kopā ar Jāni Lībieti. Viņi ļoti ātri, 82 minūtēs, ar 6:1, 6:4 un 6:2 pārspēja Madagaskaras duetu Toniju Rajaobelinu un Rakotondramangu, nodrošinot Latvijai vadību ar 2:1. Lai sarkanbaltsarkanie paliktu otrajā grupā, atlikušajās divās cīņās bija nepieciešama viena uzvara.

Sacensību pēdējā dienā, komandu ceturtajā tikšanās reizē, tenisa kortos izgāja Mārtiņš Podžus (ATP –  442) ar Anco Rakotondramangu (ATP – 2018).  Gandrīz četru stundu ilgā cīņā pār madagaskarieti, M. Podžus ar rezultātu 2-6, 6-2, 4-6, 7-6(6) un 6-4 uzveica Anco, nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru, saglabājot vietu otrajā grupā.

Pēdējam abu valstsvienību duelim vairs nebija nozīmes. Laukumā devās Jānis Podžus (ATP – 742) un Žans Hakess Rakotohasijs, kas ATP pasaules rangā nav atrodams. Šķiet, madagaskarieši vēlējās panāk cienījamo 3:2 kopvērtējumā, kas viņiem arī izdevās. Jānis nespēja rast atbildes, labi servējošajam Žanam pelnīts zaudējums pirmajā setā ar 3:6. Arī otrajā setā nekas daudz nemainījās, Jānis atzina pretinieka pārākumu ar 2:6. Jāpiezīmē, ka pirms otrā seta sākuma Jānis izmantoja medicīnisko pauzi, norādīdams uz sāpēm mugurā.
 
«Bauskas Dzīve» ar Mārtiņu Podžu sazinājās pirmdien, kad puisis bija ceļā uz Rīgu. Viņš devās uz medicīniskajām pārbaudēm.  «Fiziski jūtos ļoti labi, tikai mazliet roka sāp,» atbildot uz jautājumu par fizisko stāvokli, stāstīja Mārtiņš. Viņš uzskata, ka madagaskarieša reitinga vieta neatspoguļo viņa patiesās spējas: «Es teiktu, ka viņš ir otrā vai trešā simta spēlētājs. Cīņa bija līdzvērtīga, ļoti smaga, arī māla segums mums abiem ir parocīgs. Uzskatu, ka pats spēlēju labi, tikai epizodiski pieļāvu daudz kļūdu.» 

Brāļi Podži pēc Deivisa kausa izcīņas neatpūtīsies. Jānis jau šonedēļ piedalīsies «Future» turnīrā Lietuvā, bet Mārtiņš dosies uz Itāliju, Romu, kur divas nedēļas spēlēs «Challenge» turnīrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jaa!

malaci Podzji! griezj pogas aaraa E Gulbim. mes par siem brasajiem zeeniem ne vienu vien reizi dzirdesim veel! lai veicaas!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.21 23:34

Gulbis

Nu, nu šie džeki Gulbim vēl kādu laiku varēs pienest ūdeni, bet lai veicas puišiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.22 00:18

d

Lai arī kādā formā būtu Gulbis, viņš ir trīs galvas tiesu pārāks par jebkuru citu Latvijas tenisistu!

pirms 5 gadiem, 2015.07.22 01:21

Caca

Lai veicas puiši!Veiksmi un izturību arī vecākiem!

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 15:26

Vietējās ziņas