«Vecumnieki» – Nacionālās volejbola 1. līgas čempioni 4

Nacionālajā volejbola 1. līgā par čempioniem kļuvuši «Vecumnieki», kas savā laukumā ar 3:1 uzvarēja SK «RTU», bet bronzu izcīnīja Aizpute, kas piecos setos pieveica pagājušās sezonas čempionvienību VK «Ventspils».

Nacionālajā 1. volejbola līgā sestdien, 13.aprīlī, notika fināli par 1. un 3. vietu. Vispirms bronzas mačā, kas norisinājās Misā, pagājušās sezonas čempionvienības VK “Ventspils” volejbolisti viņiem pēdējā laikā ierastajā piecu setu cīņā ar 2:3 (23, -22, -17, 18, -10) bija spiesti piekāpties Aizputei.

Pēc tam mājinieki cīņā par zelta medaļām tikās ar SK „RTU” volejbolistiem. Uzvarējuši pirmos divus setus, „Vecumnieki” zaudēja pirmo setu savā laukumā šā gada izslēgšanas spēlēs – 20:25. Nākamais sets gan kļuva par pēdējo NVL1 šajā sezonā. Mājinieki panāca 14:6 pēc Reiņa Zelča bloka, bet tūlīt, lielā mērā pateicoties Oļega Holodņuka servēm (divas – netveramas), viesi pietuvojās līdz 13:14. Līdz seta beigām ritēja spraiga cīņa un pēdējo punktu nokārtoja Vecumnieku... vecākais treneris Jānis Plūme, pieprasot pusminūtes pārtraukumu, esot vadībā ar 24:23. Rīdzinieks Pēteris Lanka ieservēja tīklā, tādējādi "uzdāvinot" pretiniekiem čempiona titulu un spēles galarezultāts  3:1 (22, 22, -20, 23) par labu Vecumniekiem.

Čempioniem 22 punktus (3 – ar servi) guva Andris Zadovskis, 14 punkti Kasparam Kaverskim, 13 – Rolandam Plēsniekam un 11 – Zelčam (pa 4 – ar servi un bloku). Rīdziniekiem 18 punkti Jānim Muižniekam un 13 – Holodņukam.

“Pirmajā setā izdevās izpildīt sagatavoto mājasdarbu, otrajā setā sākās kļūdas un tas ritēja ļoti līdzīgi abām komandām. Trešajā setā "nobuksējām", par daudz kļūdījāmies un zaudējām. Ceturtajā  setā gan bija kārtīgi amerikāņu kalniņi. Bijām vadībā ar astoņiem punktiem, tad pretinieki mūs panāca, bet setu vinnējām mēs. Misas vidusskolas sporta zāle bija skatītāju pilna, paaugstināts mitrums, bumba kļuva mitra, troksnis liels. Mazāk kļūdījāmies, tāpēc arī uzvarējām,” pēc spēles teica Vecumnieku komandas treneris Jānis Plūme.
 
Vaicāts par šīs, nu jau aizgājušās, sezonas mērķiem, J.Plūme atzīmē, ka “bija doma par iekļūšanu labāko četru komandu skaitā, tomēr jau ar “Lido” festivālu, kad sāka veidoties komandas šīs sezonas aprises, komandā izveidojās laba “ķīmija”. Mums gan bija "īss soliņš" – tikai 8-9 spēlētāji, tomēr atšķirībā no iepriekšējām sezonām, kad setos pēc 20 punktiem zaudējām, šogad tādos spēlējām disciplinēti un uzvarējām. Neapšaubāmi, ļoti liels ieguvums komandai ir Andra Zadovska atgriešanās mājās no VK “Biolars”/Jelgava.”
Treneris atklāj, ka trīsreiz kopš 1989. gada Vecumnieki šajā līgā ir tikuši līdz bronzai, bet pirmoreiz ir uzvarēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Mežotne

Bet,kādi tad sasniegumi mūsu slavenajiem Mašinska volejbolistiem?

pirms gada, 2019.04.14 23:02

Vietējās ziņas