Vecumniekos 3. aprīlī slēdz bērnu atpūtas laukumu 12

Par to, ka cilvēki kļuvuši sociāli atbildīgāki, liecina arī šis «Bauskas Dzīvei» adresētais vēstījums no Vecumniekiem:
«Šajā saspringtajā laikā valdība un visi atbildīgie dienesti strādā roku rokā, jo pašlaik galvenais uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai ierobežotu bīstamā koronavīrusa izplatību. Daudzviet šajā procesā aktīvi iesaistās arī pašvaldības, taču man radies iespaids, ka Vecumnieku novada pašvaldība pašlaik bauda īstu atvaļinājumu aiz slēgtajām domes durvīm un nemaz neredz, kas notiek apkārt.

Lielākajās pilsētās un ciemos pašvaldības slēdz vai aicina neizmantot bērnu rotaļu laukumus, vai vismaz tos uzrauga, lai nepieļautu, ka cilvēki tur pulcējas lielos baros, taču rotaļu laukumā Vecumniekos, Kalna ielā, vējš svilpo pa izlauztajiem vārtiem no visām trim ieejas pusēm, nekur nav izlikts brīdinošs uzraksts vai informatīvas zīmes, kā šajā krīzes un ierobežojumu laikā laukuma apmeklētājiem uzvesties, kāda distance jāietur citam no cita, cik cilvēku vienlaikus drīkst atrasties utt. Kad Kalna ielas rotaļu laukums tiks sakārtots tā, kā tam jābūt, un kad tiks izvietota informācija, kas saistīta ar «Covid-19» krīzes laikā noteiktajiem ierobežojumiem?»

«Bauskas Dzīve» 2. aprīlī pārliecinājās, ka žogs ap publiski pieejamo bērnu un jauniešu aktīvās atpūtas zonu ir bojāts, trūkst visu vārtu vērtņu. Ne pie vienas no trim ieejām nav izvietoti ne šīs teritorijas lietošanas noteikumi, ne zīmes vai informācija, kā apmeklētājiem jāuzvedas un kas jāievēro krīzes laikā. Tiesa, izstaigājot visu labiekārtoto teritoriju, izdodas atrast divas ielaminētas lapiņas skeitotāju iecienītajā atpūtas vietā. Tās piestiprinātas pie rampām un aicina šīs zonas apmeklētājus ievērot piesardzības pasākumus, taču ar dažādām konstrukcijām aprīkotajā bērnu rotaļu laukumā šāda uzsaukuma nav.

Situāciju skaidro un lasītājas viedokli komentē Vecumnieku novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Guntars Veismanis:
«Bērnu rotaļu laukumā Kalna ielā 12 brīdinošas zīmes ir izvietotas, jāatzīst, tās atrodas varbūt ne tik labi pamanāmā vietā. Ņemot vērā citu pilsētu un pagastu piemērus, kā arī saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, Vecumnieku novada dome no 3. aprīļa šo laukumu apmeklētājiem slēdz. Pie visām ieejām tiks izvietoti informatīvi materiāli.»

G. Veismanis, atsaucoties uz vērojumiem saistībā ar domē strādājošo ikdienu, informēja, ka arī krīzes apstākļos neviens darbs nav ne atlikts, ne pārtraukts. «Daļa darbinieku strādā attālinātā režīmā. Šis grūtais pārbaudījumu laiks nevienam nav atcēlis kādu no amata pienākumiem, gluži pretēji – slodze ir palielinājusies, jo iesāktajiem un iecerētajiem darbiem klāt nākušas jaunas rūpes, ko radījuši neparedzētie apstākļi,» viņš uzsvēra.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

fakts

Vainīgos nemeklē, bet katram jādara savs darbs. Skaidrs ir viens dome guļ.

pirms gada, 2020.04.03 14:02

arī fakts

Pagastu pārvaldes arī guļ !

pirms gada, 2020.04.03 15:40

varbūt

Parādoties kādai informācijai par Vecumnieku novadu, seko diezgan neglaimojoši komentāri. Vai tas nenorāda uz domes mazspēju (arī komunikācijā ar sabiedrību līdz pandēmijai)? Atsevišķu personu neprasmes, nekompetences dēļ notiek liela kadru mainība sab.attiec.nodaļā. Varbūt jāaicina atpakaļ R.Melgailis!!! Kaut ar padomiem.

pirms gada, 2020.04.04 11:45

priekš VARBŪT

Varbūt beidzot ir jāpieaug un kurš grib kaut ko pateikt vai kādu “nolikt” – tomēr būt reālam cilvēkam un sevi atklāt! Kāpēc var slēpties aiz anonīmiem vārdiem un kurināt naidu starp mums? Starp tiem, ar kuriem iespējams Tu pats kontaktējies aptiekā, veikalā, benzīntankā, skolā, mājās… Tad jau Tu esi gļēvulis, kas izmet tizlu komentāru ( nezinot pat lietas reālo situāciju ) un uzrādi kādu nesaprotamu NIKU, pēc kā Tu domā, ka Tevi diezin vai atradīs…. Bet… Ja vajadzēs, Tevi izskaitļos… Ir IP adreses, ierīču IMEI kodi, atrašanās vieta mobilo operatoru bāzes staciju logfaili ( ko Tev muļķim skaidrot, Tu jau visu zini... ) ir likumi, pēc kuriem valsts varas pārstāvji varēs Tevi atrast un uzdot konkrētus jautājumus, uz kuriem Tu protams negribēsi atbildēt… Un jebkurš šīs mūsu valsts pilsonis ir tiesīgs uz savu aizsardzību. Pirms ielikt savu komentāru – padomā. Varbūt tomēr nevavajag to darīt? Itsevišķi ar Tavu izglītības līmeni?

pirms gada, 2020.04.04 17:57

"priekš varbūt"

"Tad jau Tu esi gļēvulis, kas izmet tizlu komentāru un uzrādi kādu nesaprotamu NIKU". Kur jūsu/tava atklātība. Nevajag kritizēt lietas, kuras pats nedari, bet māci citus. Acīmredzot esi no "gulētājiem"?! Ko gan citu atliek secināt?!

pirms gada, 2020.04.04 20:09

"priekš varbūt"

Nu, Antons, e-pasts: antons.bergs@inbox.lv . Priekš savām verbālajām caurejām labāk pabeidz 9-to klasi un tad kautko raksti...

pirms gada, 2020.04.04 21:18

caurejai

varbūt pats arī esi tā "verbālā caureja", jo nefiltrē par ko ir saruna. Pabeidz pamatskolu!

pirms gada, 2020.04.04 21:50

dīvainim

Nav saprotams, kas ir domāts "Kropļi"? Nemāci citus uzrunāt kādu, bet dari to pats!

pirms gada, 2020.04.04 21:54

muldoņam

"Varbūt beidzot ir jāpieaug un kurš grib kaut ko pateikt vai kādu “nolikt” – tomēr būt reālam cilvēkam un sevi atklāt". Nav redzama šeit pieaugšana. Nerunā par lietām, ko pats nedari. Nevajag muldēt muldēšanas pēc, kā to dari TU!

pirms gada, 2020.04.04 22:14

priekš varbūt

Neķer kreņķi. Šeit pamatā komentē baigie .. irsēji. Kuri ļoti redz citus un pārzin viņu darbu, bet paši uz sevi to neattiecina. Tā vietā, lai kaut ko ieteiktu, pārrunātu vai kā savādāk palīdzētu, neapmierinātība ar savu privāto dzīvi tiek izgāzta komentāros, kur nav jānorāda sava identitāte. Vainīgais vienmēr ir kāds cits. Atcerieties, kā bija ar Vecumnieku mājas lapu. Kā bija jāreģistrējas, tā pazuda arī komentētāji. Un ir otra grupa, kas to dara speciāli. Lai parādītu, kādi tajā domē sliktie. Tuvojas tak vēlēšanas

pirms gada, 2020.04.08 08:51

Vietējās ziņas