Vecumniekos aicina izvirzīt kandidātus pašvaldības apbalvojumiem 5

Vecumnieku novada pašvaldība jau devīto gadu aicina pieteikt personas, arī juridiskas, kas devušas nozīmīgu ieguldījumu Vecumnieku novada kultūras, izglītības, zinātnes, saimnieciskās, sabiedriskās vai citās darbības jomās, apbalvojumu «Gada cilvēks», «Atzinības raksts» un «Goda raksts» saņemšanai, portālu informēja pašvaldībā.

Saskaņā ar Vecumnieku novada domes nolikumu ierosinājumu par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt domes deputāti, uzņēmumu, valsts un pašvaldību iestāžu, nevalstisku organizāciju vadītāji vai iedzīvotāju grupas.

Iesniedzot ziņas par apbalvojamo, jānorāda personas vārds, uzvārds, dzimšanas dati, dzīvesvieta, darbavieta vai nodarbošanās, juridiskajām personām – nosaukums, juridiskā adrese, darbības joma – un apbalvojuma piešķiršanas pamatojums (nozīmīgāko darbu vai nopelnu apraksts, par kuriem ierosina apbalvot attiecīgo personu).

Iesniegumā var norādīt vairākus apbalvojuma veidus, bet vispirms tiks vērtēta augstākā norādītā apbalvojuma piešķiršana, un, gadījumā, ja tā netiek atbalstīta, tiks vērtēta pēc nozīmīguma nākamā apbalvojuma piešķiršana. Iesniegtos pieteikumus izskatīs priekšsēdētāja izveidota komisija septiņu locekļu sastāvā.

Pretendentus  var pieteikt novada domē vai pagastu pārvaldēs Bārbelē, Kurmenē, Skaistkalnē, Stelpē un Vallē līdz  10. oktobrim.

Apbalvojums «Vecumnieku novada Gada cilvēks» ir to apliecinošs dokuments – Goda diploms –, naudas balva un krūšu nozīme, apbalvojums «Vecumnieku novada domes Goda raksts» ir to apliecinošs dokuments – Goda raksts – un naudas balva, savukārt apbalvojums «Vecumnieku novada domes Atzinības raksts» ir to apliecinošs dokuments – Atzinības raksts – un simboliska piemiņas balva. Visas atzinības tiek ierakstītas apbalvojumu reģistrā.

Pašvaldība krietnākos ļaudis godina kopš 2011. gada. Šajā laikā augstāko apbalvojumu «Gada cilvēks» ieguvušas deviņas Vecumnieku novadā zināmas personības: Aldona Alenčika, Jānis Vasarietis, Mārtiņš Mediņš, Liene Batņa, Ingūna Kļaviņa, Gina Viegliņa-Valliete, Ēriks Pīlādzis, Iveta Lavrinoviča, Jānis Kalniņš. Nolikums paredz, ka šī nominācija tiek piešķirta tikai vienu reizi, atkārtoti uz to pretendēt nevar. 2013., 2016., 2017. un 2019. gadā titulu «Gada cilvēks» neieguva neviens.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

mūls

Kandidātus, bet var uzreizi virzīt Gunču, lai alga iznāk vidēji vismaz 3 reizes lielāka nekā Pirmajam ministram.

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.28 13:04

Sniegs

Ierosinu vēl vienu nomināciju - Gada cilvēka Stulbums.

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.28 16:02

mjā

Nez vai tā ir laba ideja, kur ņemsi tik daudz balvas..

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.28 16:04

no malas skatoties

Kāpēc vienmēr tādas negācijas par Vecumnieku pašvaldību,paši tak savēlējāt šos cilvēkus.Redzēs,kā tad būs,kad no Bauskas jūsu sādžu pārvaldīs,ko tad kritizēsiet.

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.28 20:25

Darbonis

Darbinieki var izvirzīt viens otru, lai vēl pēdējo reizi varētu saņemt balvu par labi padarītu darbu, par ko saņem atalgojumu. Ātrāk pie Bauskas, vismaz šo radu un draugu pulku Vecumniekos "pašķidrinās", sēž tur viens otram klēpī.

pirms 7 mēnešiem, 2020.09.29 08:04

Vietējās ziņas