Vecumniekos aicina uz zaļumballi

Vecumnieku tautas namā sestdien, 26. janvārī, uz vidējās paaudzes deju kopu sadanci ieradīsies astoņi kolektīvi. «Vēveru» aicinājumam apmeklēt zaļumballi janvārī atsaukušies dejotāji no visas Latvijas.

Gatavību iesaistīties koncertprogrammas «Zaļumballē ierados…» veidošanā apliecinājuši ciemiņi no tālienes – «Vanagi» (Vārkava), «Deldze» (Jēkabpils novada Leimaņi), «Azanda» (Gulbene), «Pūces» (Tukuma novada Džūkste) –, kā arī deju kopa «Rundāle» no Rundāles novada un Vecumnieku novada kolektīvi «Stelpe», «Valle» un «Bārbele».

««Vanagi» un «Deldze» ir ļoti seni mūsu draugi, savukārt «Azanda» ir pērn Dziesmu un deju svētkos iegūtie laukuma biedri; arī ar «Pūcēm» esam iepazinušies pavisam nesen. Novada kolektīvi mums ir īpaši tuvi – esam gluži kā vienas sētas ļaudis,» uzaicināto dejotāju saimi raksturo Sarmīte Vēvere, Vecumnieku tautas nama deju kolektīva «Vēveri» vadītāja.

Sadancis šķietami mierīgajā ziemas periodā Vecumniekos notiek jau vairākus gadus. «Kad rīkots «Sniegpārslu virpulis», dabā valdījis atkusnis, tāpēc šoreiz nolemts – lai janvārī izskan zaļumballe. Lai gan laikapstākļi pašlaik ir īsti ziemīgi, par vasaru varēs pasapņot, izdejojot repertuārā iekļautos priekšnesumus. Katrs kolektīvs izvēlējies to, kas sirdij tīkams, un izpildīs gan tradicionālās tautas dejas, gan balles dančus, piemēram, «Jautrā nakts», «Zemeņu lauks», «Pie dzintara jūras»,» ieskatu programmā sniedz S. Vēvere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas