Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos aizvadīts šautriņu mešanas turnīrs «Liliju kauss»

Kungi un dāmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 20. jūlijā tikās Vecumnieku tautas namā, kur septīto reizi notika šautriņu mešanas sacensības jauktajiem pāriem «Liliju kauss».

Otro gadu pēc kārtas turnīrā varēja piedalīties ierobežots komandu skaits. Šogad vietas tika aizpildītas pirms reģistrācijas beigu datuma. Lai arī sacensības neietilpst šautriņu mešanas reitingu sistēmā, tomēr ieradās daudzi no spēcīgākajiem Latvijas sportistiem.

No bijušā Bauskas rajona teritorijā izveidoto novadu pārstāvjiem starp labākajiem sešpadsmit iekļuva pieci pāri. Piecu legu cīņā ar rezultātu 2:3 pirmajā kārtā piekāpās baušķenieki Oskars un Areta Kovaļevski. Neveiksmes piemeklēja arī skaistkalnieti Ilonu Ziemeli un Broņislavu Trušinski no Vecumniekiem, kā arī baušķeniekus Daini Fiksu un Anitu Mālderi. Skaistkalniete Olita Simaško startēja kopā ar Aigaru Strēli no Priekules, bet arī viņiem neizdevās pārvarēt pirmo kārtu. Vecumnieku pārstāvji Ingus Trušinskis un Lonija Stare piekāpās otrajā kārtā. Uzvarētāju godā cēsnieki Maija un Nauris Gleglu.

Gandarījuma turnīrā jeb cīņā par «Čaiņiku kausu» pusfinālā tikās Vecumnieku pāris Gundars Stipins un Lilija Trušinska ar baušķeniekiem Birutu Skvirecku un Raimondu Jankūnu. Ar 3:1 pārāki bija baušķenieki, savukārt cīņā par «Čaiņiku kausu» tomēr piekāpās ar 3:4 rīdziniecei Sandijai Andersonei un mellužniekam Uldim Zeitmanim.

Sacensībās kopā ar Lauru Bruzguli startēja arī Latvijas šautriņu metēju reitinga pirmais numurs Madars Razma no Priekules. Ar 157 punktiem viņš ir pārliecinošs reitinga līderis, apsteidzot otru savu novadnieku Aigaru Strēli, kuram ir 98 punkti. Pārsvaru pār konkurentiem līderim nodrošina šī gada negaidītā uzvara Pasaules Dārta federācijas sacensībās «Finnish open 2013».

«Esmu šī sporta veida entuziasts. Mīlestības dēļ pret šautriņu mešanu daru visu, ko varu. Patīkami, ka ir sponsori, kas atbalsta manas sporta gaitas. Mērķis ir dalība pasaules čempionātā, un tas nav nemaz tik nereāli. Viss sākās ar startu pagājušajā gadā turnīrā Čehijā, kur izdevās uzvarēt dažas pasaules mēroga zvaigznes un āķis bija lūpā,» stāsta M. Razma.

«Liliju kausa» dalībnieki atzīst, ka viņus piesaista sacensību aura – Vecumniekos notiek ne tik daudz cīņa par vietām, cik patīkama izklaide. «Kad pagājušajā gadā beidzās sacīkstes, pirmā doma uzreiz bija par nākamajām. Un tā visu gadu gaidi šīs sacensības. Šī ir reize, kad nav obligāti jāuzvar. Turklāt šis ir vienīgais tāda veida pasākums Baltijā,» teic M. Razma. Izrādās, ka daži pāri sacīkstēm pieteikušies uzreiz pēc pagājušā gada turnīra.

Vecumnieku dārta kluba prezidents un turnīra organizators Reno Roga informēja, ka turnīra laikā radās foršākā pāra nominācija. Dalībnieki varēja brīvi pēc saviem ieskatiem balsot. Par foršāko pāri «Liliju kausā 2013» atzina vaiņodiešus Kristīni Bauzi un Kristapu Mickus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas