Vecumniekos apstiprina deputāta pilnvaras Jānim Bračkam 15

Vecumnieku novada domes deputāte Liene Batņa, kas ievēlēta no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, nolikusi mandātu. Viņas vietā amatā stājies Jānis Bračka. Domes sēdē 30. janvārī pieņemts lēmums gan par deputātes pilnvaru izbeigšanu Lienei Batņai, gan to apstiprināšanu Jānim Bračkam.

«Bauskas Dzīve» jau informēja, ka L. Batņa deputātes amatu atstāj, jo nevar savienot tiešos darba pienākumus ar komiteju un domes sēžu norises laiku, kas ir darbdienas vidū.

«Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (LMA) strādāju vairāk nekā 20 gadu. Pirms jaunā gada saņēmu piedāvājumu kļūt par Mūzikas un dejas pedagoģijas nodaļas vadītāju, Pedagoģijas studiju programmu direktori. Tā kā esmu ieguvusi doktora grādu augstskolu pedagoģijā, izaicinājumu pieņēmu, jo vēlos iesaistīties jaunā izglītības projekta «Skola 2030» ieviešanā. Tas paredz izmaiņas izglītības sistēmā, kas skars arī augstskolu pedagoģijas programmas. Sākot no 2019. gada 1. septembra, Latvijā tiks slēgtas visas pedagoģijas programmas un viena gada laikā tās tiks licencētas no jauna. Man uzticēts vadīt šo procesu LMA – veikt programmu izstrādi, realizāciju, licencēšanu. Tas ir ļoti atbildīgs pienākums,» atklāja L. Batņa.

Viņa pateicās kolēģiem par brīnišķīgo pieredzi, kas ļāvusi daudz ko apgūt. «Būdama deputāte, esmu iemācījusies lasīt normatīvos dokumentus, atrast to, kas nepieciešams. Paldies par produktīvajām diskusijām, paldies opozīcijai, kas tur roku uz pulsa un liek mums būt precīziem, uzmanīgiem. Viss, kas notiek, notiek uz labu!» sacīja nu jau bijusī vietvaras pārstāve.

L. Batņa turpinās strādāt Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā par solfedžo skolotāju, joprojām vadīs arī kori «Via Stella», kas «paliks, kamēr vien būšu dzīva».

Kā to paredz kārtība, kādā nosakāms deputāta kandidāts bijušā vēlētāju interešu pārstāvja vietā, tika uzrunāta pirmā «aiz svītras» palikusī kandidāte no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta – Andžela Briča, Kurmenes pagasta uzņēmēja, atpūtas vietas «Lutauši» saimniece. Viņa rakstiski atteicās ieņemt šo amatu domē. Nākamais listē – Jānis Bračka, Bārbeles pagasta zemnieku saimniecības «Roņi» pārvaldnieks, agronoms, – piekrita iegūt deputāta mandātu Vecumnieku novada pašvaldībā.

J. Bračka atbildīgajā amatā nav iesācējs, novadā domē viņš nostrādājis vienu sasaukumu – no 2009. līdz 2013. gadam. 2013. gada vasarā pašvaldību vēlēšanās startējis atkārtoti, tomēr mandātu neieguva. Pirms administratīvi teritoriālās reformas bijis deputāts arī Bārbeles pagastā.

«No malas vērojot politiku gan valstī, gan novadā, gribas bēgt prom, bet – kas jādara, jādara. Strādāšu, lai mums visiem būtu labi!» pēc deputāta nozīmītes saņemšanas pauda J. Bračka.

Tika atbalstīts priekšlikums J. Bračku iekļaut komiteju sastāvā, kurās iepriekš darbojusies L. Batņa, – finanšu, kā arī izglītības, kultūras un jaunatnes lietu.

Vecumnieku novada domē pavisam ir ievēlēti 15 deputāti: seši pārstāv Latvijas Reģionu apvienību, pieci – Nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK», četri – Zaļo un Zemnieku savienību.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Jānim

Atsakies no vietas. Lai nāk Ķienis - viņš ir daudz darījis novada labā un ir loģiski domājošs cilvēks.

pirms gada, 2019.01.31 18:01

no Kurmenes

žēl, ka mūsu Kurmeni atteicās pārstāvēt domē Briča, ar katru gadu tā paliek par aizmirstu nomali.Nesaprotu,kāpēc vispār startēja !

pirms gada, 2019.01.31 19:24

RE

TIkai ne Kurmenes labā !

pirms gada, 2019.01.31 20:26

?!

Ak šausmas! Un joprojām nekopts!

pirms gada, 2019.02.03 11:51

to no Kurmenes

Neuztraucies - tā pat pēc jaunās administratīvi teritoriālās reformas jūs atkal būsiet Aizkraukle novadā

pirms gada, 2019.01.31 19:42

boļševiks

Būs atkal rajoni un tālākā nākotnē arī Baltijas guberņa.

pirms gada, 2019.02.01 13:52

Gumijnieks

Izglitibas komitejas sēdēs salmus nenem līdzi.

pirms gada, 2019.02.01 09:18

Liene

Paskats tam puisim ir baiss, kā no traktora, tā uz domes sēdi. Vecumnieku novadā rullē traktoristi, cūkkopēji, slaucējas, aitkopes. Tādi lūk lems novada nākotni.

pirms gada, 2019.02.04 10:37

Aitkope

Labāk traktorists un slaucējas, nekā blondīnes skolotājas !

pirms gada, 2019.02.04 17:49

aitai

Konkrētajā gadījumā blondīne-skolotāja ir ar doktora grādu, bet aitkope- izpilddirektore, ar "vidusskolas grādu".

pirms gada, 2019.02.05 13:02

Izbrīns

Komentāru par problēmu ar alhaholu deputātam Bauskas dzive izdzēsa,tātad tāda Ir nostāja.Skaisti!

pirms gada, 2019.02.05 11:40

P

Neņem pierē,arī mani izdzēsa,jo neļāvu pazemot lopkopjus.Ļeņina onkulis to sauca par šķiru cīņu-variet dzēst,bet doktore vienalga ir maita,spļauj bļodā no kuras pati ēd.

pirms gada, 2019.02.05 16:30

Vietējās ziņas