Vecumniekos arvien iecienītāks kļūst vakara tirgus 9

Vecumnieku centrā katru piektdienu darbojas vakara tirgus. Šosejas Rīga–Skaistkalne malā līdzās tirgus laukumam pie veikala «Elvi» ar skatu uz lielceļu ikreiz pircējus gaida dažādu preču piedāvātāji. Pārsvarā tiek realizēti pašu audzēti augļi, ogas, dārzeņi, arī meža veltes; ir saimniecības lietas, gaļas kūpinājumu lete, labumi, ko atvedis «zivju vīrs».

«Bauskas Dzīve» tirgu apmeklēja 19. jūlijā un novēroja, ka piedāvājums saista gan vietējos, gan caurbraucējus.

Vairākās vietās varēja iegādāties Vecumnieku novadā audzētus dārzeņus, savu preci piedāvāja arī zemnieki no Iecavas un Bauskas novada Mežotnes. Cilvēki labprāt pirka gurķus par 0,80 un vienu eiro/kg, tomātus par 3,50 eiro/kg, burkānus, bietītes, kāpostus, lapu salātus, ķiplokus, zaļumus – lociņus un dilles; bija arī gatavs saišķis, kurā apvienots viss nepieciešamais gurķu skābēšanai. Kartupeļi maksāja gan eiro, gan 80 centu kilogramā. Kā prognozēja Mežotnes pagasta zemnieku saimniecības «Brīvnieki» īpašnieks Jānis Jankūns, cenas tupeņiem nekritīšoties. Viņš uz Vecumnieku tirgu braucot ik piektdienu, vislielākā kustība ir no trijiem pēcpusdienā līdz septiņiem, pēc tam pircēju paliek mazāk. Sestdienās un svētdienās Mežotnē audzētā produkcija tiek realizēta Iecavā.

Dažādus žāvējumus piedāvāja tirgotāji no Ozolaines. Viņi atzina, ka uz Vecumniekiem braucot regulāri; te jau izveidojies savs klientu loks.

Saimniece no Stelpes pagasta Nīzeres savu preci – dažādus dārzeņus – ieradusi vest uz tradicionālo tirgu sestdienās, bet šoreiz nolēmusi pamēģināt, kā andele sokas piektdienas pēcpusdienā. Līdzās citai produkcijai viņa piedāvāja arī mellenes par četriem eiro litrā. «Četrās stundās, ko pavadījām mežā, salasījām astoņi litri ogu. Mellenes sīkas, bet kājas beigtas staigājot,» sūrojās tirgotāja. Citā vietā varēja nopirkt ērkšķogas, jāņogas, upenes, taču vislielākā interese bija par mājas avenēm; cilvēki ogas iegādājās pa vairākiem trauciņiem uzreiz.

Vietējais iedzīvotājs Māris Krūmiņš kārdināja ar košām gailenēm un beciņām. Litrs gaileņu maksāja 3,50 eiro, bet neliela čupiņa baraviku un apšu beku – piecus eiro. «Reizēm nostaigāju piecus kilometrus un atrodu tikai dažas sēnes. Mežā esmu sešos no rīta, bet bieži gadās, ka cilvēki jau priekšā. Daudziem tagad ir atvaļinājums un kāpēc tad lai nedotos sēņot! Citreiz mežā mašīnu ir vairāk nekā parkā, nav pat kur apstāties. Pirmdienās un otrdienās sēnes nav ko meklēt, jo brīvdienās visas nolasītas,» pieredzē dalās sēņotājs.

«Braucot no Daugavpils uz Rīgu, pirmo reizi te ceļa malā piestājam. Nopirkām divus litrus gaileņu. Forši, ka ir vieta, kur tirgus preci iegādāties arī pievakarē,» iespēju atzinīgi vērtē jauna ģimene ar mazuli.

Pirmais mēģinājums piektdienās organizēt vakara tirgu Vecumniekos bija pērn, 26. oktobrī. Rudenī vēl vairākas reizes krēslas stundās pārdevēji pulcējās ielas malā, lai piedāvātu savu produkciju. Gan viņi, gan pircēji šo iniciatīvu vērtēja ļoti atzinīgi un pauda, ka iesāktais noteikti jāturpina. Pavasarī rosība atsākusies, un ik piektdienu preci šurp gādā vismaz desmit, bet reizēm pat vairāk darbīgu tirgotāju.

Ingus Liepa, Vecumnieku tirgus pārvaldnieks, teic, ka vakara vai nakts tirgi kļūst arvien populārāki, tāpēc prieks, ka šī ideja sākusi iedzīvoties arī Vecumniekos.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

jurs

A kur tad tu Bauskā nostāsies? Un, ja arī, tad tevi varbūt mierā pašvaldības, valsts slaisti mierā liks? Būs satiksmes drošība, nedrošība, balts, melns, silts, auksts, ko tu sadomājies, a? Bauska..........tā ir Bauska!

pirms gada, 2019.07.20 23:06

bitīt matos

un secinājums viens-strādājam Rīgā, pa ceļam uz mājām dārza labumi par lauku, ne pilsētas cenām.forši.

pirms gada, 2019.07.21 08:50

Nu

Tas jāprasa pašiem tirgotājiem, kuri apgalvo, ka esot no Ozolaines. ES arī to esmu dzirdējusi.

pirms gada, 2019.07.22 09:47

Vietējās ziņas