Vecumniekos asinis ziedo 23 donori

Vecumnieku tautas namā dažādu asinsgrupu donorus Valsts asinsdonoru centra (VADC) speciālistu komanda gaidīja otrdien, 4. jūnijā. Asins krājumu papildināja 23 novada iedzīvotāji, t. sk. viens – pirmoreiz.

Pirms sēšanās donora krēslā vispirms tiek noteikts hemoglobīna līmenis, tad izmēra asinsspiedienu, uzdod jautājumus par veselību, medikamentiem, kas lietoti, stāsta Natālija Politiko, VADC ārsta palīdze. Noņemtie asins paraugi nonāk laboratorijā un tiek pārbaudīti. Ja kāds pēc tam vēlas uzzināt analīžu rezultātus, tas jāpiesaka reģistratoram, taču izdrukātā veidā atbildi var saņemt tikai VADC. Ja uzrāda pozitīvu B vai C hepatītu, HIV, sifilisu, personai tiek nosūtīta ierakstīta vēstule.

«Bauskas Dzīves» uzrunātie donori atzina, ka kārtība esot zināma un viņi paļaujas uz speciālistu profesionalitāti un pieredzi.
«Process ir jauks, meitenes (medicīnas māsas – aut.) – feinas, turklāt varu pārliecināties, ka esmu vesela un tā ir laba sajūta. Nav speciāli jāiet nodot analīzes, jo katrs donors tiek pārbaudīts. Jūtos ļoti labi, esmu jau pieradusi un nāku kā uz darbu,» pieredzē dalās Vecumnieku iedzīvotāja Ingrīda Segliņa, kurai šī bija 23. asins ziedošanas reize.

Donoru dienas Vecumniekos organizē Olga Černišova-Stūriška, biedrības «Latvijas Sarkanais krusts» Bauskas komitejas Vecumnieku nodaļas vadītāja. Viņa stāsta: «Šogad šī bija otrā reize, kad VADC komanda pie mums viesojās. 4. jūnijā bija atnākuši 25 cilvēki, asinis nodeva 23, bet iepriekš, 12. februārī, ieradās 24, asinis ziedoja 22. Katrreiz ir kāds, kurš dažādu iemeslu dēļ labo nodomu nevar īstenot.» 2018. gadā Vecumniekos bijuši divi izbraukumi, apkalpoti 49 donori, t. sk. seši, kuri asinis nodeva pirmoreiz. «Paldies pašvaldībai par atsaucību un nesavtīgajiem ļaudīm sagādātajām simboliskajām dāvaniņām,» pauž O. Černišova-Stūriška.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas