Vecumniekos atklāj izstādi «Pa «Geparda» pēdām Sicīlijā» 6

Vecumnieku tautas namā otrdien, 16. jūnijā, atklāta izstāde «Pa «Geparda» pēdām Sicīlijā». Tajā piedalījās arī Itālijas vēstnieks Latvijā Stefāno Taliani de Markio.

Ekspozīcija ir Dantes Aligjēri (DA) biedrības mākslinieku veltījums Džezupes Tomazi di Lampedūzas romānam «Gepards» un Lukīno Viskonti slavenajai filmai ar tādu pašu nosaukumu.

Apmeklētājiem bija iespēja iegādāties par intelektuālu bestselleru dēvētā «Geparda» jaunāko izdevumu, kas 2017. gadā atkārtoti nācis klajā grāmatu apgādā «Jumava», un saņemt DA biedrības mākslinieku autogrāfus. Romāna noformējumā izmantotas Laines Kainaizes, Dzintara Adieņa, Sarmītes Caunes, Raimondas Strodes, Mairas Veisbārdes ilustrācijas un Jāņa Strupuļa veidotas medaļas attēls, taču izstādē bija apskatāmi vēl citu autoru darbi, kas veltīti «Geparda» tēmai.

Latvijā pasaulē slavenais romāns izdots četras reizes, pirmoreiz latviski tas iznācis 1964. gadā Andreja Spekkes (1915–1984) tulkojumā. Andrejs Spekke bija Vecumniekos (toreiz – Vecmuižā) dzimušā  latviešu filologa, vēsturnieka un diplomāta Arnolda Spekkes (1887–1972) dēls un Vecmuižas pagastskolas pārziņa Andreja Spekkes mazdēls.

Klātesošie ar interesi aplūkoja mākslinieku Alekseja Naumova, Vijas Dzintares, Laines Kainaizes, Sarmītes Caunes, Dzintara Adieņa, Mairas Veisbārdes, Andra Bērziņa, Raimondas Strodes, Laumas Palmbahas, Jāņa Strupuļa un Lienes Ūlandes dažādās tehnikās radītos darbus un iesaistījās sarunās ar to radītājiem. Ekspozīcijas atklāšanā piedalījās arī citi sabiedrībā zināmi ļaudis – Ingrīda Meierovica, Mairita Solima, Hella Milbreta-Holma, Juris Visockis u. c.

Izstādes atvēršana noslēdza Vecumnieku tautas namā organizēto sarīkojumu «Viens tulkojums, trīs dzimtas»; uz to bija aicināti visi, kurus vieno mīlestība pret Itāliju.

Mākslinieku darbi Vecumnieku tautas nama mazajā zālē apskatei būs pieejami līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Kaut kāds dīvains pasākums, un vēl ar vīna dzeršanu !

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 15:06

To Jā

Laikam nekad mūžā neesi bijis izstādes atklāšanā un nezini, ka viesi un mākslinieki šādā saviesīgā pasākumā mēdz iemalkot kādu atspirdzinošu dzērienu, bez vīna parasti ir arī sula un ūdens. Kāda tumsonība mūsu dienās! :(

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 15:13

Dā už

Nu, es teiktu, ka izcilas

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.17 18:05

faraons

Tie metri ir stulbība kā tāda. Vienīgi tam, lai to 2 metru organizatori varētu papriecāties par izdevušos joku.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 07:00

Vietējās ziņas