Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos atzīmēs Baltu vienības dienu

Vecumnieku novada Zvirgzdes meža kāpā, līdzās Staņka ezeram, 22. septembrī notiks Baltu vienības dienas svinības. Tā informē biedrības «Jaunatne smaidam» pārstāvji.

Mūsu valsts Saeima un Lietuvas Seims 2000. gada 18. maijā pieņēma lēmumu abās valstīs 22. septembri, Saules kaujas dienu, pasludināt par Baltu vienības dienu. Vēsturiskā uzvara gūta pirms 777 gadiem – 1236. gadā, kad tagadējās Lietuvas un Latvijas teritorijā dzīvojošās baltu tautas – augštaiši, lietuvji un zemgaļi – sagrāva vācu Zobenbrāļu ordeni. Tā vēstī Latviskās dzīvesziņas centra «Zaltis» pārstāvji.

22. septembrī Baltu vienības ugunskuri tiks iekurti 16 vietās Latvijā. Baltu vienības ugunskurs degs arī Vecumniekos. «Uguns iedegšana vienā laikā ir vienības zīme. Arī šodien mēs apkārtējiem dodam zīmi «Mēs esam». Mēs esam atbildīgi par savu zemi, tautu, valodu, arī brāļu tautām,» vēstī «Zaltis» pārstāve Gunta Saule.

Plašāka informācija atrodama mājaslapā vecumnieki.lv. Uz pasākumu aicina Bārbeles pagasta folkloras kopa, Bārbeles tautas nams un biedrība «Jaunatne smaidam».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas