Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos augsnē konstatēts mazuta piesārņojums 3

Labota pēdējā rindkopa.

Vecumnieku novada iedzīvotāji bijušās «Nelss» logu rūpnīcas teritorijā konstatējuši mazuta noplūdi, pirmdien vēstīja TV3 raidījums «Bez tabu». Pašvaldības izpilddirektors Guntis Kalniņš otrdien, 11. martā, informēja, ka mazuta noplūde vēl nav novērsta.

Mazuta noplūde radusies bijušās «Nelss» logu rūpnīcas teritorijā. Pēc rūpnīcas likvidācijas daļu ēkas vēl aizvien izmanto, bet daļa ir pamesta. Bijušās kurtuves teritorijā, kas tagad ir «Nelss» meitas uzņēmuma SIA «Vecumnieku projekts» īpašums, mazuts glabājas mucās un pamazām izdalās apkārtējā vidē. To pamanījuši apkārtējie iedzīvotāji, kas uzaicinājuši raidījumu «Bez tabu».

Vides inspektors Edmunds Jakubonis raidījumam atzina, ka bez pārbaudēm nevar noteikt, cik dziļš ir mazuta piesārņojums gruntī. Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis pauda, ka novada amatpersonas informējušas uzņēmuma vadību un Jelgavas Reģionālo vides pārvaldi.

SIA «Vecumnieku projekts» pārstāvis Māris Kreilis «Bez tabu» pastāstīja, ka ievadītas sarunas ar SIA «Ekoosta» par mazuta pārsūknēšanu, lai novērstu turpmāku noplūdi. Ja sarunas būšot veiksmīgas, darbi varot sākties pirmdien vai otrdien.

 E. Jakubonis informēja, ka SIA «Ekoosta» jau iepriekš ir sūknējuši mazutu, tikai nelielos apjomos – divas tonnas. Savukārt 11. martā G. Kalniņš informēja, ka nekādi darbi nav sākušies – pārrunas ar SIA «Ekoosta» turpinās. «Ātri neko nepaveiks,» tā izpilddirektors.

Ja neizdosies vienoties ar SIA „Vecumnieku projekts” par teritorijas sakārtošanas darbiem, tad par to lems Vecumnieku novada
domes deputāti, bet pagaidām nekādi lēmumi nav pieņemti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Riktīgi!!!

Tātad nevis zeme, bet mazuts piesārņots? Vareni!

pirms 6 gadiem, 2014.03.11 16:40

dīzelis

Galvenais tagad ir noteikt, cik dziļš ir mazuta piesārņojums gruntī, tad anāļizi, tad ekspertu slēdziens jāgaida pāris mēnešus, tad dokumentu kārtošana, tad atbildīgo personu aptaujāšana, tad......... un mazuts tik plūst un plūst....pārrunas tik turpinās un turpinās. Pie mums viss ir bezgalīgais stāsts. MURGS!

pirms 6 gadiem, 2014.03.12 09:37

mjāā

Protams, ka nebūs neviena atbildīgā, kuram varēs "uzticēt" savākšānu un tā turpināsies šis stāsts.... Pilnīgas šausmas par mūsu nevarību!

pirms 6 gadiem, 2014.03.12 13:24

Vietējās ziņas