Vecumniekos donori ziedo no sirds 1

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Valsts asinsdonoru centrs (VADC) ceturtdien, 25. novembrī, Vecumnieku tautas namā gaidīja visus, kuri ir pārliecināti par savu veselību un var ziedot asinis.

Atsaucoties VADC aicinājumam, donori ceturtdienas rītā nāca jau pirms pulksten 10 un aizpildīja anketas. «Bauskas Dzīve» novēroja, ka ikviens donors tika sirsnīgi sagaidīts, cilvēki jau zināja, kas un kā jādara, jo Donoru dienā piedalās vairākkārt. Vecumnieku tautas namā valdīja ne tikai mazliet svinīga noskaņa, bet arī kopības izjūta un prieks par tikšanos – atnākušie smaidīja un cits citu sveicināja, jo donori ir savstarpēji pazīstami un arī mediķi zina aktīvākos ziedotājus.

Pirmā ieradās Vecumnieku iedzīvotāja Rūta Liepiņa, kas asinis ziedoja ceturto reizi. Viņa sacīja: «Kāpēc gan nepalīdzēt, ja man ir tāda iespēja? Par Donoru dienu uzzinu no sociālajiem tīkliem un Vecumniekos izvietotajiem plakātiem, arī VADC atsūta īsziņu, jo esmu to atļāvusi, tādējādi informācijas ir pietiekami.»

«Donors esmu jau 18. gadu,» saka Guntars Zandbergs Vecumniekos, «vēl četrus gadus varu asinis nodot un, ja vien veselība ļaus, to arī darīšu. Nekad Donoru dienu Vecumniekos neizlaižu, mani jau te visas Valsts asinsdonoru centra «meitenes» zina.»

Arī Kristīne Brikovska no Vecumniekiem asinis ziedojot regulāri: «Kā ir VADC izbraukums Vecumniekos, tā esmu šeit, – sanāk reizi četros mēnešos. Tas ir mans ieguldījums, daru labu no sirds!»

Sabīna Teicāne, VADC izbraukumu projektu vadītāja, tūlīt pēc plkst. 13, kad VADC izbraukuma brigāde savu darbu bija beigusi, rezumēja: «Šodien Vecumniekos atnāca 39 donori, 34 ziedoja asinis, turklāt divi  ieradās pirmo reizi. Pārsvarā nāca mūsu regulāri donoriņi. Bija tādi, kas pagājušo reizi ziedoja asinis pirmo reizi un šodien atkal atnāca atkārtoti. Paldies ikvienam, kas palīdz un ziedo asinis! Paldies Vecumnieku tautas nama darbiniecēm par jauko uzņemšanu!»

Sintija Kleinhofa, VADC pārstāve, «Bauskas Dzīvei» vēl pastāstīja, ka ceturtdien katram donoram, kurš ziedoja asinis Vecumniekos, tika pasniegta pārsteiguma dāvaniņa imunitātes stiprināšanai. Viņa visiem novēlēja veselību un cer uz tikšanos nākamajā gadā.

Šogad Vecumniekos asinis ziedojis 141 iedzīvotājs, pirmo reizi donori bijuši 13 cilvēki. Nākamā Donoru diena Vecumniekos plānota 2022. gada februārī.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nosaukums

Ļoti labs nosaukums, burtiski sekundi uztvēru, ka cilvēks nodod asinis burtiski no sirds :D

pirms dienas, 2021.11.27 20:19

Vietējās ziņas