Vecumniekos durvis ver sadzīves pakalpojumu centrs 8

Divas apņēmīgas dāmas šomēnes Vecumniekos atvērušas sadzīves pakalpojumu centru. Mērķis ir nopelnīt gan pašām sev naudiņu, gan palīdzēt visa novada iedzīvotājiem, piedāvājot pakalpojumus gan ērtāk, gan lētāk. 

Dace Krūmiņa un Inese Streļcova Vecumnieku sadzīves pakalpojumu centru atvērušas vietējā pasta ēkā. Viņas vērtē, ka vietas izvēle ir ļoti laba – ieradīsies ne tikai pastāvīgie klienti, bet vienkāršāk būs arī cilvēkiem no laukiem, kas apmeklēs pastu un reizē varēs izmantot arī sadzīves pakalpojumu iespējas. 

Dažāda pieredze

Abas dāmas nesen no Rīgas pārcēlušās dzīvot Vecumniekos. Dzīve savulaik esot gana raiba bijusi – strādājušas dažādos amatos un ar visādiem piedzīvojumiem. 

«Šūšanas biznesā esmu jau vismaz 30 gadus. Savulaik lielā ražotnē par tehnoloģi, biju arī ceha vadītāja. Tad sekoja darbs ar klientiem ražošanas sektorā, strādāju arī aizkaru salonā,» stāsta I. Streļcova. 

«Dzīvē divas reizes iznāca sākt visu no paša sākuma,» atzīst D. Krūmiņa. Akušiere pēc iegūtās profesijas, tomēr medicīnā tā arī strādāt nesāka – 90. gadu sākumā medicīnas nozarē atalgojums bija ļoti mazs. Sākusi šūt un izstrādājumus pārdevusi tirgū. Bērnu drēbes brauca tirgot pat uz Maskavu. Tomēr iekrātos līdzekļus inflācija un naudas reformas gluži vienkārši iznīcināja. Vēlāk sāka darbu televīzijā, pēc tam uzziņu dienestā un beigās kā klientu konsultante piedāvāja interneta pieslēgumus. Bizness gāja uz augšu, paņēma kredītus mājai un automašīnai. Tad lielais «burbulis» plīsa, sākās krīze, un atkal viss bija jāsāk no jauna. Devusies uz ārzemēm – Norvēģijā pavadīja 12 gadus, strādājot par pastnieci. Tagad atkal Latvijā. «Padomju laikā būtu pensionāre, bet tagad tikai sāku savu biznesu,» smaidot teic D. Krūmiņa. 

Laba vieta
Sākumā Dace izmēģinājusi strādāt Rīgā, bet tad nākusi izpratne, ka labāk sākt kaut ko savu. Meita, kas pati ir uzņēmēja, ieteikusi izmēģināt spēkus nevis Rīgā, bet gan Vecumniekos, kur D. Krūmiņa pārvākusies dzīvot. «Jau no septembra meklējām telpas. Te iepriekš bija apģērbu veikals. Tiklīdz pamanījām, ka telpas atbrīvo, tajā pašā dienā pieteicāmies,» stāsta Dace. Daudz darba ieguldīts telpu remontā, īpaši cīņā ar mitrumu. Viņa vērtē, ka vieta ir laba – ceļa malā, turklāt pasta ēkā. Ja cilvēki brauc uz pastu, tad var ienākt arī pie viņām un atvest kaut ko labojamu vai mazgājamu. Ietaupās laiks un līdzekļi. «Piemēram, atbrauc no Misas vai Bārbeles, ienāc pastā, ienes mums lietas, kas jālabo, divas stundas pastaigā pa veikalu un tirgu, un pasūtījums jau gatavs,» saka D. Krūmiņa. Viņa analizē, ka tuvākās alternatīvas ir Bauska, Ķekava vai Rīga.

Lai arī uzņēmējas ir gatavas ieguldīt darbu un līdzekļus reklāmā, tomēr abas apzinās, ka galvenais, kas piesaistīs klientus, būs darbu kvalitāte. Uz vietas un īsā laikā šūšanas darbus veiks I. Streļcova – pieredzes ir gana daudz, turklāt to plāno kā vienu no galvenajiem pakalpojumiem – iespēju ātri saremontēt apģērbu pāris stundu vai vienas dienas laikā. Savukārt D. Krūmiņa atklāj, ka izdevies atrast labus sadarbības partnerus – kurpnieku un ķīmisko tīrītavu, kas nodrošinās šo pakalpojumu kvalitāti. Vecumnieku novada iedzīvotāji atnes labojamos apavus un tīrāmo apģērbu šurp, tad uzņēmējas to nogādā meistariem uz Rīgu vajadzīgo darbu veikšanai.

Vieš optimismu

Pirmās darba dienas veicinot optimismu. Daudz apmeklējumu, daudz pozitīvu laba vēlējumu un pasūtījumu. Virkne viesu atklāšanas svētkos atnesa pat dāvanas. «Netālu esošā konditoreja «Drava» atnāca sveikt ar kliņģeri,» atceras I. Streļcova. 

Abas meistares reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicējas. Tāpēc pašlaik ar tirdzniecību nenodarbojas, bet nākotnē tomēr ir doma, ka varētu sākt kaut ko arī tirgot.  

Lai iegūtu finansējumu, D. Krūmiņa piedalījās arī biznesa ideju konkursā Vecumnieku novada pašvaldībā. «Pēdējā gada ceturksnī pēdējā vilcienā ielēcu,» saka Dace. Piesaistīts finansējums 750 eiro apmērā, kurš vēl nav iegūts, bet to plānots tērēt apkures labiekārtošanai un šujmašīnas iegādei. «Žēl, ka nepaguvu iesaistīties reemigrācijas projektā, tur varēja iegūt lielāku atbalstu,» atzīst D. Krūmiņa. 

Citur sanāk dārgāk
Klientu pirmās atsauksmes ir pozitīvas. Sadzīves pakalpojumu centru labi vērtē arī vīri – ir iespēja salabot ne tikai savus tērpus, bet arī darba drēbes un apavus. «Cenas nav lētas, bet, ja pašam jāved uz pilsētu, sanāk vēl dārgāk. Var jau braukt uz Jelgavu labot apavus un apģērbu, bet baigā ķēpa. Turklāt vēl parasti darba laikā netiekam nekur aizbraukt. Labi, ka ir šāda vieta,» vērtē apmeklētāji. 

«Bauskas Dzīves» apmeklējuma dienā centrā ieradusies vietējā iedzīvotāja Tatjana Kaurova un  atnesusi pielabot apģērbu, kas drīz būšot nepieciešams. «Ļoti labi, ka ir šāds pakalpojumu centrs. Iepriekš bija jābrauc uz Baldoni. Šeit vienkārši – atnāc un nodod. Ir arī laba iespēja nodot drēbes ķīmiskajai tīrītavai. Citādi – lai kaut kur brauktu, jāmaksā gan par ceļu, gan jātērē laiks,» tā T. Kaurova. 

Sirmgalve Vizma Janišone atnesa blūzīti, kura jāpiemēro augumam. «Ļoti labi, ka šāda vieta ir atvērta. Sen vajadzēja šādus pakalpojumus. Uzreiz atradās mājās, ko vajag pielabot,» smaidot saka V. Janišone.

«Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā»
Vecumnieku novadā dome uzņēmējus aicināja piedalīties biznesa ideju konkursā «Esi uzņēmējs Vecumnieku novadā 2019». Konkurss gada laikā notiek četrās kārtās, un katrā reizē ir savi finansējuma ieguvēji. 

Kā liecina vecumnieki.lv mājaslapas informācija, trešā kārta noritēja no 1. jūlija līdz 30. septembrim. Pieteicās divi dalībnieki, abi pretendējot uz šajā kārtā pieejamo maksimālo summu – 1500 eiro. 

SIA «LaRoute» īpašniece Kristiāna Reinvalde saimniecisko darbību ir sākusi 2019. gada maijā un nodarbojas ar dzērienu un uzkodu tirdzniecību Vecumniekos. Kioska ēka nav atbilstīgi aprīkota, tirdzniecība pašlaik ir sezonāla, jo gada aukstajos mēnešos telpās ir pārāk vēsi, tāpēc par konkursā iegūtajiem līdzekļiem K. Reinvalde vēlējās iegādāties klimata kontroles iekārtu. Uzņēmēja plānoja ceļa malā izvietot reklāmas, paplašināt sortimentu. 

Otrs konkursa pretendents Jānis Klāviņš savu uzņēmumu SIA «TreeRoots» reģistrējis 2019. gada janvārī. Mērķis ir veicināt kārtīgu un drošu apkārtējo vidi, sakopjot kokus un paildzinot to dzīvotspēju. Par konkursā iegūto finansējumu bija iecerēts iegādāties auto kravas piekabi zaru un instrumentu pārvadāšanai pēc sakopšanas darbiem.

Žūrija atbalstīja K. Reinvaldes ideju ar finansējumu 750 eiro un SIA «LaRoute» ar finansējumu 1000 eiro. 

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ina

Malači tik aktīvās sievietes un uzņēmīgs tas ir retums

pirms gada, 2020.02.21 19:00

Žurija

Žūrija malači par šādu atbalstu! Pēdējais teikums viss labākais. :)

pirms gada, 2020.02.22 08:17

?!

SIA «LaRoute» īpašniece Kristiāna Reinvalde;
Žūrija atbalstīja K. Reinvaldes ideju ar finansējumu 750 eiro un SIA «LaRoute» ar finansējumu 1000 eiro

pirms gada, 2020.03.11 22:12

Romeo

Lai veicas un VID neiznīcina labos nodomus iedīglī!!!

pirms gada, 2020.02.22 19:23

štīfels plus

Sen rakstīju, ka nekādi jau pakalpojumi, par kuriem visu laiku pļerkst novadu veidošanas sakarā no jauna nav veidojušies, ja salīdzina ar to, ka rajona centrā bija SPK, bet uz vietām filiāles vai punkti. Tagad Vecumniekos ir Bauskas rajona SPK filiāle, bet vai tad vecajos laikos tādas te nebija?

pirms gada, 2020.02.22 21:07

O, lai veicās,

darba laiks kā pastā -vienā mājā, žēl, ka sestdienās vairs nestrādā

pirms gada, 2020.03.11 22:09

;)

SIA «LaRoute» īpašniece Kristiāna Reinvalde
---------------------------
Žūrija atbalstīja K. Reinvaldes ideju ar finansējumu 750 eiro un SIA «LaRoute» ar finansējumu 1000 eiro.
-----------------
tur vienmēr ir slēgts

pirms gada, 2020.03.11 22:07

Vietējās ziņas