Vecumniekos iedzīvotājus aptaujā par nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem

Vecumniekos iedzīvotājus aptaujā par nepieciešamajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, aģentūra LETA uzzināja Vecumnieku novada pašvaldībā.

Jūlija otrajā pusē Vecumnieku veselības centrā tikušies pārstāvji no visām ģimenes ārstu praksēm Vecumnieku novadā, lai diskutētu par novada iedzīvotājiem nepieciešamajiem pakalpojumiem veselības aprūpes un veselības veicināšanas jomā.

Tikšanās laikā apspriesti jautājumi, kā uzlabot un pilnveidot Vecumnieku veselības centra sniegtos pakalpojumus, tostarp ārsti pauduši viedokli, ka nepieciešamie speciālisti centrā būtu kardiologs, otorinolaringologs, neirologs un oftalmologs. Kā vienu no svarīgākajiem pakalpojumiem ģimenes ārsti minējuši nepieciešamību izveidot pēdu aprūpes kabinetu cukura diabēta slimniekiem, kā arī pārējiem iedzīvotājiem, kuriem tas būtu nepieciešams. Speciālisti būtu gaidīti vienu divas reizes mēnesī.

Tikšanās laikā izskanējis jautājums par preventīvo darbu veselības veicināšanas jomā, piemēram, informatīvu lekciju, nodarbību rīkošanu, kā piemēru minot uztura speciālista vai dietologa lekciju ar iespēju saņemt konsultācijas.
Ģimenes ārsti, kuriem prakses vieta ir Vecumniekos, «Atvasaras» ēkā, aktualizējuši arī ilgstoši neatrisinātu problēmu par iedzīvotāju iespējām nokļūt gan Vecumnieku veselības centrā, gan ārstu praksēs. Īpaši sarežģīti tas ir jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem, kā arī invalīdiem ratiņkrēslā, jo ceļa posmā uz Bauskas ielas un uz ceļa, kas ved uz veselības centru, nav ietves. Tas rada bīstamas situācijas, jo gājējiem nav vietas, kur patverties, ja brauc automašīnas. Ziemas mēnešos šī situācija esot vēl sarežģītāka, jo ceļš sašaurinās.

Pēc tikšanās ar ģimenes ārstiem ir izveidota aptauja, lai noskaidrotu Vecumnieku novada iedzīvotāju domas par pakalpojumiem, kurus nepieciešams attīstīt Vecumnieku veselības centrā. Anketas ir pieejamas veselības centrā, Vecumnieku novada mājaslapā, kā arī novada domes telpās.

Pašlaik Vecumnieku veselības centrā ir pieejama laboratorija, ultrasonogrāfijas izmeklējumi, rentgens un ginekologs.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas