Vecumniekos individuāli godina pašvaldības apbalvojuma saņēmējus 1

Vecumnieku novadā Latvijas valsts pasludināšanas 102. gadadienā svētku sarīkojumi netika organizēti, tāpēc izpalika publiska pašvaldības augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija.

Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā, kad pastāv pulcēšanās ierobežojumi un stingri drošības nosacījumi, cieņa cilvēkiem, kuru devums sabiedrībai bijis nozīmīgs un kuri paveikuši vairāk nekā to prasa amata kopumā ietvertais vai atbildība par ikdienā uzticētajiem pienākumiem, tika izrādīta, katru suminot individuāli. Apbalvojumus pasniedza novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. Šoruden augstākā atzinība izteikta desmit krietnākajiem ļaudīm – piešķirta viena nominācija «Gada cilvēks» un deviņi Goda raksti.

17. novembra pēcpusdienā Vecumnieku tautas nama mazā zāle bija saposta svētku rotā, fonā skanēja pazīstamas maestro Raimonda Paula kompozīcijas. Katrs apbalvojuma ieguvējs ieradās noteiktā laikā, noklausījās zīmīgāko fragmentu no pieteikumā paustā raksturojuma un atzinīgā vērtējuma, kā arī uzskaitītos sasniegumus un nopelnus. Ikviens tika sagaidīts sirsnīgi un baudīja īpašu uzmanību. Telpā, lietojot deguna un mutes aizsegus, bija vien daži cilvēki – domes pārstāvji, tautas nama komanda un vietējais fotogrāfs Artūrs Zuika, kurš procesu iemūžināja, lai svarīgais brīdis saglabātos atmiņu krātuvē.

Šoreiz pašvaldības apbalvojumu «Vecumnieku novada Gada cilvēks» un «Goda raksts» saņēmēju cildināšana organizēta vēl nebijušā formātā – krietnākie ļaudis tika sumināti individuāli. Izsūtot ielūgumus, katrai personai bija norādīts konkrēts ierašanās laiks, balvas pasniegšanai atvēlētas divdesmit minūtes, lai telpās citam ar citu nebūtu jāsastopas, «Bauskas Dzīvei» skaidro Gija Spula, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste. «Centāmies, lai godināšana būtu svinīga un sirsnīga, protams, žēl, ka apstākļi neļāva rīkot publisku sveikšanu, jo katrs to ir pelnījis,» viņa teic. Kopā ar apbalvojumu tika pasniegts patriotiskās krāsās veidots ziedu pušķis un svētku grozs ar dažādiem praktiskiem un veselīgiem labumiem. Pinumu no klūgām darinājis kurmenietis Andris Ķīsis, bet tas piepildīts ar rosīgu vietējo uzņēmēju un mājražotāju gādību.

Arī pašvaldības apbalvojumu «Atzinības raksts» plānots pasniegt pēc līdzīga scenārija, aicinot katru no 33 darbīgajiem un godājamiem novada iedzīvotājiem noteiktā laikā savā pagastā pēc tā ierasties individuāli.

«Ir tā, kā vēl nekad, taču cerēsim, ka būs labāki laiki,» atvainojoties cildinājuma saņēmējiem par netradicionālo apbalvojumu pasniegšanas ceremonijas formātu un vēlot katram priecīgus valsts svētkus, sacīja G. Kalniņš. Savukārt godinātie atzina, ka jutušies pietiekami svinīgi un aizkustināti; kādam pat šāda kārtība vairāk pa prātam nekā mulsuma pilna «zvaigžņu stunda» ļaužu pārpildītas zāles priekšā un garumgara sveicēju rinda.

«Ir skaisti, ka cilvēki redz un pamana cita veikumu, taču es to nedaru apbalvojuma vai novērtējuma dēļ. Man pats svarīgākais – lai mūsu mazā, pašlaik pelēkā Latvija kļūst mazliet gaišāka, mīļāka un katram tuvāka, lai arī šajā laikā, kad visi nobijušies un staigā ar «uzpurņiem», saglabājas cilvēcība un vajadzība citam pēc cita,» pēc Goda raksta saņemšanas «Bauskas Dzīvei» atzina Andrejs Mediņš, Kurmenes katoļu baznīcas prāvests.

Eduards Ivanovs, kokapstrādes uzņēmuma SIA «Piebalgas» valdes priekšsēdētājs, jokoja, ka «ir adreses, no kurām saņemot kādu vēsti, pārņem sajūta, ka ir kas slikts izdarīts», taču šoreiz atsūtīts ielūgums ierasties pēc domes apbalvojuma, un tas bijis patīkams pārsteigums. «Šodien saviem kolēģiem teicu, ka iegūtā atzinība ir nevis mans personiskais nopelns, bet kopējā darba novērtējums,» viņš sacīja.

«Jūtos pagodināts, lai gan šķiet – esmu par jaunu šādam apbalvojumam. Kad uzņēmumā strādās 500 darbinieku, tad gan varētu pretendēt uz balvu, pašlaik sezonā tiek nodarbināti ap 130, bet nesezonā – ap 100 cilvēku,» atklāj Renārs Skudra, kūdras ražošanas un pārstrādes uzņēmuma a/s «Agaris Latvia» valdes priekšsēdētājs.

Antra Gustsone, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas skolotāja pēc Goda raksta bija nākusi «ar dzejoli kabatā». Viņa uzsvēra, ka šis laiks brīžiem liekot domāt, ka dzīvojam «kaut kādā nerealitātē», jo notiekošo grūti apjaust. Lai «tiktu cauri pelēkajam posmam», viņa uzmundrinājumu radusi Guntara Rača dzejas rindās, ko norunāja klātesošajiem. Paustā atklāsme pašreizējos apstākļos ir labs mierinājums ikvienam, jo laikā, kad «spožākos starus melni mākoņi sedz» un «dažreiz mūžība paiet, kamēr saule tos šķir», «labi ir zināt, ka tā gaisma tur ir». «Paldies par apbalvojumu un novērtējumu. Šajā brīdī tas man ļoti derēja un uzmundrināja,» atzina pedagoģe.

«Jūtos gandarīts un motivēts, jau plānoju, ko nākotnē orientēšanās sporta jomā vēlos sasniegt. Ceru, ka apstākļi mainīsies un izdosies sarīkot Bārbeles rogainingu un īstenot citas aktivitātes,» pauda Mārtiņš Šteinalts, tūrisma un orientēšanās sporta kluba «Eko O» pārstāvis.

Saņemot Goda rakstu, sirsnīgi jutās Ingus Pavinkšnis, amatierteātru «Kurmene» un «Bārbelīši» režisors. «Pēc balvām nekad neesmu tiecies, man ir citas prioritātes, taču ir patīkama šāda uzmanība un uzmundrinājums,» viņš neslēpa.
17. novembrī bija paredzēts godināt Bārbeles pagasta iedzīvotāju, tēlnieku Induli Folkmani, kuram piešķirts pašvaldības augstākais apbalvojums «Vecumnieku novada Gada cilvēks», taču saņemta ziņa, ka viņš nevarot ierasties. Apbalvojums «Goda raksts» netika pasniegts arī Gunāram Puziņam, Skaistkalnes vidusskolas skolotājam, ilggadējam jaunsargu vienības vadītājam. Pašvaldība viņus individuāli sveiks kādā citā reizē.

Vecumnieku novada pašvaldības augstāko apbalvojumu saņēmēji
# «Vecumnieku novada Gada cilvēks» – Indulis Folkmanis, tēlnieks, Bārbeles pagasta iedzīvotājs;
# «Goda raksts» – Pēteris Briedis, Vecumnieku novada domes enerģētiķis; Antra Gustsone, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas skolotāja; Eduards Ivanovs, kokapstrādes uzņēmuma SIA «Piebalgas» valdes priekšsēdētājs; Andrejs Mediņš, Kurmenes katoļu draudzes prāvests; Ingus Pavinkšnis, amatierteātru «Kurmene» un «Bārbelīši» režisors; Gunārs Puziņš, Skaistkalnes vidusskolas skolotājs, jaunsargu vienības vadītājs; Renārs Skudra, kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma a/s «Agaris Latvia» valdes priekšsēdētājs; Mārtiņš Šteinalts, tūrisma un orientēšanās sporta kluba «Eko O» pārstāvis; Zaiga Švāģere, Vecumnieku novada domes veco ļaužu un invalīdu pansionāta «Atvasara» vadītāja.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas