Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos kino biļetes kļūst dārgākas PVN dēļ 4

Biļetes uz Latvijas simtgades projekta kinofilmām Vecumnieku tautas namā kļūs dārgākas. Tā informē Vecumnieku pašvaldībā.

Kinofilmām piemērojams pievienotās vērtības nodoklis (PVN), tādēļ katra biļete būs par 50 centiem dārgāka. Tā izglītības, kultūras un jaunatnes lietu komitejas sēdē deputātus informēja pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja Gita Skribāne. Tautas nama vadītāja Jana Juste skaidroja, ka iepriekš izsludinātajām filmām biļešu cenu nemainīs. Taču, piemēram, dokumentālajai filmai «Turpinājums» un citām Vecumniekos demonstrētajām kinofilmām cenu plānots paaugstināt.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Pankrate «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka par notikušajiem simtgades filmu seansiem tika tirgotas biļetes bez PVN. Tas tā tika darīts, jo pašvaldībā bija nepilnīgi interpretēts Pievienotās vērtības nodokļa likuma 52. panta 17. punkts, kur noteikts, kuriem kultūras pakalpojumiem netiek piemērots nodoklis. Atbilstīgi likumam turpmāk par kino biļešu tirdzniecību piemēros PVN.

«Bauskas Dzīve» par kino biļešu cenām uzrunāja Bauskas kultūras centra direktoru Jāni Dūmiņu. Viņš skaidroja, ka biļešu tirdzniecības kārtība paliks līdzšinējā. «Bauskas novada pašvaldības iestāde «Bauskas kultūras centrs» nav PVN maksātāja un nav tiesīga aplikt nevienu pakalpojumu ar PVN,» tā raksta J. Dūmiņš. Viņš vēl piebilst, ka par šo jautājumu konsultējies ar Valsts ieņēmumu dienestu, kura skaidrojumi ņemti vērā.

G. Skribāne «Bauskas Dzīvei» izskaidroja atšķirību. Bauskā BKC ir reģistrēts kā atsevišķa iestāde. Tās finanšu apgrozījums nav tik liels, lai iestādi reģistrētu kā PVN maksātāju. Savukārt Vecumnieku tautas nams iekļaujas kopējā novada finanšu sistēmā. Un Vecumnieku pašvaldība ir PVN maksātāja. Tādēļ PVN ir jāiekasē arī par kino biļešu tirdzniecību.

Latvijas simtgades filmas valstī izplata projekts «Kinopunkts». Tā pārstāve Maija Kalniņa «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka rekomendējošā cena simtgades filmām ir viens eiro. Visa šī nauda nonāk filmu ražotāju studijās. Ja demonstrētājs, šajā gadījumā pašvaldība, no apmeklētājiem iekasē lielāku summu, tad puse no tās nonāk «Kinopunktā», kas naudu tālāk nodod filmas radītājiem. Otra puse naudas paliek demonstrētāja rīcībā. Par PVN iekasēšanu «Kinoprojekts» neko nenosaka. Tas ir katra demonstrētāja ziņā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

onka

lašaras - VIDam vajadzētu uzvilkt uz desas domi par nodoļu nemaksāšanu - tāpat kā privātos, ne bargāk, ne maigāk - ar visām 100% soda naudām, krimināllietām par nodokļu nemaksāšanu, atbildīgo personu īpašuma arestu nodrošinājumamutt.. lai tie ķēmi zin ka ir tiem, kas viņiem algu maksā

pirms 2 gadiem, 2018.04.06 16:55

baušķenieks

laimīgie... jums rāda kino... pie mums ne par kādu cenu nerāda !!!!

pirms 2 gadiem, 2018.04.06 19:41

Oui

Ko tu te murgo ? Piemēram, piektdien, 13. aprīlī, plkst. 21 Bauskas kultūras centrā tiks izrādīta latviešu kriminālkomēdija «Kriminālās ekselences fonds». Nepaslinko un aizej gan. Tad varbūt nevajadzēs nepatiesas ziņas izplatīt ...

pirms 2 gadiem, 2018.04.07 01:51

p

Cenas vienmēr ir bez PVN,lai izskatās mazāk,it kā tāda pvn nemaz nav.

pirms 2 gadiem, 2018.04.07 17:34

Vietējās ziņas