Vecumniekos labiekārto celiņu ap Jauno ezeru

Vecumniekos turpinās darbi celiņa labiekārtošanā ap Jauno ezeru, kas sākti aprīlī. Šonedēļ atvestas šķembas; tās veidos iepriekš sagatavotās taciņas segumu.

Jau agrāk ciema ļaudis saistījusi iespēja baudīt dabas jaukumus un vērot ūdensputnus, metot līkumu ap plašo ūdenstilpi, taču pēc veiktajiem uzlabojumiem ļaužu iecienītā pastaigu taka būs pienācīgi sagatavota visā tās garumā un kļūs pieejama ikvienam. Iešana būs daudz ērtāka, tālab maršrutu varēs izvēlēties māmiņas, vedot pastaigā savus mazuļus, to būs pa spēkam pievārēt arī senioriem, jo paredzēts izvietot vairākus atpūtas soliņus.

«Iepriekš izveidotajā taciņas padziļinājumā sabērta grants, pašlaik tiek vestas un izlīdzinātas šķembas posmā no Sarkanās skolas līdz slūžām jeb vietai, kur beidzas agrāk ierīkotais celiņš. Kad šis darbs būs paveikts, sāksies blietēšana. Kur vajadzēs, tiks piebērts materiāls, lai šķembu segums veidojas vienmērīgs un līdzens. Dažās vietās taciņas malā taps paplašinājums – tur tiks izvietoti atpūtas soliņi un atkritumu urnas,» par paveikto un darāmo «Bauskas Dzīvei» stāsta Aivars Petruševics, Vecumnieku novada domes saimniecības nodaļas vadītājs.

Celiņa labiekārtošanā nodarbināti pašvaldības autobusa šoferi Rimants Eiduks un Ivars Zadovskis. Mainoties ik pa divām stundām, vīri ar mini iekrāvēju ved un izlīdzina šķembas. Valstī noteikto ierobežojumu apstākļos autobusa vadītāji veikt savus tiešos pienākumus nevar, tāpēc iesaistīti citos darbos.

Iedzīvotājiem pieejamāka kļūs arī tuvējā Ezerkrasta iela Vecumniekos, kas ved uz veco ļaužu un invalīdu pansionātu «Atvasara» un Veselības centru. Aprīlī ceļmalā netālu no tiltiņa pār Taļķi izveidots un sagatavots uzbērums, uzlikts soliņš. Šajā posmā plānots ierīkot vēl vienu atpūtas vietu, teic A. Petruševics.

«Patīkami redzēt, ka saimniecības nodaļas komanda strādā un gādā, lai cilvēkiem dzīve kļūtu ērtāka. Ko tad šajā laikā darīt? Nevar katru mīļu brīdi tik par to «kovidu» («Covid-19» – red.) domāt! Viss iet uz priekšu un arī šitās nepatikšanas beigsies,» smej sirma kundze, kas devusies pastaigā ap Jauno ezeru, lai «izvēdinātu galvu un ieelpotu ievziedu smaržu».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas