Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos nāksies optimizēt skolu tīklu 10

2014. gads izglītības jomā Vecumnieku novadā būs visai sarežģīts. Domei vajadzēs pieņemt nepopulārus lēmumus, optimizējot vidusskolu tīklu, „Bauskas Dzīvei” atklāj Rihards Melgailis, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs.

Novadā ir Valles, Misas, Vecumnieku, Skaistkalnes vidusskola un Stelpes pamatskola. Jau šajā mācību gadā radās problēmas 10. klašu komplektēšanā trijās vidusskolās. Ar pašvaldības lēmumu tika atļauts atvērt 10. klasi, ja tajā ir vismaz astoņi audzēkņi. Novadā nav labvēlīgas demogrāfiskās situācijas, turklāt arvien mazāk jauniešu pēc pamatskolas beigšanas izvēlas turpināt izglītību vidusskolā.

Satraucoša situācija veidojas Stelpes pamatskolā, kurā 2014./2015. mācību gadā nav pieteikts neviens bērns, bet visas pārējās klases ir apvienotas. Pašvaldība iestājas par vienīgās pamatskolas saglabāšanu, kamēr audzēkņu skaits tajā būs ne mazāks par 50.

Savukārt Vecumnieku vidusskolā un bērnudārzā trūkst telpu, lai uzņemtu visus izglītojamos. Līdz tādiem lauku novadu centriem kā Vecumnieki Eiropas nauda nemaz nenokļūst. Prioritāte ir piešķirta 19 novadu centriem, kas atrodas pilsētās, Rīgai, Siguldai un Smiltenei. Jau esam pārliecinājušies, ka mums nav nekādu cerību piesaistīt Eiropas struktūrfondu finansējumu Vecumnieku vidusskolas paplašināšanai, kas ir ap diviem miljoniem latu. Pašvaldības budžets nespēj segt tādus izdevumus, tāpēc meklēsim kredīta ņemšanas iespējas, lai rekonstruētu Vecumnieku vidusskolas ēkas. Tehniskais projekts jau ir gatavs.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

ideja

Nu ja Vecumniekos par mazu skola, tad vajag no Vecumniekiem bērnus vest Valles vidusskolu, lai mācās un sporto jaunajā hallē. Valles skola arī smuki paremontēta. Kāpēc no novada malas tikai visu uz centru, var tak arī otrādi tos bērnus ar autobusiem vizināt. Kāpēc no Stelpes tos 40 varēs vadāt uz Vecumniekiem (kur skola maza), - aizvediet vienu autobusu ar bērniem uz Stelpi - un visiem būs labi. Kāpēc lauku bērnam jāmēro garais ceļš uz skolu- pilsētnieks arī uz laukiem var braukt mācīties- būs tīrs gaiss, veselīga pārtika. Padomājiet deputātiņi, varbūt nemaz nav slikta ideja

pirms 6 gadiem, 2014.01.03 08:51

kā tad!

Kādā sakarā man bērns būtu jāsūta uz čuhņu, ja lauki put ārā, nevajag mākslīgi vilkt garumā. Paši tinās uz centriem, bet bērniem jābrauc uz laukiem, varbūt skolotāji arī jāņem līdzi!?

pirms 6 gadiem, 2014.01.06 11:13

io

ideja! patiešām, tas ir tikai loģiski. kāpēc ar varu ir jāplašinās, ja var mācīties citā novada skolā.

pirms 6 gadiem, 2014.01.03 16:50

paildinājums idejai

ap 80.gadu sākumu arī lauku skolās trūka bērnu un tad piemēram no pilsētas (laikam jau skolu direktori paši vienojās, kurus bērniņus piedāvāt laukiem) bērni brauca mācīties un dzīvot lauku skolas internātā. Tai pašā Kurmenes skolā bija 5-6 bērni no toreizējās Stučkas. Nu kā saka vēsture atkārtojas, lai tik Vecumnieka centra bērni dodās mācību gaitās uz Valli, Skaistkalni, Misu - skolas labas un iespējas arī, it sevišķi, kad tagad visus tie skolas busi izvadā. Nav ko tikai atbalstīt centru, domājiet arī par sava novada nomalēm.

pirms 6 gadiem, 2014.01.03 17:54

IEVA

Saprotu,ka pašvaldību vadītāju tikšanās reizē tika runāts par dioksīda izmešu naudiņa mums vienīgajai valsiņai nav jāmaksā,jo mēs absorbējam ,tādejādi pāris miljardi būtu ko varētu iegūt,ja saprātīgi apietos ar ES naudu,jo laikam jau tā ir,ka pārējās pašvaldības,kuras nav Rīga,saņem uz vienu iedzīvotāju 6x mazāku naudiņu,,jo paredzēts tak esot mums būt policentriskai,ne monocentriskai valstiņai,jeb patiešām -TURPINĀS,OPTIMIZĀCIJA UN KONSOLIDĀCIJA VEIKSMES STĀSTA MĒRCĒ???

pirms 6 gadiem, 2014.01.04 21:22

dormeo

Gribētos redzēt Vecumniekos vienlīdzīgas iespējas visām skolām. Ja vidusskolas klases nevar nokomlpektēt 3 novada vidusskolās, tad jāreorganizē visas trīs skolas, nevis kādai pieļaut kaut kādas atkāpes. Iespējams pārpildītās Vecumnieku vsk.skolēnus vadāt mācīties uz citām skolām, t.sk.slēgtajām Kurmenē un Bārbelē. Domāju, ka Kurmenē iespējams pat izguldīt bērnus internātam pielāgotās telpās. Tas derētu arī aizņemtajiem vecākiem, kuriem nav laika saviem bērniem.

pirms 6 gadiem, 2014.01.06 13:26

zenta

Misu vajadzēja atstāt tikai par pamatskolu jau 20 gadus atpakaļ!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.08 10:44

zoja

Pilnīgi piekrītu! vienā pagastā divas vidusskolas pat padomju laikos bija pārāk sālīti!

pirms 6 gadiem, 2014.01.08 12:32

Vietējās ziņas