Vecumniekos notiek Līgo rīta tirgus

Vecumnieku tirgus laukumā 23. jūnijā pircēju un pārdevēju bija mazāk, nekā ierastajās tirgus dienās, sestdienās, taču Līgo rīta tirdziņš ikvienu priecēja ar īpaši sarūpētiem un svētku laikam piemērotiem labumiem.

Varēja iegādāties vietējo audzētāju dārzos ienākušās zemenes, kas maksāja no 2,50 līdz 5 eiro kilogramā, gurķīšus par 1,50 – 1,70 eiro kilogramā, jaunos kartupeļus, salātus, lociņus, dilles. Bija nopērkamas gan paipalu, gan māju vistu dētas olas. Gardēžus ieinteresēja žāvētas vistas un līņi, kā arī mājās darīts alus (2 litru pudele maksāja 4,50 eiro).

Našķu cienītāji vērīgi aplūkoja «Skrīveru saldumu» produkciju, bilstot, ka kārumi varot noderēt, sagaidot jāņubērnus savā sētā vai dodoties ciemos. Vairāki pircēji bija cerējuši tikt pie mājās sieta siera, ko sestdienās mēdz piedāvāt saimniece no Valles pagasta, taču viņa uz Līgo rīta tirdziņu nebija atbraukusi.

Aktīvi rosījās vainagu pinējas un jāņuzāļu pušķu sējējas. Kuplas ozollapu galvas rotas varēja iegādāties par 5 eiro, tāpat maksāja arī puķu vainadziņi, kuros bija ievītas madaras, āboliņš, jasmīni un citi vasaras ziedi. Līgotājiem piemērotas buķetes ar rudzupuķēm tika tirgotas par vienu eiro, bet pušķis ar magonēm un margrietiņām – par pusotru eiro.

Lai gan sāka līņāt, pacietīgākie pārdevēji turpināja gaidīt savu pircēju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas