Vecumniekos pārstrādei nodod nolietotās elektroiekārtas

Vecumniekos šomēnes sašķirotas 2,9 tonnas nolietoto elektroiekārtu. Jau otro reizi uzņēmums SIA «Eco Baltia vide», kas veic atkritumu apsaimniekošanu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, aicināja iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no nolietotām un vairs neizmantotām elektroierīcēm.

«Akcija norisinājās no 2. līdz 8. septembrim, kad ikviens varēja nodot savu laiku nokalpojušus televizorus, ledusskapjus, plītis, veļasmašīnas, datorus un citas elektroiekārtas. Nevajadzīgās ierīces varēja nogādāt un ievietot speciālā šķirošanas konteinerā Ceriņu ielā 17 Vecumniekos, pie katlumājas. Iepriekš iedzīvotājus informējām, ka elektroiekārtām jābūt neizjauktām un jāsatur visas komponentes. Televizori, ledusskapji, datori un citas ar elektrību darbināmas ierīces satur kaitīgas vielas, kas var apdraudēt apkārtējo vidi un cilvēku veselību, tādēļ tās nekādā gadījumā nedrīkst izmest sadzīves atkritumos vai atstāt pie konteineriem, kur tās kāds var sabojāt un padarīt nederīgas otrreizējai pārstrādei,» laikrakstam «Bauskas Dzīve» pauž Daiga Buča, SIA «Eco Baltia vide» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Viņa uzsver, ka šādas kampaņas nodrošina iespēju iedzīvotājiem bez maksas ērti atbrīvoties no nevajadzīgās sadzīves tehnikas, turklāt radina rūpēties par tīru vidi un taupīt dabas resursus, jo elektroiekārtas tiek pārstrādātas.

Pavasarī – aprīļa sākumā – katrā Vecumnieku novada pagastā varēja bez maksas nodot nolietotās un nederīgās sadzīves elektroiekārtas, ko pēc tam savāca SIA «Eco Baltia vide» darbinieki. Aktivitāte bija ļoti liela un pavisam pārstrādei tika nogādāts 14 tonnu bojātu vai savu mūžu nokalpojušu ierīču.

SIA «Eco Baltia vide» Vecumnieku novadā organizējusi arī stikla iepakojuma savākšanu bez maksas, un iedzīvotāji pārstrādei nodevuši ievērojamu izlietotās taras daudzumu – 11,31 tonnu dažāda tilpuma burku un pudeļu. Nevajadzīgo riepu nodošanas akcija gan vēl līdz šim nav rīkota, tāpēc par atbrīvošanos no šiem videi kaitīgajiem atkritumiem katram jādomā pašam. Komentējot šo situāciju, D. Buča atklāj, ka pašvaldības iepirkumā nebija iekļauta prasība piedāvāt riepu apsaimniekošanas pakalpojumus, tāpēc arī līgumā tāda iespēja nav paredzēta. Tomēr uzņēmums pauž gatavību nepieciešamības gadījumā vietvarai piedāvāt risinājumu, kā šādu pakalpojumu nodrošināt, – piemēram, piesakot riepu savākšanas akciju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas