Vecumniekos pie baznīcas izveidota «Eņģeļu taka» un Bētlemes silītes aina 7

Pie Vecumnieku evaņģēliski luteriskās baznīcas pirms trešās adventes, 12. decembrī, ierīkota «Eņģeļu taka», bet šonedēļ izveidots stilizēts kūtiņas skats un iezīmējušās Bētlemes silītes ainas aprises. Daži tēli vēl top un tuvākajās dienās jau izvietotajām dekorācijām piepulcēsies arī Jāzeps, Marija un Kristus bērniņš.

Bētlemes silītes veidošana vietējai ticīgo kopai ir jauna tradīcija. Idejas īstenošanā iesaistījušies draudzes pārstāvji, tautas nama floristikas studijas dalībnieki un citi atsaucīgi ļaudis.

Dita Starta, draudzes priekšniece, «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka sākumā bijusi doma uz baznīcas fasādes veidot gaismas vīzijas, taču mācītājam Robertam Otomeram, novada pašvaldības tūrisma informācijas konsultantei Airai Odingai un pagasta novadpētniecības centra krājuma glabātājai Ritai Kovalai radies priekšlikums Ziemsvētku vēsti nest, lielo notikumu vizualizējot ar Bētlemes silītes ainu, kas allaž iepriecina gan bērnus, gan pieaugušos.

Pirmdienas, 14. decembra, rītā «Bauskas Dzīve» pie baznīcas sastapa floristikas studijas vadītāju Līgu Lauriņu un dalībnieci Inetu Kannu, kuras iekārtoja mīlīgo Bētlemes stūrīti. Ar kopainas vērtējumu un praktisku līdzdalību iesaistījās arī R. Otomers un D. Starta.
L. Lauriņa atklāj, ka figurāli atspoguļotā Jēzus Kristus dzimšanas stāsta radīšanā likti lietā pieejamie materiāli. «Kūtiņas» sienas veidotas no Odingu ģimenes atvestajām koka paletēm. Jumta segumam izmantota skaidu plāksne, ko klāj egļu zari, bet priekšpusē «mirdz» Ziemassvētku zvaigzne. Salmus «grīdas» siltināšanai un «silīti», kas ir gluži jauna maizes abriņa, atgādājis R. Otomers. Blakus eglē šūpojas draudzes locekļu veidotie eņģeļi un spuldzīšu virtene, savukārt no dažādiem materiāliem darinātās mājdzīvnieku figūras ir floristu roku darbs. Valentīna Radziņa izveidojusi ēzelīti, Natālija Vilde – jēriņu, bet Ineta Kanna – aitiņu. Par to, kā tapusi aitas skulptūra, stāsta autore I. Kanna: «No drātīm izviju karkasu. Tas piepildīts un aptīts ar sienu, pēc tam ar smalku stieplīti piestiprināta aitas vilna. Man mājās kādus pāris gadus maiss ar vilnu stāvēja, domāju – kādreiz noderēs, un tā arī bija. Aitiņas acis veidotas no podziņām, bet purniņš un kājiņas aplīmētas ar melnu audumu.» Draudzes locekle Antra Gustsone apņēmusies darināt centrālo tēlu – Jāzepa un Marijas – figūriņas.

«Tas ir brīnišķīgi, ka cilvēki vēlas darboties un priecīgi izpausties, iesaistās Ziemassvētku noskaņas radīšanā,» vērtē D. Starta. Viņa uzteic arī draudzes locekli Janu Veidi, kura izlolojusi ideju par «Eņģeļu taku» un kopā ar Līgu Jankovsku un Kārli Žukauski to īstenojusi. 13 eņģeļi ikvienu aizvedīs skaistā ceļojumā, ko var piedzīvot, izlasot pie baznīcas apkārtnes seno koku stumbriem piestiprinātos stāstus. «Laikā, kad sabiedrību tik ļoti pārņēmusi tehnokrātija un informācijas tehnoloģijas, šie 13 pieturas punkti jeb stacijas atgādinās, ka svarīgi ir nepiemirst arī garīgo – eņģeļu pasauli. Šī taka ir pretmets sniegavīriem un citiem laicīgiem simboliem, jo mums ir Kristus un mēs cits citam esam eņģeļi,» pauž D. Starta. Viņa uzsver, ka šajā laikā cilvēkiem visvairāk jāmācās pacietība un miers.

«Labā vēsts ir domāta visiem. Varbūt Bētlemes silītes notikuma simboliskais atveidojums palīdzēs cilvēkiem atklāt un dziļāk pārdomāt Kristus dzimšanas noslēpumu?» pieļāva kāda Vecumnieku iedzīvotāja, kuru «Bauskas Dzīve» aicināja paust viedokli par svētku noformējumu baznīcas priekšā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

pensionare

BRINISKIGI IZDOMATS,LAI SVETIGI KRISTUS DZIMSANAS SVETKI VECUMNIEKU DRAUDZEI!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.16 13:33

JK

Pie Vecumnieku pagasta domes drūms un melns skats vakaros.Šogad jau gan vajadzēja vairāk saposties šajā drūmajā laikā.Žēl.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.16 15:32

intresanti

Aiga neko neļauj un īgņojas

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.17 13:07

Viviana

Tik brīnišķīga ideja! Šis ir īstais laiks,lai cilvēki sāktu domāt par garīgām vērtībām! Brīnišķīgs projekts!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.16 20:36

Projekta turpinājums Vecumniekos

2.sērija
Uz Lieldienām piesitīsim Jēzu pie krusta.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.17 11:56

Nevis pie krusta

Bet pie domes ēkas

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.18 19:20

Eva

Pašvaldības domā par saviem ļaudīm, kā tiem radīt svētku sajūtu šajā sarežģītajā laikā un tas ir apsveicami.Žēl, ka Bauskas pilsēta palikusi kā sērdienīte, ar ierastajiem dažiem greznojumiem, lai gan šogad bija iespēja svētkos pilsētu pārvērst gaismas pilsētā, kā to izdarīja Ogres pašvaldība. Gaisā - svētku salūtos neizšautā nauda - varēja būt lietderīgi pārvērsta pilsētas izgreznošanai, radot brīnumu pilsētas iedzīvotājiem, diemžēl, deputātu kungi un kundzes līdz tam neaizdomājās, bet varēja...
Ja saņemtos, to vēl varētu izdarīt. Baušķeniekiem atliek cerēt un gaidīt...

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.17 00:01

Vietējās ziņas