Vecumniekos pie Jaunā ezera maina cauruļvadu 7

Jaunajā ezerā Vecumniekos pašlaik ir zems ūdenslīmenis, jo tur norit plānoti būvdarbi. Lai novērstu sūci, rīt, 17. septembrī, pārraks Ezera ielu pie mājām «Kapsargi». Tiks nomainīta bojātā caurule un ievietots vārsts. Darbus iecerēts pabeigt šonedēļ.

Jau labu laiku bija skaidrs, ka caurule, kura savieno abas mākslīgi veidotās ūdenstilpes Vecumniekos – Veco un Jauno ezeru –, ir bojāta, jo ūdens applūdināja privātu teritoriju, nelielu meža platību pie Ezera ielas. Guntars Veismanis, novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks, precizē, ka mežs tika «bendēts un appurvots» vairākus gadus, tāpēc nolemts veikt surfēšanas darbus, lai izpētes rezultātā iegūtu precīzu informāciju, kur radusies sūce un kas nepieciešams, lai to novērstu.

Pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA «DR Grupa», Mārupes novadā reģistrētu uzņēmumu, kas par 5277 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), augustā veica izpēti. Speciālisti konstatēja, ka ieteces caurules savienojumā pirms vaļņa mežiņa pusē, kur ir aka un vārsts, izveidojusies sūce. Tika pieņemts lēmums nomainīt visu ap 45 metrus garo betona caurules posmu, jo arī tas ir bojāts un savu laiku nokalpojis – zemē atradies vairāk nekā 40 gadu. Jaunais ezers, kura platība ir 15 ha, ekspluatācijā nodots 1978. gadā, lai gan teritorijas labiekārtošana sākta jau 70. gadu vidū, liecina Vecumnieku pagasta muzejā pieejamā informācija.

Novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA «RIV-būve» no Baldones novada, kas apņēmusies veikt nepieciešamos būvdarbus. No dabas resursu nodokļa līdzekļiem tam atvēlēti 23 368 eiro, ieskaitot PVN. Uzņēmums sagādājis speciālas caurules un vārstu, kas vajadzības gadījumā ūdens padevi ļaus noslēgt; teritorija pēc tam tiks sakārtota un apzaļumota. «Ātrāk vai vēlāk, bet tas būtu jāizdara. Pašlaik jāpiecieš neērtības, taču jāapzinās, ka tas ir ieguldījums nākotnē,» uzsver G. Veismanis. Rudens ir piemērotāks šādu projektu īstenošanai, lai līdz nākamā gada vasarai, kad Jauno ezeru atkal vēlēsies izmantot atpūtnieki, apkārtne būtu jau sakopta. Iespējams, tiks iztīrīta piekrastes josla, iebērta kāda zemes kārta, lai arī šajā vietā droši varētu brist ūdenī un atveldzēties.

«Bauskas Dzīve», apmeklējot šo objektu, novēroja, ka vietā, kur savienota betona un metāla caurule, tiek atsūknēts ūdens, jo šim posmam jābūt sausam, lai vīri varētu veikt nepieciešamos būvdarbus. 16. septembra rītā ezera malā jau atradās piegādātās caurules un būvnieki bija gatavi sākt darbu. «Izrakt un atkal aizrakt – tas ir pats vienkāršākais; tagad svarīgi ir noturēt ūdens spiedienu, bet lielākais darbs ir salikt un metinot savienot caurules,» pauda objektā satiktie SIA «RIV-būve» vīri.

Līmenis ūdenstilpē krities par aptuveni vienu vai pat pusotru metru, jo pirms kāda laika aizturēta ūdens padeve pie Vecā ezera slūžām, lai «nebarotu» Jauno ezeru un būvuzņēmums varētu veikt nepieciešamos remontdarbus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gudrā pensionāre

Kādai rasei pieder Vecumnieku novada iedzīvotāji, ārkārtīgi enerģiski ļaudis.

pirms gada, 2019.09.16 17:55

Jānis

Vai dabas resursu nodoklis domāts tikai Vecumnieku pagastam ? Kāpēc šī nodokļu nauda netiek izmantota pārējo pagastu labiekārtošanai ?

pirms gada, 2019.09.17 07:11

?!

Kam viņiem pārējie pagasti!

pirms gada, 2019.09.17 08:28

!!

Ja tev tualetē ir beigts pods, nez vai tumainīsi lielajā istabā durvis. Bet saimnieki jau ir visādi. Pēdējā laikā uzkrītoši ir parādījušies komentāri par sliktajiem Vecumniekiem un apbižotajiem citiem novada pagastiem. Bet, kad paklausāmies komentārus, piem., par Kaņepenes svētkiem, kā ar katru gadu Skaistkalne top sakoptāka, vai par atjaunotajiem tautas namiem, bibliotēkām, skolām (lai gan dažas par nožēlu ir slēgtas) un citām daudzām lietām un vietām, aina ir cita. Acīm redzot, daudz žults sakrājies Jānim vai kā citādi Tevi godāt, bet nevajag to izgāzt pār citiem. Cēlonis ir Tevī

pirms gada, 2019.09.17 11:13

Skaistkalne

Kopš kura laika Vecumnieki ir sakopuši Skaistkalni ? Ka tik ātrāk skolu aizklapēt, lai nebūtu sporta zāle jābūvē !

pirms gada, 2019.09.17 11:44

Skaistkalnei

Skumji. Jūs pat domu nesapratāt. Runa ir par to, ka mēs esam viena novada pagasti, Līdzībās- vienas mājas dzīvokļi. Remonti ir veikti visos dzīvokļos. Bet pēdējā laikā kāds ļoti cenšas norādīt uz to- ka tikai Vecumniekos. Ja Jūs būtu objektīvs vērtētājs, Jūs atzītu, ka tā nav taisnība.

pirms gada, 2019.09.18 08:50

Inspektors

Vai darbs drošība tiek ievērota? Kur aizsargkivere Veismaņa kungam, ja nu paslīd kāja bedrē, kurš tad rūpēsies par Vecumniekiem?

pirms gada, 2019.09.17 12:45

Vietējās ziņas