Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos rūc mopēdi no visas Latvijas 1

Vecumnieku novada Turku kalnu trasē 24. septembrī jau sesto gadu par godu Viktora Teseļska piemiņai rūca mopēdi, trasē traucās arī velosipēdisti.

Bija vērojami iespaidīgi lēcieni pa tramplīniem, bīstamas un agresīvas apdzīšanas trases taisnēs un kritieni šaurajos līkumos jaunāko sportistu un pieredzes bagāto braucēju izpildījumā.

«Ne visiem dalībniekiem mērķis ir uzvarēt. Trasē tiekas senie cīņubiedri, kas uzauga kopā ar mopēdu. Šis sports vairāk piemērots jauniešiem, taču katrs dziļi sirdī vēlas uzvarēt,» stāsta sacensību organizators Aivars Ābeltiņš.

Pirmajās mopēdu gonkās 2007. gadā piedalījušies seši braucēji, pēc gada – 40, bet vēl pēc gada bijuši 130 dalībnieki. Šogad Vecumnieku novadā pulcējās aptuveni pussimts mopēdistu.

Turku kalnu trase tapusi 1971. gadā, pilnvērtīgi tā sāka  darboties 1976. gadā, pateicoties Viktoram Teseļskim. «Mums šogad jubilejas mači,» priecīgs paziņoja A. Ābeltiņš.

Sacīkstēs startēja Viktora Teseļska abi dēli – Dzintars un Aivars. Dzintars atzina, ka trase ir labi sagatavota, ļoti interesanta ar līkumiem un diviem tramplīniem, kuros drosmīgākie spēj atrauties pat metru no zemes. «Prieks, ka tēva piemiņas sacīkstes gūst lielu popularitāti. «Zelta mopēda» posma dēļ Vecumnieku novada un trases vārds izskan visā valstī, te ir dalībnieki no katra Latvijas reģiona,» stāsta Dzintars. Viņa brālis, nokāpis no mopēda, steidz palīdzēt dēlam, kam radušās problēmas ar braucamā stūri. «Esmu ļoti priecīgs. Sacīkstes ir izdevušās. Piekrītu visam, ko saka mans brālis, bet, atvainojiet, – man jāskrien dēlam labot mopēdu,» smaidot steidzīgi nosaka Aivars.

Mopēdistu sacīkstēs pulcējās Latvijas labākie braucēji. Mūspuses mopēdisti uz pjedestāla šoreiz netika.

Gonkas vēroja arī Vecumnieku vietējie iedzīvotāji Voldemārs Gargurnis un Ārija Berķe. «Lieliska nodarbe jauniešiem. Viņiem pat nav laika darīt blēņas, jo jābrauc sacīkstēs un mājās jālabo motori,» teic V. Gargurnis. «Sekojam līdzi novada aktualitātēm un apmeklējam teju visus pasākumus, arī šādas trakulības,» stāsta Ā. Berķe.

Alūksniete Inita Vīksna, kas bija ieradusies just līdzi vīram Modrim, sacīja: «Vecumniekos esmu pirmo reizi. Trase ļoti laba un interesanta. Organizatori cītīgi strādājuši.» Sarmīte no Saldus bija atbraukusi atbalstīt dēla sievastēvu. «Šīs sacensības mums ir kā jaunās ģimenes saliedēšanas pasākums. Trases apkārtne ir ļoti skaista, daudz mežu. Brīnišķīgi! Pilsētas vidē šādām sacīkstēm zustu šarms,» pārdomās dalās Sarmīte.

Velosipēdisti trasē veica divus apļus. Lielākā daļa uzrunāto dalībnieku atzina, ka tas bijis grūts pārbaudījums. Mūsu novadu velosipēdistiem veicās labāk nekā mopēdistiem. Trešo vietu līdz desmit gadu vecu sportistu grupā ieguva Martins Caune no Vecumniekiem. Puika trasē cīnījās godam un pēc finiša atzina, ka varēja braukt arī labāk un pakāpties vismaz uz otro vietu. Vienīgā dāma 28 dalībnieku vidū bija Martina mamma Egija Caune. Arī pērn viņa bija vienīgā daiļā dzimuma pārstāve. «Grūti spriest, kāpēc sievietes nebrauc. Protams, ir fiziski grūti, bet, lēni minoties, trasi var pieveikt ikviens. Galvenais jau nav uzvarēt, bet gan lieliski pavadīt laiku,» uzskata Egija. Viņas vīrs Modris šogad sacīkstēs nepiedalījās, taču pērn ar riteņiem trasē traukusies visa ģimene.

Otro vietu pieaugušo velosipēdistu konkurencē izcīnīja baušķenieks Igors Strazds.

Uzvaras lauri Jānim Muižulim no Rīgas. «Lieliskas sacīkstes fantastiskā vietā. Trase grūta, bet ļoti interesanta ar daudziem līkumiem un tramplīniem. Nākamgad noteikti braukšu vēl,» apstiprināja uzvarētājs J. Muižulis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Modris

Egijas vīrs ir Māris, nevis Modris! hahahahahahaha

pirms 3 gadiem, 2016.09.26 11:12

Vietējās ziņas