Vecumniekos sarīko pirmo zumbas festivālu 2

Vecumnieku novada domes Sporta skolas zālē 16. oktobra vakarā norisinājās pirmais zumbas festivāls. To organizēja Vecumnieku novada jauniešu dome kopā ar pašvaldības jaunatnes lietu speciālisti Kristīni Pačkajevu.

Jau ceturto gadu Vecumniekos aktīvi darbojas zumbas komanda, ko vada instruktore Dagnija Bramane. Starp dalībniekiem ir vairāki Vecumnieku novada jauniešu domes pārstāvji, kuri kopā ar citiem interesentiem katru pirmdienu bez maksas apmeklē zumbas nodarbības pašvaldības īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā «Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Vecumnieku novadā». Jaunieši ar zumbas deju vairāku gadu garumā iepazinušies arī nometnes «Aktīvais novadnieks» laikā, kad enerģiskā instruktore Dagnija ieinteresējusi ikvienu atraisīties un izzināt šīs dejas noslēpumus. Gūtā pieredze rosinājusi izlolot ideju par zumbas festivālu Vecumniekos, jo, šķiet, ikviens būs vismaz kaut ko dzirdējis par šo aizraušanos vai klātienē vērojis Dagnijas vadītos ievērības cienīgos zumbas priekšnesumus, kas papildinājuši ne vienu vien deju programmu Vecumnieku tautas nama rīkotajos Liliju svētkos.

Festivālu Vecumniekos pagodināja zumbas dejas profesionāle – instruktore Flēra Pētersone, kura ikvienam svinīgās skates dalībniekam iemācīja ļauties dejai un mūzikas ritmiem. Tā kā Vecumniekos zumbo gan bērni, gan viņu mammas, festivāla apmeklētāju pulks bija visai iespaidīgs. Svētkos piedalījās arī aktīvas dejotājas no kaimiņu novada – Baldones – un galvaspilsētas Rīgas.

Gaisotne, kāda valdīja teju divas stundas, uzlādēja ikvienu festivāla dalībnieku un skatītāju, jo aktīva kustība pēc pienākumiem piepildītas dienas bērniem skolā un pieaugušajiem darbavietā ļauj mazināt gan fizisku, gan garīgu nogurumu, un cilvēks kļūst mundrs un atbrīvots.

Savas izjūtas atklāj nodarbību dalībniece, dēla un divu meitu māmiņa Alīna Žukauska: «Zumbu apmeklēju no pirmās dienas, kad Dagnija sāka vadīt nodarbības Vecumniekos, un vārda tiešā nozīmē iemīlējos, jo zumba apvieno deju ritmus enerģiskas mūzikas pavadījumā un kārtīgu izkustēšanos. Cenšos neizlaist nevienu treniņu un būt pasākumos, kur esam aicinātas uzstāties ar zumbas dejām, jo tās uzlādē ar milzīgu devu pozitīvās enerģijas. Lepojos, ka esmu viena no mūsu jautrās un nedaudz trakās zumbas meiteņu komandas.

Festivāls 16. oktobrī radīja spēcīgu enerģiju, un vēl joprojām, jūtot, kā sāp visas maliņas, ir ļoti patīkamas emocijas! Zumbas instruktores Dagnija un Flēra parūpējās     par to, lai mums nebūtu nevienas sausas vīlītes – dejoja visi! Ļoti patika, ka katra no viņām parādīja, cik dažādas var būt zumbas nodarbības, jo katrai ir savs unikāls dejošanas stils un veids, kā strādāt ar publiku. Priecātos, ja šādi pasākumi notiktu biežāk.»

Vakaram noslēdzoties, dalībnieki cienājās ar augļiem, fotografējās un dalījās iespaidos, vienojoties kopīgā atziņā – kustīgs cilvēks ir laimīgs cilvēks.

Zumba – tā nav tikai sportiska aktivitāte, bet gan Latīņamerikas iedvesmota deju fitnesa nodarbība. Tas ir daudz neparastāks treniņš, kas procesu padara īpaši aizraujošu un izklaidējošu. Latino ritmi un cita pasaules mūzika liek kājām pašām kustēties, un dejot nudien ir neticami viegli, turklāt nemanot tas vienlaikus ir arī labs treniņš ķermenim, pārbaudītajās izjūtās dalās nodarbību apmeklētājas.

Zumbā tiek izmantoti aerobā un intervālu treniņa principi, kas ļauj no šīs aktivitātes gūt maksimālu labumu, turklāt dejojot paaugstinās prieka faktors, kas palīdz dažādas fiziskās sagatavotības cilvēkiem regulēt intensitātes līmeni atbilstīgi savām spējām un vajadzībām.

Svētku dalībnieki un publika pateicas festivāla organizatoriem par iespēju atrasties uz «zumbas viļņa» un piedzīvot šo notikumiem piepildīto vakaru.

«Tika sadedzināts tik daudz kaloriju un saņemts tik daudz laimes un prieka, ka grūti bija atvadīties. Vienojāmies, ka zumbas festivāli jārīko arī turpmāk, iespējams, nākamgad svētkus organizējot Skaistkalnē vai Misā. Tas rosinātu arī citu pagastu un ciemu iedzīvotājus iesaistīties un būt radošiem, aktīviem, sportiskiem; iedvesmotu jauniešus un tos, kuri par šo aizraušanos varbūt neko nav dzirdējuši,» teic K. Pačkajeva. Viņa atklāj, ka šis festivāls nebija vis parasta kopā sanākšana un padejošana, bet augstā līmenī sarīkoti svētki, kas zumbas mīļotājiem ilgi paliks atmiņā. «Organizējot šo festivālu un arī citus pasākumus, man svarīgi, lai visi būtu gandarīti un laimīgi, lai aktivitātēs iesaistītos jaunieši, jo nevēlos piedzīvot situāciju, ka viņus pazaudējam un ļaujam aizmukt no Vecumnieku novada un Latvijas,» pauž jaunatnes lietu speciāliste.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jānis

Pasākums izskatās foršs, bet raksta savirknējums briesmīgs........

pirms gada, 2019.10.19 15:01

P

Domāju,ka tikai ar zumbu jauniešus ne pagastos, ne novadā,ne plānošanas reģionos,ne to savienībās=Latvijā nenoturēt.To,ka dejošana ,dziedāšna ir slikta,nekad neesmu teicis.

pirms gada, 2019.10.20 12:22

Vietējās ziņas