Vecumniekos sirmgalvis stundu nosēd akā 2

Laimīgi beidzās kāds satraucošs atgadījums Vecumniekos. Te 2. novembrī ap diviem dienā 87 gadus vecs vīrietis iekrita akā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks informē, ka glābēji izsaukumu saņēmuši ap trijiem pēcpusdienā.

Sirmgalvim viņa mājas pagalmā Bauskas ielā bijusi deviņus metrus dziļa grodu aka. Mājā bija radušās ūdensapgādes problēmas un vīrs nolēma pārbaudīt, vai akā viss ir kārtībā. Viņš paņēma kāpnes, tām galā piestiprināja alumīnija ķekšus.

Vīrs ievietoja trepes akā un kāpa iekšā. No cilvēka svara alumīnija ķekši atliecās un sirmgalvis ar visām kāpnēm iekrita akā. Ūdens tajā bija apmēram pusmetra dziļumā. No kritiena vīrs uz kādu mirkli bija zaudējis samaņu, tad atguvās. Vīrietis nostājās kājās un pa trepēm pakāpās augšup. Tā viņš tur nostāvēja apmēram stundu. Mājinieki sāka sirmgalvi meklēt, līdz pamanīja, ka vīrietis iekritis akā.

Notikuma vietā ieradās glābēji no Vecumniekiem. Taču viņiem nebija iespējams akā ievietot savas izbīdamās kāpnes, jo grodu diametrs bija pārāk mazs. Palīgos tika izsaukta brigāde no Iecavas, taču arī šie vīri akas dziļumā pie sirmgalvja nokļūt nevarēja. Talkā tika aicināta speciālā vienība no Bauskas, kurā līdz ar citiem bija glābējs, kurš specializējies industriālajā alpīnismā.

Bauskas glābēji atveda un virs akas uzstādīja trejkāji ar rokas vinču. Glābējs pa virvi nolaidās lejā. Akas dziļumā viņš piesēja sirmgalvi pie virves un ar vinčas palīdzību izvilka to laukā. Pēc tam kolēģi izvilka arī pašu glābēju. Pie cietušā ieradās mediķi, kas sniedza viņam nepieciešamo palīdzību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ārprats

Labi, ka ir speciālā vienība. Bauska drošībā.

pirms 5 gadiem, 2015.11.04 11:26

nevis speciālā bet aprīkojums ir......

nevis speciālā bet aprīkojums ir......

pirms 5 gadiem, 2015.11.04 22:34

Vietējās ziņas