Vecumniekos svin Lāčplēša dienu 10

Vecumnieku novadā 11. novembrī Lāčplēša diena atzīmēta Bārbelē, Kurmenē, Misā, Stelpē, Vallē un Vecumniekos, bet dienu iepriekš patriotiska koncertprogramma izskanējusi Bārbelē un Skaistkalnē. Patriotiskā nedēļa noslēgsies ar valsts 101. gadskārtas svinībām.
Bermontiādes simtgadei un Lāčplēša dienai par godu 11. novembrī pie Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas ikviens ar savu «gaismas zobenu» varēja iesaistīties eksperimentālā gaismas cīņā, veidojot performanci uz ēkas sienas. Noskaņu radīja ugunskurs, karavīru dziesmas un iespēja nobaudīt zupu.

Vakarā Latvijas brīvības cīnītāju piemiņa tika godināta ar lāpu gājienu cauri ciema centram un atceres brīdi parkā aiz tautas nama pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem pērn izveidotās piemiņas vietas. Svētku noskaņu radīja gaismu spēle uz ēku sienām, vakara stundai neierastā rosība.

Brīvības cīņu atceres simtgadē pie lāpu izgaismotās stēlas tika pieminēti varoņi, kuri cīnījās par to, lai Latvija būtu brīva un neatkarīga valsts. Svecītes, ziedi un kopā ar Vecumnieku tautas nama jaukto kori «Maldugunis» nodziedātā Latvijas himna vienoja dažādas paaudzes. Rita Kovala, Vecumnieku pagasta muzeja vadītāja, uzsvēra, ka arī Latvijas aizstāvēšana pirms simts gadiem bija vairāku paaudžu izaicinājums, jo līdzās stājās jauni puiši un nobrieduši vīri, kuru apņēmība un pašaizliedzība, iestājoties par savas valsts likteni, vainagojās ar uzvaru.

Guntis Kalniņš, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs, piemiņas sarīkojumā aicināja godināt varoņus un atgādināja, ar kādu neatlaidību un vīrišķību, ticību saviem spēkiem viņiem izdevās nosargāt Latviju. Viņaprāt, svarīgi, lai brīvības cīnītājus atcerētos visas paaudzes, arī jaunieši, kuru nākotnes vārdā valsts aizstāvji nolika savas galvas. «Šodien, svētkos, te valda vienotība, bet arī ikdienā par to nedrīkst aizmirst, tāpēc aicinu katru, veicot savu darbu, padomāt, ko valsts labā paveikt,» uzsvēra G. Kalniņš.

Par to, kas ir varoņi un viņiem piešķirtais apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis, varēja uzzināt, ieklausoties Jaunsardzes centra Vecumnieku novada jaunsargu vienības dalībnieku un instruktora Klāva Zaļkalna sacītajā. Paša sacerētu dzejoli «Varoņa laiks» nolasīja Dainis Rijkuris, Vecumnieku novada domes deputāts. «Smilkst bailes, bet brīvība karstāka», «Pret tumsu var stāties vienīgi spīts» – ar šādām metaforām un rūpīgi izvēlētiem vārdu savienojumiem autors hipotētiski atainojis varoņu izjūtas, cīnoties par brīvību.
Rita Kovala uzsvēra – kamēr tauta būs vienota, tā būs stipra un brīvības cīnītāju piemiņas cienīga, tāpēc ir svarīgi Lāčplēša dienas tradīciju sargāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Pēc tam, apskatot izgaismotās ēkas, cilvēki devās uz kokamatnieka Jura Audzijoņa sētu «Jūras», kur varēja ieklausīties strēlnieku stāstos, iesaistīties radošās darbnīcās.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Iedzīvotāja

Svētki jauki,bet ir viens man nesaprotams jautājums,vai kāds novadā seko tam ,lai tiktu uzlikti karogi pie mājām. Pēc manas sapratnes tā ir patriotiskā audzināšana.Nevaru spriest par visu novadu, bet Bārbelē bija pāris svētku karogu.

pirms gada, 2019.11.12 14:03

ZIEDĪTE.

Un??????Ko tas maina?Tev vajag,ņem un liec!!!MAN NEVAJAG!!!

pirms gada, 2019.11.12 23:14

Sivns

Agrāk lika sodu par neizliktu valsts karogu.Tagad,gribi liec,negribi neliec.Tagad var redzēt kurš ir patriots un kurš ir krievelis.

pirms gada, 2019.11.12 23:40

Agris R.

Palasiet zemāk esošo nenopietno saraksti no soctīkliem...

https://www.fenikssfun.com/smiekligi/policijas-aspratiga-komunikacija-9500

pirms gada, 2019.11.13 21:59

P

Totaals stulbums-patriotismu iedziit ar varu?!

pirms gada, 2019.11.15 11:43

pele

Īpaši prieks par jauniešiem un jaunajām ģimenēm ar bērniem.

pirms gada, 2019.11.12 15:42

Vakars

Piemiņas vakars bija silts, bez vēja. Tieši tāds, lai ģimene kopā izietu, piedalītos pasākumā. Bija jauki. Vienīgi gribētos, lai iedzīvotāji vairāk pie savām mājām paši izliktu gaismiņas. Tas būtu skaisti.

pirms gada, 2019.11.13 10:17

Agris R.

Uz mūsu ielas no 12 mājām karogi bija 10 mājām... Bārbelē.. Par ko runā "Iedzīvotāja"? Nezinu.. Varbūt viņa dzīvo Gailīšu pagastā , vai īslīcē, vai vispār Īrijā! Viņai ta mīžas sevi nosaukt vārdā un uzvārdā! Bet ieriet māk! Komentētāji ir mērgļi, kas slēpjas aiz INTERNETA un domā, ka nav sasniedzami! Pēc griešanās attiecīgos orgānos ( protams, ja viņiem ir interese par naida kurināšanu un valstiskā pamata jaukšanas pazīmēm, kas "Iedzīvotājas" vārdos ir jūtams..., tad visu var izsekot: no kādas IP adreses ir iesniegts komentārs ( BDz serverī to redz, no kuras IP adreses ir ielikts komentārs ) un kurš ir interneta pakalpojuma sniedzējs ( TET, LMT. Bite Latvia, LinkIT.. ) ŠO ADRESI IR IZSNIEDZIS un kur tā atrodas ģeogrāfiski.... Agrāk bija datorzāles ( datorsaloni ), kur "itkā anonīmi" varēja ieskriet uz 5 minūtēm un ieriet internetā.. bet.. tur tāpat bija WEB kameras un visu fiksēja... Un beidziet apdi*****t viens otru! Ja vajadzēs - kompotentās iestādes Jūs atradīs! Pateiktu vārdu nenoķersi, izlietu ūdeni nesasmelsi, bet.. INTERNETĀ publicēto atradīs! Ja gribēs...

pirms gada, 2019.11.13 21:53

Pēteris

paldies visiem tiešam skaisti muzejs skola neste novēlu turpināt arī pēc reformas

pirms gada, 2019.11.15 10:28

Vietējās ziņas