Vecumniekos tapis orientēšanās poligons

Sadarbībā ar Vecumnieku novada domi, pašvaldības tūrisma informācijas punktu un orientēšanās sporta klubu «Eko O» Vecumniekos tapis orientēšanās poligons, portālu informēja pašvaldībā.

Orientēšanās sporta kluba «Eko O» pārstāvis Mārtiņš Šteinalts pastāstīja, ka Latvijā šādi poligoni radīti jau vairāk kā 10 gadus un ir sastopami dažādos novados visā Latvijā. Pārsvarā orientēšanās poligoni esot ierīkoti mežos, taču mūsdienās orientēšanās sports nākot «no meža ārā», tuvāk cilvēkiem, turklāt apgūt orientēšanās sportu visvieglāk esot tieši parkos un pilsētvidē.

Mērķi, kāpēc doties orientēšanās poligonā, atrodot kontrolpunktus, var būt visdažādākie: izlocīt kājas pastaigājoties, izskriet ikvakara krosiņu, doties nūjot vai izbraukumā ar velo, turklāt Vecumniekos tiek piedāvāti četri dažādi maršruti.

Garākam piedzīvojumam tiek piedāvāta septiņus kilometrus gara distance, bet īsākam trīs kilometru maršruts. Visiem maršrutiem ir izveidotas sporta kartes ar tūrisma informāciju. Informācija par poligonu atrodama vietnē Vecumnieku novada mājas lapā, kur iespējams arī lejupielādēt kartes un informatīvo sadaļu. Drukātā versijā tās ir pieejamas Vecumnieku centra veikalos un pie sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem.

Interesentiem, kuri vēlas apgūt orientēšanās sporta pamatus un iemācīties lasīt orientēšanās sporta karti, orientēšanās klubs «Eko O» piedāvā individuālu treniņu. 

Jāpiebilst, ka poligons pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un tas ir bez maksas. Dodoties poligonā,pašvaldība aicina ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid–19 izplatības mazināšanai.
 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas