Vecumniekos top ledus laukums 23

Vecumnieku slidotgribētājiem vēl nedaudz jāpaciešas, lai varētu sākt izmantot ledu pie vidusskolas sporta laukuma.Šonedēļ sākta seguma veidošana, jo beidzot daba parūpējusies par piemērotiem laikapstākļiem. Pirmā kārta tika uzlieta pirmdienas naktī, otrā – trešdien, 23. janvārī.

«Pieļauju, ka būs nepieciešama vēl kāda kārta; tas atkarīgs no tā, kāds laiks pieturēsies, un jauniešiem, kuri ledus klājumu bojā,» atklāj hokeja entuziasts Ivars Sproģis, kurš ir arī Vecumnieku pagasta sporta darba organizators. Viņš uzsver, ka ledus laukuma veidošana ir brīvprātīgo iniciatīva, pārsvarā tie ir Pludmales ielas iedzīvotāji, kuriem «šī slidotava ir vismazāk nepieciešama».

Tiem iedzīvotājiem, kuri ļoti vēlas slidot, var izmantot vairākas ūdenstilpes; jānotīra tikai sniegs. Diemžēl ne visi grib ņemt rokās lāpstu un darboties, tiek gaidīts, ka kāds no malas sagatavos visu nepieciešamo ziemas prieku baudīšanai. To portālam apstiprināja arī Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš. «Tie, kuri īstenoja projektu par ledus laukuma izveidi pie vidusskolas, šo vietu sakopj un uzrauga arī vasarā. Kad zeme sasalst, tiek rasta iespēja uzliet ledu. Kad laukums gatavs slidošanai, tas tiek aktīvi izmantots; tiklīdz uzsnieg sniegs, nav neviena, kas to notīrītu. Labākajā gadījumā tiek «izskrāpēts» kāds mazs stūrītis,» viņš sacīja.

Uz Vecā ezera vaļaspriekam ļaujas bļitkotāji, daži iedzīvotāji to izmanto slēpošanai; zemledus makšķernieki manāmi arī uz Jaunā ezera, pie Sarkanās skolas ir kalniņš, kur bērni traucas ar ragavām, iespējas baudīt ziemas aktivitātes uzskaita I. Sproģis un piebilst: «Vajag izmantot pateicīgos laikapstākļus, nevis čīkstēt, ka «mums nekā nav».»

Par ledus liešanu gādā laukuma ierīkotāji – aktīvistu grupa «Hokeja entuziasti», taču pašlaik tās sastāvs ir mainījies un to drīzāk varētu dēvēt par «Pludmales ielas grupu», teic I. Sproģis. 18 × 40 metru lielā laukuma izbūvei nepieciešamie līdzekļi tika iegūti, iesaistoties projektā, taču tālākais ir pašu ziņā. Entuziastiem talkā nāk Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa vīri.
Pirms trīsarpus gadiem īstenotais projekts par ledus laukuma izbūvi konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi» 2015. gadā tika atzīts par togad labāko gan novadā, gan visā Zemgales reģionā.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Tupis

Problēma ir tāda,ka citur to pasvaldība noorganizē, bet šeit pašiem slidotgribētājiem tas jādara. Vecumnieki ir kā miniatūra Latvija- lai glābtu cilvēku dzīvības, iedzīvotājiem ir pašiem jāorganizējās un jāsametās caur ziedot.lv utt. Tā arī Vecumniekos pašiem jāsametās, jo novads mūsu naudu notrallina.

pirms gada, 2019.01.25 17:58

bumba

Nav jau volejbols, tam gan nauda atrodas vienmēr.

pirms gada, 2019.01.25 20:49

P

Pagastiem nav sava budžeta.

pirms gada, 2019.01.26 11:34

To tupis

Vai Tev neriebjas kritizēt? Nu netaisa pagasts...nu un....paldies Dievam mūsu pagastā ir vīrieši,kuriem rokas neaug no pakaļas un ir gatavi darboties....be tikai tupi sēdēt telefonā,dzert vai mīcīties ar dāmām pa gultu....

pirms gada, 2019.01.25 18:48

P

Par telefonu un šņabi maksāju nodokļus,mīcoties pa gultu palīdzu varai pildīt kārtējo izaicinājumu-demogrāfiju.

pirms gada, 2019.01.26 11:41

Ha

Mīcies pa gultu un gaidi pabalstu no valsts.....ojā varoņdarbs....mūsu senči visu paši darīja i bērnus audzināja....i iekopa un uzlaboja pagastā negaidot no valsts....tagad memmītes izaudzinājušas dažu labu,kurš trīsdesmit gadu vecumā vairāk neko nemāk kā dzert, mīcīties pa gultu un gaidīt no valsts...

pirms gada, 2019.01.26 13:35

Es!

Tad vajadzēja jau ap Ziemassvētkiem rosināt visus slidotgribētājus iesaistīties, kā piemēram dzīvojošie citur var zināt, ko domā Pludmales ielā? Iedzīvotājiem paziņot vajag, kas nepieciešams, lai nav katram individuāli jāmeklē kur? pie kā? utt...

pirms gada, 2019.01.25 19:07

?

Un kas Tev traucēja tev ap Ziemassvētkiem rosināt visus slidotgribētājus? Kamēr Bauskas dzīve nebija nopublicējusi šo ziņu - nevienam neko nevajadzēja un viss bija labi!!! Galu galā - jau sen varēja ņemt lāpstu, notīrīt ezera ledu cik sev vajag un sidot cik tik negrib - nevienam neko neprasot...

pirms gada, 2019.01.26 13:03

To to tupis

Protams, ir jāprot atrast idioti, kas strādā pat velti, ja to ir jādara par nodokļu naudu. Un ir interesanti redzēt, kā šie idioti mēģina attaisnot savu stulbību , paši nesaprotot, ka viņi tiek izmantoti, bet viņu nodokļu nauda iztērēta, pieņemsim degvielā, kuru novada šoferi nozog un apgādā savus radiniekus un pietiek vēl ko tirgot tālāk

pirms gada, 2019.01.25 19:24

Dace

Lasot pēdējā laikā veltīto kritiku gandrīz visam, kas notiek/nenotiek Vecumnieku novadā, rodas sajūta, ka komentētāji, ja tiktu pie vadības, spētu par 100% rīkoties labāk, gudrāk, saimnieciskāk, u.t.t. Aicinu visus šos zinošos cilvēkus aktīvi iesaistīties nākamajās pašvaldības vēlēšanās un izvirzīt savas kandidatūras, lai beidzot pārietu no vārdiem pie aktīviem darbiem!

pirms gada, 2019.01.25 19:25

Dace

Bet runājot par izveidoto ledus laukumu, man ir prieks, ka joprojām ir cilvēki, kuri spēj darīt darbus sabiedrības labā par to neprasot atalgojumu! Ir prieks, ka joprojām ir cilvēki, kuri nav tikai patērētàji un skaļi vaimanātāji!

pirms gada, 2019.01.25 19:31

JO

jūs vairāk strādāsiet, jo MĒS labāk dzīvosim !

pirms gada, 2019.01.25 21:35

P

Bērniņ,pierauj roķeni,darot visu par velti sab. labā ātri dabūsi bruku un nesagaidīsi kārtējo pensijas vecuma pagarināšnu.

pirms gada, 2019.01.26 11:48

vēlmis

Nākamās pašvaldības vēlēšanas jau būs varbūt kā Bauskas apriņķa, apgabala vai kas to zin kā sauks jaunizceptos pēc teritoriālās reformas. Tad varēs lamāt nākamos

pirms gada, 2019.01.27 17:55

J

Ir sajūta, ka Tupis tur Vecumniekus ar savu nodokļos nomaksāto naudu. Padomājam cik nomaksājam un cik prasam katrs.

pirms gada, 2019.01.25 19:44

P

Maksājam zemes ,īpašuma,iedz,ien.nod.,u.t.t.;pretī saņemam ūdensvada pieslēgumu Vallē.

pirms gada, 2019.01.26 11:55

To to to tupis

Protams visu tik jādara par naudu un viss....ja Tev nepatīk kas notiek Vecumniekos un,ka Te ir veči,kas dara tā vietā,lai Tu tupi sēdētu un kasītu p.....tad savāc mantas un tinies,kur labāk......tik ir cik drosme rakstīt...Tiem,kas nodarbojas ar šī laukuma izveidi...malači Jūs esat īsti vīri nevis memes dēliņi...kā daži labi.

pirms gada, 2019.01.25 21:05

A

kur tie " slavenie" sporta organizētāji ?

pirms gada, 2019.01.25 21:40

:(

Pēdējā laikā Bauskas dzīvē dīvaina akcija par Vecumnieku novadu - neatkarīgi no tā vai tiek tērēta novada nauda vai netiek - būs agresīvi un stulbi komentāri... Tieši tādi paši, ja ne vēl agresīvāki un melnāki tie būtu, ja tiešām to darītu par novada naudu! Kas tā par melno PR akciju?!
Prieks par darbīgiem vīriem - vairāk tādus, kam rokas un galvas ir īstajā vietā! Super, ka var vienoties un kopā paveikt gan savam, gan citu priekam..

pirms gada, 2019.01.26 00:14

-> :(

piegriezusies domes vadība līdz maksimumam, tāpēc arī izliek dusmas pie jebkura raksta. it kā jau par daudz un nevietā tas negatīvisms dažkārt ir, jā, bet tomēr arī saprotu.

pirms gada, 2019.01.26 21:05

vecais ezers

par bļitkotājiem viss būtu skaidrs, bet ko zem ledus dara zemledus makšķernieki, ja neslīkst vai nav jau noslīkuši, jo kamēr viņi makšķerē, tie skaitās virsledus makšķernieki, kas nodarbojas ar zemledus makšķerēšanu

pirms gada, 2019.01.26 13:53

JK

Vecumniekos ir divi ezeri!!! Ja kāds tā labi gribētu slidot, sen jau būtu notīrījis pleķīti un slidotu.Es uzskatu, ka tādu slidotavu nemaz nevajag, pietiek vietas uz abiem ezeriem- viens pašā Vecumnieku centrā, otrs patālāk.Vajag tikai gribēt, nevis tikai īdēt un gānīties.Kauns par šiem īdētājiem, pelējiem, skaidrs, ka viņi vispār slidas nav redzējuši, kur nu vēl slidot.

pirms gada, 2019.01.29 16:01

Vietējās ziņas