Vecumniekos uzklausīs iedzīvotājus par plānoto apkures maksas sadārdzinājumu 11

Vecumnieku ciema siltumenerģijas pakalpojuma lietotāji – SIA «Mūsu saimnieks» klienti, piektdien, 6. septembrī, plkst. 19.30 tiek aicināti uz sanāksmi Vecumnieku tautas namā, kur novada domes un pašvaldības uzņēmuma pārstāvji uzklausīs iedzīvotāju viedokli par jauno tarifa projektu.

SIA «Mūsu saimnieks» 19. augustā novada domei iesniedza siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz sadārdzinājumu par teju 27%. Uzņēmums siltumenerģijas ražošanu, piegādi un tirdzniecību pagājušajā apkures sezonā veica pēc pašlaik spēkā esošās likmes – 53,70 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) par 1 megavatstundu (MWh), savukārt piedāvātais tarifs ir 68,07 eiro bez PVN par 1 MWh. Aprēķini veikti pēc Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes izstrādātās siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodikas principiem. Plānotais apkures maksas palielinājums saistīts ar pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu, skaidro pašvaldības uzņēmumā. Jaunais tarifs varētu stāties spēkā 2019./2020. gada apkures sezonā. Par to vēl būs jālemj domes deputātiem.

Aiga Saldābola, pašvaldības izpilddirektore, sarunā ar «Bauskas Dzīvi» skaidro, ka uzklausīšanas sanāksme par SIA «Mūsu saimnieks» sagatavoto tarifa projektu tiek rīkota, lai uzņēmuma klienti «būtu lietas kursā, kāpēc jāmaina pašreizējais tarifs» – gūtu detalizētu informāciju par tarifa projektā ietvertajām izmaksām, iepazītos ar skaitļiem, kas pierāda nepieciešamību likmi paaugstināt, saņemtu atbildes uz jautājumiem. Siltumenerģijas apgādes pakalpojuma lietotāji varēs paust viedokli un izteikt priekšlikumus, pamatojot savu nostāju.

Iedzīvotāji jau iepriekš tika aicināti iepazīties ar informāciju un darīt zināmu savu viedokli par siltumenerģijas apgādes pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu, kā arī sniegt ieteikumus SIA «Mūsu saimnieks». Uzņēmuma valdes loceklis Ivars Staškevičs apliecināja, ka no 22. augusta, kad paziņojums publicēts pašvaldības interneta mājaslapā, līdz 3. septembrim saņemts viens iesniegums. Lai sniegtu atbildi, ar klienti norunāta individuāla tikšanās. I. Staškevičs cer, ka iedzīvotāji būs atsaucīgi un 6. septembra vakarā izbrīvēs laiku sapulcei, jau iepriekš pārdomās jautājumus, sagatavos argumentētus priekšlikumus, lai apspriede noritētu raiti un konstruktīvi.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifi Vecumnieku novadā 2018./2019. gada apkures sezonā


Uzņēmums

Apkalpojamā teritorija

Siltumenerģijas tarifs, eiro/MWh bez PVN

SIA «Kūdrinieks»

Misas ciems

44,27

SIA «Mūsu saimnieks»

Vecumnieku ciems

53,70

Valles pašvaldības aģentūra

Valles ciems

64,08

Avots: SIA «Kūdrinieks», SIA «Mūsu saimnieks», Valles pašvaldības aģentūra.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Jamulejs

Problēma jau tur, ka Kalniņš neļāva celt tarifu pirm vēlēšanām. Ja būtu laicīgi celts un pa mazam, tad nebūtu tādi lēcieni kā tagad

pirms gada, 2019.09.04 21:21

secinājums

Ja vara tautai ar nazi griež rīkli pušu, tad nav svarīgi vai dara to lēni vai ātri, jo gala rezultāts būs līdzīgs.

pirms gada, 2019.09.05 12:21

metonols

Ko var ļerkstēt par izmaksu pieaugumu! Kas konkrēti pieaug? Vai tad tie, kas pieaudzina izmaksas, nepakļaujas valdībai? Vai valdība nespēj pievest pie kārtības šo izmaksu cēlājus?

pirms gada, 2019.09.05 08:10

losis

Zinot, ka Vecumniekos kurina ar šķeldu, savukārt koksnes iepirkuma cena salīdinot ar pagājušo gadu ir kritusies gandrīz uz pusi, rodas jautājumi, kas ir sadārdzinājuma iemesls, Kovals ar Kalniņu ekskursijās taisās braukt, un pārāk maz naudas?

pirms gada, 2019.09.05 12:32

Toļiks

Vallieši gan maksā un nečīkst....

pirms gada, 2019.09.06 08:22

siltums Bauskā

Mūsu tarifs joprojām ir 53.22 EUR/MWh.

pirms gada, 2019.09.05 09:55

EkAnomists

Lielāks pateretaju skaits zemakas izmaksas at to tas izskaidrojams.

pirms gada, 2019.09.05 12:48

Vecais logs

Visiem cauro logu īpašniekiem tarifu dubultot!

pirms gada, 2019.09.05 13:16

Vietējās ziņas