Vecumniekos uzklausīs uzņēmēju viedokli 3

Vecumnieku novada dome pieņēmusi kritērijus, pēc kuriem izvēlēsies pašvaldības ceļus, kam pārbūvēs grants segumu.

Lai izlemtu par konkrētiem brauktuvju posmiem, notiks trīs tikšanās ar novada uzņēmējiem.

Pirmā prioritāte ir lauksaimniecības uzņēmumu skaits, kas izmanto konkrēto ceļu, un lauksaimniecības zeme, kam nepieciešams piekļūt. Tad vērtēs nelauksaimniecisko uzņēmumu skaitu. Ja reizē ar ceļa pārbūvi komersants vēlēsies uzlabot arī savu brauktuvi, tas būs papildinošs faktors vērtējumam. Nozīmīgi būs arī tas, vai ceļu izmanto sabiedriskais vai skolēnu autobuss. Katrā pagastā paredzēts vismaz viens rekonstruējams brauktuves posms garumā no viena līdz sešiem kilometriem.

Objektus vērtēs speciāla darba grupa – novada domes izpilddirektors Guntis Kalniņš, deputāts Mārtiņš Mediņš, lauku attīstības konsultantes Aiga Saldābola un Anita Smilškalne, kā arī attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Dace Šileika.

«Jau novada vadības tikšanās reizēs informējām iedzīvotājus un uzņēmējus par iespējamajiem ceļa posmiem pagastos, kurus varētu salabot. Lauku attīstības konsultantes un pagastu pārvaldnieki ir ievadījuši sarunas, lai informētu par nepieciešamību piedalīties sanāksmēs,» stāsta M. Mediņš.

Skaistkalnes un Kurmenes pagasta uzņēmējiem tikšanās notiks 9. decembrī Skaistkalnes tautas namā. Bārbeles, Stelpes un Valles pagasta uzņēmēji sanāks 10. decembrī Bārbeles tautas namā. Savukārt Vecumnieku pagasta uzņēmēji aicināti uz tikšanos 14. decembrī Vecumnieku tautas namā.

Pašvaldības īpašumā esošo grantsceļu seguma pārbūvi īstenos Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam pasākumā «Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos». Atbalstīta pašvaldības grantsceļu būvniecība vai pārbūve. Vecumnieku novada pašvaldībai pieejamais publiskais finansējums ir 1,22 miljoni eiro. 90 procenti no projekta attiecināmajiem izdevumiem ir Lauku attīstības programmas finansējums, 10 procenti – pašvaldības līdzfinansējums.

Pamatojoties uz 2015. gada 28. augusta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 475 «Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā «Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos» atklātu projektu iesniegumu konkursu veidā», pirms projekta iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā grantsceļus izvērtēs atbilstīgi apstiprinātajiem atlases kritērijiem un sarindos prioritārā secībā.

Plašāka informācija mājaslapā vecumnieki.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecumnieku novada iedzīvotāja

Lūdzu savest kārtībā ceļa posmu - no pagrieziena uz Stelpi ( no šosejas Skaistkalne - Rīga) līdz Stelpes skolai!

pirms 5 gadiem, 2015.12.03 12:01

Iedzīvotājs

Tas nav pašvaldības ceļš, bet gan valsts ceļš. Te iet runa par pašvaldības ceļiem.

pirms 5 gadiem, 2015.12.03 12:09

Vecumnieku novada iedzīvotāja

Paldies, Iedzīvotāj, par informāciju!
Tad jau mans sapnis nepiepildīsies nekad!

pirms 5 gadiem, 2015.12.04 10:24

Vietējās ziņas