Vecumniekos varēs nodot nolietoto elektrotehniku 3

Vecumniekos septembra pirmajā nedēļā iedzīvotāji bez maksas varēs atbrīvoties no nolietotām, nederīgām un vairs neizmantotām sadzīves elektroiekārtām – veļasmašīnām, ledusskapjiem, plītīm, televizoriem, datoriem un citām lietām.

Šādu akciju SIA «Eco Baltia vide» rīko jau otro reizi. Uzņēmums kopš 1. februāra veic atkritumu apsaimniekošanu Vecumnieku novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

«No 2. līdz 8. septembrim iedzīvotāji aicināti nevajadzīgās elektroiekārtas, kas ir neizjauktas un satur visas komponentes, nogādāt un ievietot speciālā šķirošanas konteinerā Ceriņu ielā 17 Vecumniekos. Televizori, ledusskapji, datori un citas elektroierīces satur kaitīgas vielas, kas var apdraudēt apkārtējo vidi un cilvēku veselību, tādēļ tās nekādā gadījumā nedrīkst izmest sadzīves atkritumos vai atstāt pie konteineriem, kur tās kāds var sabojāt un padarīt nederīgas otrreizējai pārstrādei,» laikrakstu «Bauskas Dzīve» informē Daiga Buča, SIA «Eco Baltia vide» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. Viņa uzsver, ka SIA «Eco Baltia vide» nodrošina iespēju iedzīvotājiem ērti atbrīvoties no nevajadzīgās sadzīves tehnikas, lai kopīgiem spēkiem rūpētos par tīru vidi un, gādājot par elektroiekārtu nonākšanu pārstrādē, taupītu dabas resursus.

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka Vecumnieku novadā šopavasar – aprīļa pirmajā nedēļā – katrā pagastā varēja bez maksas nodot nolietotās un nederīgās sadzīves elektroiekārtas – veļasmašīnas, ledusskapjus, plītis, televizorus, datorus u. c. Pēc tam uzņēmuma darbinieki šīs ierīces savāca.

«Pavasarī iedzīvotāji ļoti aktīvi izmantoja iespēju dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās un nevajadzīgas elektrotehnikas. Kopā Vecumnieku novada iedzīvotāji visos sešos pagastos pārstrādei nodeva 14 000 kilogramu ierīču,» cilvēku atbildīgo attieksmi pret vidi raksturo D. Buča un arī šoreiz cer uz atsaucību. Akcijas laikā septembrī savu mūžu nokalpojušo elektrotehniku varēs nogādāt un ievietot speciāli novietotā konteinerā gan tikai Vecumniekos, pārējos pagastos ierīču savākšana pašlaik nav plānota.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kivvi Jalonens

Priekš tam ir pagastu pārvaldes ar saviem pārvaldniekiem, lai risinātu šādus jautājumus.

pirms gada, 2019.08.17 18:58

Didzis

Hei - Vecumnieku domes vadoņi, varbūt nebrauciet uz ārzemēm "pieredzes apmaiņā", bet aizbrauciet uz Baldoni, un pamācieties kā organizēt atkritumu savākšanu. Vietniece Saldābola ar savu vietnieku, vietnieku pakustiniet smadzenes, ja jums tādas ir un sāciet strādāt, bardaks atkritumu apsaimniekošanā. Cik tas tā var turpināties. Ja nevelkat, ejiet pie Vella.

pirms gada, 2019.08.19 19:46

Vietējās ziņas