Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumniekos veido koordinācijas centru senioru atbalstam 9

Vecumnieku pagasta uzņēmēja Dace Krūmiņa izrādījusi iniciatīvu izveidot koordinācijas centru, lai valstī noteiktās ārkārtējās situācijas apstākļos gādātu par senioriem, kuriem nepieciešama palīdzība un atbalsts ikdienas rūpēs.

Izplatot paziņojumu sociālās saziņas vietnē «Facebook», viņa aicina iedzīvotājus apzināt ļaudis cienījamā vecumā, izskaidrot viņiem, kāpēc koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» straujās izplatības dēļ tieši viņiem – riska grupas pārstāvjiem – ir būtiski ievērot pašizolāciju un sociālo distancēšanos, kā arī izzināt situāciju un izvērtēt, vai nepieciešama palīdzība ikdienas soļa atvieglošanā un vajadzību nodrošināšanā. Viņa iedrošina atsaukties ikvienu, kurš neierasto apstākļu dēļ netiek galā ar sadzīvi un labprāt paļautos uz papildspēkiem, tāpat arī mudina kaimiņus, draugus, paziņas un līdzcilvēkus būt vērīgiem un sniegt ziņas par senioriem, kuriem grūti organizēt savu ikdienu vai sevi apgādāt. Dace Krūmiņa aicina ideju atbalstīt un cer, ka pieteiksies nesavtīgi ļaudis, kuri varētu piedāvāt palīdzību. Pašlaik ieceres virzītāju spēcina apziņa, ka vajadzības gadījumā varēs paļauties uz vietējo uzņēmēju līdzdalību, jo šajā projektā piekritušas iesaistīties kafejnīcu «Drava» un «Sēdnīca» vadītājas Rita Drava un Linda Daga, veikala «Pīlādzis» īpašnieks Ēriks Pīlādzis; iespējams, pieteiksies vēl kāds. Koordinācijas centra tālrunis – 20386659.

Dace Krūmiņa ir saimnieciskās darbības veicēja, kura februārī kopā ar šuvēju Inesi Streļcovu Vecumniekos atvēra sadzīves pakalpojumu centru. Būdama sabiedriski aktīva, viņa nav varējusi palikt vienaldzīga šajā laikā, kad arvien vairāk ļaužu arī Latvijā apdraud koronavīruss, kas īpaši bīstams gados cienījamiem cilvēkiem, tāpēc nolēmusi rīkoties.

«Šī ideja ir ekspromts. Jutu, ka pašlaik kaut kas tāds ir nepieciešams, jo neierastā situācija daudziem veciem cilvēkiem var radīt apstākļus, kad vajadzīgs atbalsts un iesaistīšanās no malas,» atklāj iniciatīvas autore. «Mums apkārt ir daudz pensionāru, kuriem nav neviena, kam ko lūgt vai prasīt, kuriem bieži vien vajadzīgs tikai kāds, ar ko aprunāties. Cilvēki ir diezgan vienaldzīgi, tendēti uz sevi – nedraudzējas un neredz kaimiņus. Vēlos šo «paradumu» mainīt un mudinu arī citus ar redzīgām acīm palūkoties apkārt. Kāpēc nedarīt, ja zinu, ka varu palīdzēt? Man ir savs auto, varu piegādāt nepieciešamo pārtiku, aizvest siltas pusdienas, varbūt kādam nepieciešams ūdens vai gāzes balons, iespējams, kāds gribētu uzticēt izvest pastaigā suni.» Uzņēmēja Vecumniekos dzīvo kopš pagājušā gada augusta. «Lai iepazītu vidi, vajadzīgs laiks,» viņa teic, tāpēc cer uz vietējo iedzīvotāju atsaucību.
Dace Krūmiņa pieļauj, ka palīdzības un atbalsta jautājumus koordinācijas centrs varētu risināt sadarbībā ar novada pašvaldību. Iespējams, viņa sazināsies ar sociālo dienestu, lai to apspriestu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Viedoklis

Laba doma un rīcība! Lai izdodas!
Tikai nez kāpēc pašvaldības sociālā dienesta vadībai un darbiniekiem tas neienāca prātā, jo cilvēciskais faktors riska grupas cilvēkiem ir ļoti nepieciešams un ir svarīgs priekšnosacījums, bet, cik bija lasāms, tad sociālā dienesta vadība, strādāšot attālināti. Nerūp viņai seniori un grūtībās nonākušie līdzcilvēki!Skumji!Milzīgs paldies labo darbu iniciatorei! Līdzcilvēkiem nepalikt vienaldzīgiem un iesaistīties un atbalstīt!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.19 18:01

vai, vai...

atsevišķi sociālie darbinieki nemāk tulkot vārdu EMPĀTIJA! Un tādiem nav vieta sociālajā dienestā, tādi var vienīgais ravēt bietes kolhozā!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.19 19:23

viedoklim

piekrītu, jo kā var palīdzēt sociālie darbinieki pašizolējoties pārvalžu telpās aiz slēgtām durvīm !

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.19 20:39

pensionārs

Interesanti, kā seniors norēķināsies par pārtiku, ko piegādās palīgs, ja jau bezkontakta pasākums.
Un cik piegāde maksās

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.20 13:50

Vecis

Interese tikai vientuli pensionari,kuriem nav radu. Un nekas par velti nebus. Viens otrs pat maju velak norakstis.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.20 20:26

x

dažiem socdarbiniekem palielinās svars un samazinās imunitāte (spriestspēja)!

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.20 21:54

Vecumniekos idiotu netrūkst

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.21 06:12

Vecene

Piekritu Vecim,neko par baltu velti neviens nedara. Vai ta nu kundze, pa savu naudu teres degvielu, teres laiku,ja pasai ir darbs un mazberns.

pirms 3 mēnešiem, 2020.03.21 11:56

Vietējās ziņas