Vecumniekos Zemes stundai piepilda šķiroto atkritumu konteineru 1

Vecumnieku iedzīvotāji sestdienas, 28. marta, vakarā aktīvi piedalījās pašvaldības rīkotajās Zemes stundas aktivitātēs, informē tautas nama vadītāja Agrita Laudurga.

Šogad Pasaules Dabas fonda akcijā «Zemes stunda 2015» Vecumnieku novada iedzīvotāji tika aicināti ne vien aizdomāties par elektroenerģijas taupīšanu, izslēdzot visas elektriskās iekārtas un gaismekļus, bet arī pievērst uzmanību atkritumu šķirošanai, praktizējot videi draudzīgu dzīvesveidu.

«Jau no pulksten 18 Vecumnieku tautas nama zālienā tika iedegtas sveces, kas bija izkārtotas Zemes stundas simbola «60+» formā. Pie tautas nama bija novietots otrreizējās pārstrādes atkritumu konteiners, kurā iedzīvotāji ievietoja plastmasas pudeles,» stāsta A. Laudurga.
Aktīvākie atkritumu šķirotāji izlozē laimēja domes sagatavotas dāvaniņas – atslēgu piekariņus ar novada simboliku.

«Spītējot nepatīkamajiem laika apstākļiem, izlozes laikā konteiners tika pilnībā piepildīts,» saka rīkotāja. Veiksmīgākie atkritumu šķirotāji bija Dace Dukāte, Kitija Troškina, Katrīna Pavlova, Elvis Jezupenoks, Estere Lapsiņa, Māra Salgrāve, Eva Visocka, Adrians Lapsiņš, Inga Šņoriņa, Inga Siliņa.

Zemes stundas aktivitātēs Vecumniekos piedalījās arī biedrības «Jaunatne smaidam» rīkotās piedzīvojumu orientēšanās spēles «VisVaris III» dalībnieki. «Vecumnieku tautas nams kalpoja par kontrolpunktu ar nosaukumu «Zemes stunda»,» atklāj A. Laudurga, «no pulksten 20.30 līdz 21.30 sešas komandas no Vecumniekiem, Ogres un Rīgas tautas namā izpildīja uzdevumu sveču gaismā – atklāja «neredzamos», uz papīra lapas uzrakstītos dziesmu vārdus. Tie parādījās tikai tiem, kuri bija tik atjautīgi, lai papīra lapu turētu sveces siltumā, tā izkausējot vaska burtus.»

Lai saņemtu maksimālo punktu skaitu, piedzīvojumu spēles dalībniekiem dziesmu fragmenti bija arī jānodzied. Tautas namā skanēja «Bēdu manu lielu bēdu», «Palaid puķīti pa dambi!», «Lilioma dziesma» u. c.

A. Laudurga piebilst, ka Vecumnieku novada dome un tautas nama kolektīvs aicina cilvēkus rūpēties par dabu un piekopt videi draudzīgu dzīvesveidu ikdienā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kristaps

Apnikuši jau tie garlaicīgie omīšu pasākumi!

pirms 5 gadiem, 2015.03.31 15:45

Vietējās ziņas