Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku amatierkopas pulcējas novada Dziesmu un deju svētkos 15

Vecumnieku centru sestdienas, 28. jūnija, pēcpusdienā rotāja krāšņs novada 3. Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens. Ezera krastā iekārtotajā estrādē nonāca ap 600 novada skolu un tautas namu amatierkopu dalībnieki. 

Svētku koncertu «Tik balta, balta pasaule kā tava sirds» veidoja režisore Aija Skosa. Nepilnu divu stundu garajam uzvedumam viņa bija iecerējusi caurviju motīvu, kurā izmantota Rūdolfa Blaumaņa pasaka «Velniņi».

«Noskatoties koncertu, īpaši jauno dejotāju «dzirksteļošanu uz skatuves», rodas gandarījums, ka dejotprieks Vecumniekos neizzudīs,» tā «Bauskas Dzīvei» savas emocijas pēc uzstāšanās atklāja senioru deju kopas «Ozols» dalībnieks, pensionārs Eduards Ūdris.

No elles zemes virsū izsprukušajiem velna bērniem – skaistkalnietei Svetlanai Štrobinderei un vallietei Gitai Briņķei – «Bauskas Dzīve» lūdza novērtēt, kā tad Vecumnieku pusē izskatās. «Šis ir brīnišķīgs zemes stūrītis,» tāds bija G. Briņķes rezumējums. Skaistkalnes pastā strādājošā S. Štrobindere piebilda, ka viņu priecē novada ļaužu talanti, prasme iesaistīties dažādās kultūras aktivitātēs.

Dziesmu un deju svētki Vecumniekos tiek rīkoti trešo reizi. Šis ir nozīmīgākais novada kultūras pasākums, kurā līdzās pašmāju māksliniekiem vienmēr tiek domāts par kāda īpaša viesa iesaistīšanu. Šoreiz gleznainajā Vecumnieku ezera krastā pirmo reizi bija diriģents Arvīds Platpers. Diriģenta pienākums bija vadīt koru un publikas kopīgu dziedāšanu.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 30. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

bitīt matos

Nozīmīgākais pasākums, 3.Dziesmu svētki un tā tālāk. Bet tikt uz viņiem man nesanāca. Tāda sīka vienība, kā transports uz mūsu slaveno galvasciemu. Ha, bet pirms apvienošanās solīja, ai kā solīja: cik labi būs. Nu re, nevajag nemaz tik daudz laika, ka viss papardēs. A ,es- veca un stīvā, panaivā pensionāre, kurai kaimiņam mašiņu lūgt nemaz negribas, tos 30 km uz galvasciemu pēc kultūras nobraukt, paliku ...nu jā ...mājās, skatoties Ugunsgrēka balagānu.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 17:43

Bite

Tas gan slikti, ka nebija padomāts kā lai cilvēki no pagastiem tiek uz svētkiem . Varēja tak noorganizēt autobusus kas paņem cilvēkus konkrētā laikā konkrētā vietā un pēc tam izziņo, cikos autobus kursēs atkal atpakaļ. Nekas tamlidzīgs izziņots netika, vispār informācijas maz, afiša bija un viss . Vajadzēja popularizēt lielos svētkus, lai tie būtu svētki visam novadam arī visiem cilvēkiem, ne jau tikai kas dzied un dejo.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 23:11

???

un kā Jūs domājiet, vai par pagasta cilvēkiem nav jādonā pagasta pārvaldniekam???? Priekš kam viņi tur sēd, ja nevar padomāt par saviem iedzīvotājiem.

pirms 6 gadiem, 2014.06.29 23:20

bitīt matos

Bitei! Tieši par to es arī iestājos. Kam tie svētki, ja nevar interesenti turp doties arī no pārējiem ciemiem.Paldies, ka mani sapratāt.

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 10:43

bitīt matos

Un vispār daudz labāks modelis ir šos Dziesmu un Deju svētkus rīkot katru gadu savā pagastā. Nu jau man liekas, ka gandrīz visos ir puslīdz sakārtotas estrādes. Un ja nav, būs iemesls sarosīties. Tas tad arī būs tuvāk tautai, citādi galvasciems slimo ar tādu kā vecākā brāļa visgudro smaidu, kad sīkie apkārt danco, konču gribēdami.

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 10:49

valliete

Skaisti svētki bija sanākuši! Paldies režisorei A.Skosai un citiem pasākuma organizatoriem!

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 10:52

Vietējā

Svētki bija lieliski !
Lai vienmēr ir tādi laika apstākļi un tik darbīgi pašdarbnieki, kā un viņu pedagogi !

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 12:11

es

Pieraduši, ka visu pienes uz paplātes, ja ļoti gribētu, tad izdomātu kā nokļūt uz pasākumiem, kādreiz transportlīdzekļu bija mazāk, bet cilvēki nokļuva visur, kur vēlējās. Nav ko gaidīt, ka karieti piedzīs pie pašām durvīm. Pasākums bija pasakains...Malači

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 13:05

no Valles

Tas gan neder, ko jūs sakāt. Redzēju, kā cilvēki bija padomājuši - i veci, i jauni un ar maziem bērniem brauca ar autobusu uz Vecumniekiem, bet atpakaļ? Arī ar autobusu - tikai diemžēl krietni pirms koncerta beigām nācās braukt prom.
Es lai arī biju ar mašīnu, iedomājos to pašu, ka pagastam bija pienākums parūpēties par to, lai citi arī tiek uz koncertu.

Un vēl - jā, koncerts bija skaists, bet izrādās, ka ne visi bija aizdevušies to skatīties, bet gan satikties un VISU koncerta laiku nopļāpāt!!! Godīgi sakot, pēdējās rindās sēžot, tas ļoti traucēja....

pirms 6 gadiem, 2014.07.07 11:47

bitīt matos

Es zinu, ka pasākums bija lielisks no kvalitātes viedokļa. Tā kā pati esmu bijusi pašdarbnieks, tad ļoti labi zinu, cik daudz darba tajā visā ielikts. Un tieši tāpēc viss manis iepriekš teiktais ir aktuāls.Ne es viena tāda...

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 13:53

žuks

Vecumnieki paši tik ilgi bija Bauskas rajona nomale, ka tagad par baigo centru iztaisījušies. Kas viņiem ir devis tādas tiesības????????????????????????

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 17:47

ŽUKAM

Paskaidrojums Tev muļķi - Vecumnieki ir Vecumnieku novada centrs un tādas tiesības tam piešķīra LATVIJAS REPUBLIKAS LIKUMDOŠANA

pirms 6 gadiem, 2014.07.01 04:47

žuks

Varētu jau teikt- "No muļķa dzirdu", bet zinu, ka personiskus apvainojumus izsaka tikai vāji cilvēciņi. Laikam kādam no Vecumniekiem kompleksi sākušies.... piesauc Latvijas likumdošanu...

pirms 6 gadiem, 2014.07.01 15:18

ŽUKAM

palasi likumdošanu un savu naidu un skaudību paturi pie sevi. Vājš cilvēks esi tu un aprobežots, jo nezini elementāras lietas un nelasi Latvijas likumdoŠANU.

pirms 6 gadiem, 2014.07.01 19:25

Zintnieks

Pasākums uz odziņu- arī tikt gribētājiem šķēršļu nebija. Cik tomēr mūsu novads bagāts ar talantīgiem un radošiem prātiem! Paldies organizatoriem un dalībniekiem un arī skaistajiem laika apstākļiem!

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 20:43

Vietējās ziņas