Vecumnieku autoostā durvis ver «Kumode» 5

Vecumnieku centrā sestdien, 30. martā, pirmie pircēji sagaidīti veikalā «Kumode». Izkārtne vēl top, bet krāsainiem baloniem rotātās durvis liecināja – kiosks ir atvērts apmeklētājiem.

Autoostas teritorijā iekārtotajā tirgotavā var iegādāties rokdarbus un to piederumus, amatnieku darinājumus, dāvanas. «Bauskas Dzīve» novēroja, ka ik pa brīdim veikaliņā ielūkojās ziņkārīgie, un katrs izraudzījās kādu noderīgu lietu, jo – lai uzņēmējiem veiktos, pirmajā reizē pircējs nedrīkst doties prom ar tukšām rokām.

Aizrautīgās rokdarbnieces – individuālā komersante Jekaterina Sarajeva un pārdevēja Nelda Sabo – cer, ka «Kumode» ar laiku kļūs par vietu, kas vienos radošus ļaudis. Te varēs arī apmainīties idejām un saņemt padomus; uzklausīti tiks ieteikumi un vēlmes.

Pirmie pircēji mājās aiznesa dziju, pa kādai tamborētai rotaļlietai un citus smalkumus. «Kumodē» ir arī čaklu roku veidotas rotaslietas, pašdarinātas dāvanu kārbiņas, zāļu tējas auduma maisiņos, iepirkuma tarbiņas, maciņi u. c. Piedāvājuma klāstu iecerēts papildināt, tāpēc tiks uzrunāti vietējie uzņēmēji. Veikala darbinieces labprāt ņems realizācijā rokdarbnieku un amatnieku veidotas lietas. Nelda Sabo februārī piedalījās talantu parādē Stelpē, kur sastapa vairākus čaklus entuziastus. Ir doma viņus apzināt un rosināt iesaistīties sortimenta dažādošanā. «Kumodē» var nopirkt arī Neldas skaistos tamborējumus – augļus, dārzeņus, zefīrus un cepumiņus, multfilmu tēlus, kas ir gluži kā īsti. Tam visam, arī sirsniņām un citām lietām, var rast dažādu pielietojumu, piemēram, izmantot kā adatu spilventiņus.
Novērtējot plauktos sarindotos tamborētos priekšmetus, pus pa jokam izskanēja ideja «Kumodē» rīkot izzinošas nodarbības mazuļiem, lai viņi, pētot lielisko uzskates materiālu, mācītos pazīt augļus un dārzeņus, kā arī apgūtu krāsas un prasmi skaitīt.

Vecumnieku iedzīvotāja Alma atbalsta šāda veikaliņa izveidi visiem pieejamā vietā. Viņa novērtēja iespēju iegādāties ko noderīgu mazmazbērniem un vēlēja veiksmi darbā. Kādi citi apmeklētāji ieinteresēti aplūkoja stendus, izvēlējās krellītes un atzina, ka idejas autores ir ļoti drosmīgas. Viņuprāt, ikviena šāda iniciatīva ir atbalstāma, «atliek cerēt, ka piedāvājumam būs piekrišana».

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka nedzīvojamās telpas Vecumniekos, Bauskas ielā 5a, kuru kopējā platība ir 14,9 m2, ilgstoši netika izmantotas. Domes sēdē 30. janvārī tika nolemts tās iznomāt. Pašvaldības redzējumā kioska turpmākā lietošana saistāma ar tirdzniecību (mājražojumi), amatniecības pakalpojumiem, sabiedrisko ēdināšanu vai skaistumkopšanas jomu. Telpu nomas tiesību izsole notika 15. februārī, un par uzvarētāju apstiprināja individuālo komersanti Jekaterinu Sarajevu. Iepriekš viņa saimniekoja veikaliņā «Kumode» Vecumnieku centrā, telpās virs SIA «Bauskas tirgotājs» kafejnīcas, kur piedāvāti arī lietoti apģērbi un apavi.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

patriots

Tātad jūs neticiet, ka izvilks līdz valsts 200 gadei!

pirms gada, 2019.04.02 09:43

Taizels

Tur pivčiku un zaceni bija jātirgo 24H diennaktī!

pirms gada, 2019.04.09 18:57

Vietējās ziņas