Vecumnieku autoostā var iznomāt kiosku 11

Vecumniekos iznomāšanai nodotas telpas autoostā, kas jau ilgstoši netiek izmantotas. Domes sēdē 30. janvārī nolemts iznomāt kiosku pašvaldības īpašumā «Autoosta» Bauskas ielā 5a. Nedzīvojamo telpu kopējā platība ir 14,9 m2.

Kancelejas nodaļas vadītājs, jurists Arvīds Zvirbulis informēja par normatīvajos dokumentos paredzēto kārtību nomas tiesību iegūšanā. Šādi objekti tiek nodoti atlīdzības lietošanā, rīkojot nomas tiesību pārdošanu mutiskā izsolē. Noteiktā izsoles nosacītā (sākuma) cena ir 11 eiro mēnesī. Tajā nav ietverta maksa par elektroenerģiju un ūdens piegādi. Interesenti pieteikties varēs pēc izsoles sludinājuma publicēšanas pašvaldības interneta mājaslapā www.vecumnieki.lv.

Vietvaras redzējumā telpu turpmākā izmantošana saistāma ar tirdzniecību (mājražojumi), amatniecības pakalpojumiem, sabiedrisko ēdināšanu vai skaistumkopšanas jomu.

Realizējot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektu, 2011. gadā tika veikta Vecumnieku autoostas rekonstrukcija, izveidojot vizuāli pievilcīgu un ērti lietojamu objektu novada centrā. Labiekārtojot teritoriju, tika izbūvēta pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas vieta, sabiedriskās tualetes, autobusu stāvvieta, kā arī kiosks.

Neilga sadarbība telpu apsaimniekošanā pašvaldībai bija izveidojusies ar Stelpes pagasta zemnieku saimniecību «Jaunlādzēni», kas piedāvāja ātrās uzkodas un bezalkoholiskos dzērienus sabiedriskā transporta gaidītājiem; ap kiosku pēc mācību stundu beigām pulcējās arī skolēni. Uzņēmēja rīcībā telpas tika nodotas 2012. gada novembrī, un 2013. gada maijā autoostā darbu sāka ātro uzkodu kiosks. Pēc kāda laika tas tika slēgts. Diemžēl jau vairākus gadus neviens nav izrādījis interesi par kioska lietderīgu izmantošanu. Šogad kāda saimnieciskās darbības veicēja paudusi vēlmi telpas apsaimniekot. Tas ļauj cerēt, ka kioskam atkal varētu tikt rasts lietderīgs pielietojums.

«Bauskas Dzīves» uzrunātie iedzīvotāji atzina, ka telpās ierīkot uzkodu tirgotavu nebūtu prātīgi, jo mēģinājums jau bijis. «Centrā ir labas kafejnīcas, ko izmanto arī autobusu gaidītāji; te drīzāk varētu atvērt kurpnieka darbnīcu, jo šādi pakalpojumi tuvākajā apkaimē nav pieejami,» savu redzējumu pauda kāds vietējais.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Fakts

Te arī vajadzēja iemitināt novada tūrisma lietas, nevis veidot vecas būves par jaunām un tērēt naudu.

pirms gada, 2019.02.07 12:59

Paldies

Vecumniekos, kopš veikalā Pīlādzis ir likvidēta normāla kafejnīca ( par interjeru, nevis apkalopšanu...) nav labas kafejnīcas. Paldies esošajām ēstuvēm- bet, tas nebūt nav labi novada centram. Ļoti labs apavu labotājs ir Baldonē.

pirms gada, 2019.02.07 13:06

Trakais

Tu gribi teikt Pīlādzim bija laba ēstuve??!! :D

pirms gada, 2019.02.07 17:35

guru

Varētu būt pieņemšanas kabinets deputātiem, lai tiktos ar iedzīvotājiem.

pirms gada, 2019.02.08 13:18

Sēdnīcā

Paēdod drēbes vēl tris dienas smird pēc pieceptas eļļas

pirms gada, 2019.02.09 07:45

...

Sēdi un ēd mājās,smaržosi debešķīgi!

pirms gada, 2019.02.09 08:03

ieteikums

Izcila vieta ceļmalas meiteņu rūpala piekopšanai. Deputātiem pirmais apmeklējums, protams, bez maksas.

pirms gada, 2019.02.12 13:46

Vietējās ziņas