Vecumnieku centrā iedegta svētku egle 2

Vecumniekos pie tautas nama kopš piektdienas, 4. decembra, vakara mirdz varena egle, fotomirkļu krājējus savā pulkā aicina sniegavīru ģimene, bet «Labo domu pasts» gaidīt gaida apsveikumus un vēlējumus.

Vecumnieku novada centrs otro adventi sagaidīja pušķots un greznots. Lai gan valstī noteikto ierobežojumu dēļ netika organizēta svinīga lielās egles iedegšana, šim notikumam bija vairāki liecinieki.

Piektdienas pēcpusdienā centrā no pulksten 16.30 skanēja mūzika un tas piesaistīja uzmanību. Redzot, ka skaistā, no Zvirgzdes meža pārvestā egle iepriekšējā dienā izrotāta un zinot, ka tā pirms brīvdienām iemirdzēsies visā godībā, nebija grūti nojaust, ka šis mirklis tuvojas. «Ja jau skan dziesmas, skaidrs, ka kaut kas priecīgs gaidāms,» sacīja kāda jaunā māmiņa. Vējainajā dienā viņa bija atnākusi paskatīties gan uz egli, gan citām dekorācijām. Bērni steidza fotografēties pie sniegavīriem un nespēja būt vienaldzīgi pret dāvanu kārbām, kas rotāja mazās egles pakāji; katrs gribēja kādai no kastītēm kaut pieskarties.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārtapšanu piedzīvojis apaļais afišu stabs, kas kļuvis par «Labo domu pastu». Jana Goževica, tautas nama vadītāja, aicina ikvienu apmeklēt šo izrotāto un spuldzīšu virtenēm izgaismoto vietu, lai kādā no aploksnēm atstātu savas labās domas, vēlējumu vai apsveikumu tuviem un mīļiem cilvēkiem. Katras nedēļas beigās «pasta sūtījumi» tiks apkopoti un publicēti vietnes «Facebook» tautas nama profilā. «Lai labās domas ceļo tuvu un tālu!» viņa novēl.

Sestdienas rīts gan atnesa nepatīkamu pārsteigumu. Pamatīgais vējš naktī bija pastrādājis nedarbus un nedaudz apskādējis «Labo domu pasta» vizuālo noformējumu. «Galvenais, ka labās domas palikušas un nav aiznestas pa gaisu!» sacīja tautas nama darbinieces, labojot nodarīto un visu pamatīgāk piestiprinot pie betona afišu staba. Uztraukums bijis par lielo egli, kas, tērpam vizuļojot, šūpojās līganā dejā, taču tai pat neviena spožā bumba nebija nokritusi.

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka gan sestdien, gan svētdien cilvēki piestāja pie egles un priecājās par skaistajām greznumbumbām un mirgojošo sniegpārslu pašā galotnē. Vairāki ķērās pie vēlējumu rakstīšanas, arī Svetlanas dēls Artūrs. «Viņš neraksta vēlējumu, bet vēlēšanos,» smaidot precizē mamma. Viņa vērtē, ka centrā svētku noformējuma kopskats ir patīkams, rotājumi – skaisti, tie īpaši saista meitu Stefāniju, kura tikai gadu un divus mēnešus veca. 

 «Pēdējā laikā svētku noskaņa Vecumniekos ir vienmēr, taču cilvēki šķiet noslēgti un to pilnībā neizbauda. Ierobežojumu laikā taču nav aizliegts iet ārā svaigā gaisā! Mēs katru dienu staigājam un reti iznāk satikt vēl kādu, kurš tikai pastaigājas un speciāli nācis skatīties noformējumu. Cilvēki lielākoties piestāj garāmejot,» ievērojusi Stefānijas un Artūra mamma.

Arī citviet Vecumnieku centrā manāmi svētku akcenti, ko plānots papildināt. Līga Veismane, novada domes dārzniece, dekorējusi puķu statīvus, izveidojusi noformējumu pie autobusu pieturvietas un zālienā pie kafejnīcas «Drava». Pagājušajā nedēļā izgreznota egle pie domes ēkas, savukārt šonedēļ iecerēts ar gaismiņu virteni lāsteku formā rotāt kastaņu ceļa malā.

Līdz ar laternām diennakts tumšajā laikā centra galvenajās ielās iedegas pie apgaismes stabiem piestiprināti dažādu motīvu elektriskie dekori sniegpārslas, eglītes un rūķa veidolā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jo

Mans gals joprojām taisnāks nekā tā egle!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.07 20:31

Vietējās ziņas