Vecumnieku deputāti Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma projektu uzskata par nepietiekami apspriestu un pamatotu 8

Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma projekts esošajā redakcijā ir nepietiekami apspriests un pamatots, uzskata Vecumnieku novada dome.

Vērtējot izstrādāto likumprojektu, kas paredz tostarp jaunu pašvaldību izveidi, novada dome lēmusi aicināt Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju nodrošināt iedzīvotāju interešu ievērošanu.

Tāpat dome aicina komisiju "vispusīgi, pēc būtības izvērtēt Vecumnieku novada turpmāko iespējamo administratīvās teritorijas attīstības modeli, tai skaitā kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu".

Šādi lēmumi pieņemti, jo pašvaldība nesaredz, ka nākotnē administratīvi teritoriālā reforma varētu uzlabot Vecumnieku novada pašvaldības ekonomisko izaugsmi un konkurētspēju.

"No Vecumnieku novada pašvaldības izveidošanas brīža Vecumnieku novada pašvaldība pati ir noteikusi tās ekonomiskās attīstības mērķus un virzienus, tos saistot ar pašvaldības attīstības un investīciju plānā paredzēto," pamatoja domē.

Deputātiem esot bažas, ka, apvienojot Vecumnieku novadu ar Bauskas novadu, Vecumnieku novada noteiktie "sevišķi svarīgi attīstības mērķi" vairs nebūs prioritāri, kas kavēšot pašvaldības administratīvās teritorijas attīstību turpmākajos gados.

"Šobrīd Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) nav izstrādāts konkrēts priekšlikums ekonomiskās izaugsmes un konkurētspējas veicināšanai, savukārt tikai mehāniska robežu grozīšana nav pietiekams nosacījums nospraustā mērķa sasniegšanai," savā lēmumā paudusi dome.

Jau vēstīts, ka VARAM izstrādātā administratīvi teritoriālā iedalījuma karte paredz, ka Vecumnieku novada administratīvo teritoriju ir paredzēts apvienot ar Bauskas, Iecavas un Rundāles novadu, par reģionālās nozīmes attīstības centru nosakot Bausku.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Un

Un kā jūs paši pamatosies 10 gados neko nesasniegušie?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 10:59

???? Čempions

Mums trūka kapacitātes.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 15:52

Vietējais

Suņi rej - karavāna brauc tālāk!!!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 11:42

Parādiet man

Kur ir tā jūsu ekonomiskā izaugsme un konkurētspēja?Vismaz kaunējušies būtu šādus argumentus likt priekšā.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 13:24

vajadzētu jau redzēt

kā deputāts, pliks kā baznīcas žurka būdams, pat viena sasaukuma laikā jau ticis pie vērā ņemamiem uzkrājumiem, vai tā nav izaugsme?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 11:26

Nav ko parādīt

Nav ko rādīt, ja neskaita milzīgo atalgojumu, ko novada visdažādākie darbinieki saņem. Rajona darbinieki saņēma desmit reizes mazāku algu, lai gan to skaits bija 6 reizes mazāks par novadu darbinieku skaitu, kas tagad ir bijušajā rajonā. Dažādu amatu, kas ir tagad, rajonā nemaz nebija.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 13:33

Pīters

Raksts priekš opozīcijas deputātiem

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.28 14:07

Pavils

kamdel cilat jau izlemtus jautajumus, zem JUSU dibeniem kresli jau izslidejusi

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 09:17

Vietējās ziņas