Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku dziedātājas piedalās koru karos 4

Koru konkursā jeb tā dēvētajos koru karos piedalās arī mūsu novadu pārstāvji - Vecumnieku novada sieviešu koris «Via Stella». Tāda informācija atrodama svētku oficiālajā interneta vietnē. XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku koru konkursā sestdien, 29. jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē Vecumnieku koris žūrijas priekšā stāsies pulksten septiņos vakarā. Koris izpildīs divus obligātos skaņdarbus: latgaliešu tautasdziesmu «Moseņ' zeileit viesti nesa» un Aldoņa Kalniņa dziesmu «Latgalē». Izvēles skaņdarbs būs Pētera Plakida dziesma «Kam tu kliedzi, vālodzīte?».16 sieviešu koru vidū Vecumnieku koris ir vienīgais, kas pārstāv lauku reģionu. Pārsvarā tie ir kolektīvi no Rīgas, arī lielajām pilsētām: Liepājas, Ventspils, Jelgavas. Dziedātājus vērtēs starptautiska žūrija, kurā būs pārstāvji no Austrijas, Spānijas, Vācijas, Ungārijas, Igaunijas, kā arī pašmāju mūzikas speciālisti: komponists Ēriks Ešenvalds un diriģents Andris Veismanis.Korim «Via Stella» šie ir pirmie dziesmu svētki, kā arī pirmā piedalīšanās koru karos. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Liene Batņa «Bauskas Dzīvei» atzina, ka visi 33 dziedātāji cītīgi mēģinājuši un uz konkursu dodas labā noskaņojumā: «Esam gandarīti, ka iekļuvām šajos koru karos. Mūsu konkurenti ir spēcīgi kolektīvi, tādēļ mums ir liels gods ar viņiem sacensties. Šodien pirmo reizi oficiāli uzstāsimies jaunajos tautastērpos, ko Vecumnieku pašvaldība mums sagādājusi.»Koru karus var vērot klātienē, kā arī interneta vietnē ltv.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Fane

Jauki! Septītais labākais sieviešu koris valstī. Tas tiešām ir labs sasniegums.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 17:47

km

rakstā teikts- Korim tie ir pirmie Dziesmu svētki. Sāksim ar šo neprecizitāti no autora. Pārējais pareizi. Patīkami, ka koris ieguvis godalgu jau pirmoreiz startējot koru karu sacensībās.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 12:39

patiesiba

km! Lūdzu, nevajag dezinformēt tautu. "Via Stella"lielajos Dziesmu svētkos koru karos piedalās pirmo reizi. Koris ar šādu nosaukumu L. Batņas vadībā koru karos ir piedalījies skolēnu dziesmu svētkos, kad dziedātājas bija skolas vecuma meitenes. Pat šonakt koru apbalvošanas ceremonijā tika uzsvērts - "Via Stellas" debija koru karos. Lūgums - rakstiet tikai to, ko patiešām labi zināt un nevajag izlikties gudrākiem nekā patiesībā esat.

pirms 7 gadiem, 2013.06.30 11:14

km

ai, ai, nu, nu! Melots stāvus! Via Stellai šie ir otrie Dziesmu svētki. Moseņas nūdzeidoja iten labi. Prieks bija klausīties. Patiešām laba debija koru karos!

pirms 7 gadiem, 2013.06.29 22:25

Vietējās ziņas