Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku erudīti iekļūst pusfinālā

Skolēnu erudīcijas konkursa «eXperiments» Zemgales reģiona pusfinālā piedalīsies Vecumnieku vidusskolas komanda «vvsk», kura patlaban atrodas pusfinālistu topa trešajā vietā.

Erudītu sacensības klātienē notiks 28. martā Jelgavas kompetenču centrā, informē projekta koordinatore Inga Cīrule. Reģiona sacensībām ir izvirzītas piecas veiksmīgākās komandas.

Latvijas skolu 8. un 9. klašu audzēkņu erudīcijas konkursa sākumposmā labi rezultāti bija arī Iecavas vidusskolas vienībai, bet pusfinālā iekļuva Vecumnieku vidusskolas jaunieši.

Zemgales reģiona pusfināla sacensībās ar skolēniem tiksies un palīdzēs labāk izprast fizikas likumus Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki. Viņu vidū ir pieredzējušie un jaunās paaudzes fiziķi – LU rektors Mārcis Auziņš, prestižās jauno zinātnieku balvas saņēmējs Vjačeslavs Kaščejevs, energoresursu pētnieks Gatis Bažbauers, elektrotehnoloģiju lietpratējs Pēteris Apse-Apsītis, viens no ūdeņraža mašīnas izgatavotājiem Oskars Krievs un Eiropas Kosmosa aģentūras stažieris Kaspars Kalniņš.

Zinātnieki skolēniem sniegs noderīgus padomus un aicinās apmeklēt savas darbavietas, lai radītu dziļāku izpratni par skolā iegūto teorētisko zināšanu pielietojumu, piemēram, eksperimentu veikšanā.

Citos reģionos un Rīgā pusfināla sacensības, komandām tiekoties klātienē, ir paredzētas aprīlī. Komandai, kura uzvarēs katra reģiona pusfinālā, akadēmisko aprindu pārstāvji palīdzēs sagatavoties finālam. Televīzijas kanālā LNT maijā tiks noskaidrota erudīcijas konkursa uzvarētāju vienība. Balvā tiek solīts izglītojošs ceļojums uz siltajām zemēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas