Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca svētku laikā būs atvērta vairākas dienas

Vecumnieku evaņģēliski luteriskā baznīca svētku laikā būs atvērta vairākas dienas: 24. decembrī no plkst. 11 līdz 20, 25. un 26. decembrī – no plkst. 11 līdz 16, 27. decembrī – no plkst. 9 līdz 16, 31. decembrī – no plkst. 11 līdz 16. Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, notiks divi dievkalpojumi – plkst. 17.30 un 19.

Bārbeles, Valles un Vecumnieku draudzē kalpo mācītājs Roberts Otomers. Viņš atgādina, ka grozījumi Ministru kabineta rīkojumā nr. 655 paredz ierobežojumus arī reliģiskās darbības vietās. Ieejot dievnamā, obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs, apmeklētājiem jāierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, jāievēro sociālās distancēšanās prasības, katram jānodrošina 10 m2 no pieejamās telpu platības, turklāt baznīcā vienlaikus drīkst atrasties 20% no kopējā iespējamā cilvēku skaita. Bārbelē un Vallē Ziemsvētkos arī vairāk nemaz nepulcējoties, taču Vecumniekos uz svētku reliģisko ceremoniju parasti ierodas daudz ļaužu, tāpēc notiks divi dievkalpojumi; katram apmeklētājam tiks ierādīta sēdvieta, vietas būs iezīmētas ar lapiņām.

«Vecumnieku baznīcas pieejamā telpu platība vienlaikus ļauj uzņemt 300 cilvēku, taču valstī noteiktās ārkārtējās situācijas apstākļos pieļaujamais apmeklētāju skaits ir 60. Rēķināmies arī ar to, ka šādus dievkalpojumus apmeklē visa ģimene un kopā var sēdēt vairāki cilvēki,» skaidro mācītājs. Viņš atklāj, ka svētku runas galvenā tēma būs – «kā rast prieku caur šīm lietām, kas pašlaik notiek – koronavīruss, Satversmes tiesas spriedums [viendzimuma ģimenes lietā]...».

«Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka pie Vecumnieku baznīcas ierīkota «eņģeļu taka» un izveidots stilizēts kūtiņas skats, uzburot Bētlemes silītes ainu. Izgaismotās dekorācijas svētkiem noskaņo gan bērnus, gan pieaugušos.


ZINĀŠANAI

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655
«Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu»

 

Baznīcas

Reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 20.00, izņemot Ziemassvētku vakarā, 24. decembrī, un pareizticīgo Ziemassvētku vakarā, 6. janvārī, kad baznīcas var būt atvērtas apmeklētājiem līdz plkst. 23 (5.5. apakšpunkts).

Rīkojuma 5.10. un 5.11. punkts noteic, ka reliģiskās darbības vietās ir jāgādā, ka telpās atrodas ierobežots skaits cilvēku, ievērojot šādas prasības:

  • apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;
  • notiek apmeklētāju vienvirziena plūsma;
  • katram apmeklētājam tiek nodrošināti 10 m2 no pieejamās telpu platības;
  • attiecīgajā vietā vienlaikus atrodas ne vairāk kā 20 % no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj pieejamā telpu platība un infrastruktūra.

Iedzīvotāji tiek  aicināti šajos svētkos dievkalpojumos piedalīties attālināti, izmantojot internetu, TV un radio starpniecību.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas