Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku ezerā peldēties atļauts

Vecumnieku Vecajā ezerā peldūdens kvalitāte atbilst prasībām, un šomēnes peldēties tajā ir atļauts, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Vlasova.

Peldūdens kvalitāti 11. jūnijā pārbaudīja pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «Bior» speciālisti. E. Vlasova stāsta, ka pie Vecā ezera nav valsts oficiālās peldvietas, tāpēc analīžu izmaksas sedz pašvaldība. Ūdens monitorings Vecumnieku peldvietā tiks veikts sezonā četras reizes un izmaksās 44,10 eiro, atklāja pašvaldības pārstāve.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, kuru dzīvesvietas tuvumā nav valsts oficiāli noteiktas peldvietas, pašiem novērtēt ūdeni, īpašu uzmanību pievēršot krāsai un smaržai, virsmas aktīvajām vielām, piemēram, noturīgām putām, atkritumiem, naftas produktiem, kā arī «ūdens ziedēšanai» jeb zilaļģēm vai zaļaļģēm. Novērojot kādu no minētajām parādībām vai rodoties aizdomām, ka peldūdens kvalitāte ir pasliktinājusies, iedzīvotāji aicināti informēt Veselības inspekciju, aizpildot anketu iestādes interneta vietnē vi.gov.lv, sadaļā «Vides veselība/Peldūdens».

Veselības inspekcijas komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Gusarova atzina, ka inspekcijas mājaslapā iespējams iepazīties ar peldūdens monitoringa rezultātiem oficiālajās pludmalēs un vietās, kuru pārbaudes nodrošina pašvaldības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas